Z najlepszymi życzeniami śmierci

Okładka książki Z najlepszymi życzeniami śmierci
Ruth Rendell Wydawnictwo: Replika Cykl: Inspector Wexford (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Inspector Wexford (tom 1)
From Doon with Death
2010-01-01
Martyna Plisenko
Martyna Plisenko

więcej Więcej

Intryga kompletnie nie przekonująca, a zakończenie powoduje po prostu niesmak. Mały plusik za klimat brytyjskiej prowincji, zróżnicowanie społeczne itp.

Zamknięty cykl, liczy 24 powieści + jeden zbiór opowiadań. Klasyczna seria, która nie miała szczęścia w Polsce. Parę lat temu rozpoczęto wydawanie od pierwszej części, która jest kompletnym niewypałem Polecam rozpoczęcie od pozycji wydawanych w latach 90. XX wieku. Reginald Wexford - inspektor policji w fikcyjnym mieście w okolicach Londynu, szczęśliwie żonaty. To przykład...

no ogólnie bardzo nudno, brak akcji, emocji, zero dynamiki.
W ogóle nie czuję tej książki. Zagadka i to, kto zabił wcale mnie nie interesowało :(

Czytając ma się wrażenie jakby to była baaardzo stara książka napisana dawno temu. Trochę czuję klimat serii Sherlocka Holmesa Arthura Conan Doyle'a (lub Agatę Christie) - ale w złym sensie.

Dość dobre, choć w swoich czasach pewnie było lepsze. Zauważyłam, że tego typu kryminały fatalnie się starzeją, i nie dotyczy do tylko twórczości Ruth Rendell.

Przeciętny kryminał. Zaskakujące zakończenie, nie spodziewałam się tego, jednak nie polecam.

Ian Rankin nie czytał Camilli Lacberg. Rekomenduje powyższy kryminał jako niemalże cudo. Niestety, nic nie znalazłam tam wspaniałego jedynie trochę klimatu Agaty Christie.

Klasyczny kryminał, nieco staroświecki ale czyta się przyjemnie. Intryga nie jest zawiła, postacie także dadzą się lubić. Czas rozpocząć lekturę nowej autorki ;)

"Z najlepszymi życzeniami śmierci" to nieemocjonujący kryminał w odlschoolowym stylu, przypominającym prozę Agaty Christie. Mamy zagadkowe morderstwo i razem z detektywem badamy poszlaki. Nie ma w tym jednak żadnego suspensu, a opis śledztwa miejscami wręcz przynudza.
Tym, co również zniechęca czytelnika, jest totalny brak logiki w postępowaniu postaci. Na przykład mąż...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z najlepszymi życzeniami śmierci można już nazwać klasyką kryminału, bo to już ponad 50 lat od jej pierwszego wydania.
Dla wytrawnych czytelników może nie będzie to jakaś fenomenalna atrakcją, ale w sumie nie jest to jakaś zła pozycja.
Ot taka w stylu Agathy Christie. Jak ktoś lubuje się w brytyjskim kryminale, nie powinien się zawieść.
Trzeba pamiętać że to debiut, i...

Zawsze zastanawiało mnie ile trzeba zapłacić jakiemuś znanemu autorowi bestsellerów za napisanie krótkiej rekomendacji książki. Cóż, Dziewczynę z pociągu polecał sam Stephen King. Debiutancką powieść Ruth Rendell zachwala za to zjawiskowy Ian Rankin. Nie ukrywam, że z dużą dozą nieufności podeszłam do lektury pierwszego tomu przygód inspektora Wexforda. O samej...

• 2019
  • 2018
  • Ebooki
  • Przeczytane 2018
  • 2021
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Z najlepszymi życzeniami śmierci