Jak być kochaną

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowa Klasyka Polska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
kochanie
shaloma

Wbrew tytułowemu pytaniu nie jest to jeden z modnych poradników, których lektura w pół godziny zmieni nudną szarzyznę w kolorowy film. Bohaterowie tych opowiadań żyją w "czasie marnym". Dawno zagubili nie tylko drogę do innych ludzi, ale i do siebie w kompromisach, przekłamaniach i codziennej dawce niezbędnej do życia hipokryzji. Tęsknią, choć sami już nie wiedzą do czego. Zupełnie jak my.

Ewa Kowalska | 2014-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Przejmujące studium ludzkiego życia. Bagaż spraw i wspomnień, który jak dodatkowa walizka zostaje zabrany na pokład samolotu lecącego w przyszłość. Bohaterka musi się z nimi wreszcie zmierzyć, bo z klaustrofobicznego samolotu nie ma ucieczki - jest tylko koniec podróży.
Mnie najbardziej urzekło kobiece, pogmatwane wnętrze. Tym bardziej urzekło, że nakreślone męską ręką. A jednak trafne i dojmujące.
Polecam wszystkim, bez wyjątku.

hermiona | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Zaskoczyła mnie przede wszystkim narracja - kobieca w jakiś niesamowicie pierwotny sposób, niestabilna, wątpiąca. Z pewnością całkiem dobry kawałeczek polskiej prozy, polecam!

Ewa | 2016-11-06
6ded | 2016-08-18