antropologia
jusola

Antropologia widowisk jest podręcznikiem akademickim, który powstał w Zakładzie Teatru i Widowisk w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to pozycja całkowicie nowa nie mająca odpowiednika w literaturze dydaktycznej w Polsce. Prezentuje myśl światową i polską na temat: – społecznych form wzajemności, rytuałów, gier i zabaw, – typów widowisk kulturowych (ceremoniałów,...

– społecznych form wzajemności, rytuałów, gier i zabaw,
– typów widowisk kulturowych (ceremoniałów, zawodów, widowisk ofiarniczych i oczyszczających, karnawałów),
– gestów i tańca,
– kulturowej stygmatyzacji ciała,
– fetysza, lalki, maski, kostiumu, sobowtóra,
– akcji i metamorfoz „ja”.

bies | 2016-10-15
Sońka | 2016-05-29