Las Pafnucego

83-88791-42-7
dzieci najmłodsi bajka
dona

Inne wydania

Wspaniala bajka o niedźwiedziu Pafnucym, który jest przyjacielem zwierząt z lasu i wsi. Pomaga także ludziom znajdującym się w niebezpieczeństwie. Kolejna skrząca się doskonałym humorem książka Joanny Chmielewskiej dla dzieci.

atimere | 2015-08-13

Mimo, że jest książka dla dzieci, a ja dzieckiem nie jestem już od dość dawno, to i tak przyjemnie mi się ją czytało. Bajeczka o bardzo mądrym misiu, która zaszczepia w dzieciach dobre wartości, szacunek dla lasu i ekologię.

Raisa | 2011-02-06
Przeczytana: 2000 rok

Mam niezwykły sentyment do tej książki, ponieważ przeczytałam ją w wieku siedmiu lat, była to moja pierwsza 'dorosła' książka bez jako takich obrazków. Mam zamiar zabrać się za nią ponownie po tych ok. dziesięciu latach, bo naprawdę warto. Część fabuły do tej pory pamiętam. Wykreowany świat jest przyjazny i bardzo wciągający.

Nilatka | 2016-01-13

Tak szczerze bajki dla dzieci były jedynymi książkami Chmielewskiej, których moja Mama nie miała w domu. Kiedy podrosłam Mama zdecydowała się wpierw na zakup samego Pafnucego, a później również jego kontynuacji. Wspaniałe przygody, zwierzęta, przygody, otoczenie i ogólna kreacja całego świata są nie do opisania. Serdecznie polecam.

Tanczaca_z_Ksiazkami | 2010-10-29
Przeczytana: 28 października 2010

Chyba pierwsza część była lepsza. Książka trochę nierówna - miejscami bardzo śmieszna, miejscami lekko nudnawa. Ale generalnie - polecam do wspólnego czytania z dziećmi. Jednak lepiej zacząć od pierwszej części a potem dopiero czytać drugą. Raz, że w drugiej są odwołania do wydarzeń z pierwszej, dwa że pierwsza jest lepsza, więc przy dłużyznach w drugiej sympatia dla bohaterów, których zdążyliśmy polubić w pierwszej pozwala czytać dalej :). I muszę przyznać, ze każde takie znoszenie dłużyzn jest potem nagrodzone kolejnym śmiesznym momentem. A końcówka bardzo dobra, zwłaszcza sroka :D

Marta | 2010-10-16
Przeczytana: 16 października 2010

Piękna książka dla dzieci od 0 do 101 lat :) Piękna, mądra, zabawna, pouczająca i bardzo ciepła. Polecam każdemu (choć wiem jak trudno ją zdobyć czy też nawet pożyczyć) mnie samej kupno zajęło 2 lata poszukiwań.

efka | 2010-10-22

Proekologiczna