(Nie)? Wiarygodne zmartwychwstanie

978-83-7492-085-8
Jezus, Zmartwychwstanie
religia
Scarlett

Historyczny fakt zmartwychwstania Jezusa jest podstawą wiary chrześcijańskiej. Nie jest jakąś fakultatywną prawdą wiary, jest fundamentem wiary! Bez zmartwychwstania Jezusa nie ma chrześcijaństwa. Przekonanie o prawdziwości chrześcijaństwa nie polega na wierze w system moralności religijnej – własnej lub cudzej – tylko na osobistym zaufaniu historycznemu, powstałemu z martwych Jezusowi. Bez historycznego zmartwychwstania Jezusa wiara chrześcijańska nie jest prawdziwym lekiem, ale zwykłym religijnym placebo. Jeśli Jezus nie powstał z martwych, fizycznie i dosłownie, to kult, wspólnota, studia biblijne, życie chrześcijańskie, moralne postępowanie i sam Kościół stają się pozbawionymi wartości ceremoniami.

W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi ma niejasny obraz prawdy religijnej. Dawne, uniwersalne przekonania o obiektywnej prawdzie zastąpione zostały spersonalizowanymi i bardzo zrelatywizowanymi wersjami „prawdy dla mnie”. Wielu młodych ludzi postrzega prawdę w sposób pragmatyczny, jako to, co im osobiście sprawdza się w życiu. W ogóle nie interesują się tym, co jest prawdą w sensie absolutnym. Dlatego odchodzą od wiary i od Kościoła.

kubusabadi | 2010-07-13
Przeczytana: 23 czerwca 2009

Książka, która zdecydowanie odmieniła moje życie. Czytałem ją będąc dość gorliwym ateistą. Po dwóch miesiącach od jej przeczytania uwierzyłem...

Piotr Fras | 2010-07-23
Przeczytana: 1995 rok

W kapitalny sposób autor udowodnił realne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Godne polecenia dla wszystkich słabnących w wierze

Jakub | 2011-07-19

Bardzo dobra książka dla ludzi, którzy poszukują faktów na to, że Jezus z Nazaretu zmartwychwstał

Jaga | 2012-11-02
Natalia | 2012-08-24