Paddington daje sobie radę

Tłumaczenie: Kazimierz Piotrowski
Cykl: Miś zwany Paddington (tom 3)
Wydawnictwo: Znak
Paddington Helps Out
Snoopy

Miś Paddington, przybysz z mrocznych zakątków Peru, na dobre zadomowił się w Londynie w rodzinie państwa Brown. Bierze czynny udział w ich codziennym życiu, przeżywając mnóstwo zabawnych i nieraz groźnych w skutkach przygód. Gotujący Paddington przysporzy nie lada wrażeń. Również wyprawa do pralni może być źródłem nieprzewidywalnych sytuacji. Cudowny angielski humor autora jest nieśmiertelny i...

Cudowny angielski humor autora jest nieśmiertelny i oddziałuje zarówno na dzieci, jak i dorosłych.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Damian | 2018-02-21
Przeczytana: 15 lutego 2018

Spośród wielu, mniej lub bardziej znanych, niedźwiedzich bohaterów, moje serce skrupulatnie skrada pewien miś mieszkający w Londynie, w domu nr 32 przy ulicy Windsor Gardens. To Miś Paddington! „Odkurzony” w ostatnich latach za sprawą dwóch filmów pełnometrażowych bohater, powraca w nowej (?) odsłonie dzięki wydawnictwu Znak Emotikon. I jest to powrót – jak dla mnie, spektakularny!

Paddington urodził się w Peru. Na skutek dziwnych zawirowań losu z trzęsieniem ziemi w tle, trafia na statek, a stamtąd to już prosta droga do... Anglii. Pozostawiwszy w Limie ciocię Lucy, nasz bohater dociera ostatecznie do Londynu. Na stacji kolejowej o nazwie „Paddington” poznaje on rodzinę Brownów, która postanawia przygarnąć go pod swój dach. Odtąd życie ciekawskiego miśka zaczyna kręcić się wokół państwa Brown, ich dzieci: Jonatana i Judyty, gospodyni - pani Bird, przyjaciela - pana Grubera oraz sknerowatego sąsiada – pana Curry’ego (który nie przepuści żadnej okazji żeby wykorzystać naiwność...

Marzena | 2012-01-25

Mój ukochany literacki miś.
Cudowny zawadiaka i nonkonformista.
Jak byłam dzieckiem zupełnie nie przeszkadzał mi brak ilustracji w moim wydaniu.
Dla mnie klasyk.

Dunya | 2013-10-20
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Nie wiem, jak to możliwe, że miś Paddington jest taki kochany... Żałuję, że to nie ja go przygarnęłam :)

Apfelbaum | 2017-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2017

Historyjki są trochę bardziej ze sobą powiązane, ale nadal jest to dokładnie to samo. Tym razem miś szaleje na licytacji, w kinie, opiekując się chorymi, gotując, jedząc w restauracji, piorąc w pralni, bawiąc się w stolarza, oraz wyprawiając się nad rzekę.

atka | 2010-09-18

Dzięki tej książce każdy nawet najbardziej garniturowy i najbardziej garsonkowa odnajdzie Dziecko w sobie.Przytulanka dla każdego, dzięki której rozwija się i pogodnieje Serce i Umysł.

Filip | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

Bardzo fajna i śmieszna książka

Klara | 2011-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2011