Renesans w Polsce

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje Sztuki w Polsce". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Arkady
83-213-3000-2
Renesans, sztuka, Polska
sztuka
kamk

Autorzy prezentują architekturę, rzeźbę i rzemiosło artystyczne polskiego renesansu. Bogate komentarze do ilustracji, literatura, indeksy miejscowości, zabytków i artystów.

Antuan_Duanel | 2014-04-12
Przeczytana: 2008 rok

Skrótowe, ale rzetelne i bardzo przystępne kompendium sztuki polskiej doby renesansu i manieryzmu. Dla osób niezajmujących się zawodowo sztuką szczególnie pomocne w obeznaniu się z zagadnieniem są opisy zdjęć - krótkie, treściwe i wskazujące na cechy, pozwalające przyporządkować dany obiekt do nurtu.

Gra_ce | 2012-03-24
Przeczytana: 2001 rok

Polska była wtedy najbliżej Włoch i włoskich wpływów. Wyczerpujący przegląd reliktów architektury z tego okresu.

Vendie | 2016-07-18
VeraSonatti91 | 2016-03-11