(Nie)? Wiarygodne zmartwychwstanie

978-83-7492-085-8
Jezus, Zmartwychwstanie
religia
Scarlett

Historyczny fakt zmartwychwstania Jezusa jest podstawą wiary chrześcijańskiej. Nie jest jakąś fakultatywną prawdą wiary, jest fundamentem wiary! Bez zmartwychwstania Jezusa nie ma chrześcijaństwa. Przekonanie o prawdziwości chrześcijaństwa nie polega na wierze w system moralności religijnej – własnej lub cudzej – tylko na osobistym zaufaniu historycznemu, powstałemu z martwych Jezusowi. Bez historycznego zmartwychwstania Jezusa wiara chrześcijańska nie jest prawdziwym lekiem, ale zwykłym religijnym placebo. Jeśli Jezus nie powstał z martwych, fizycznie i dosłownie, to kult, wspólnota, studia biblijne, życie chrześcijańskie, moralne postępowanie i sam Kościół stają się pozbawionymi wartości ceremoniami.

W dzisiejszych czasach większość młodych ludzi ma niejasny obraz prawdy religijnej. Dawne, uniwersalne przekonania o obiektywnej prawdzie zastąpione zostały spersonalizowanymi i bardzo zrelatywizowanymi wersjami „prawdy dla mnie”. Wielu młodych ludzi postrzega prawdę w sposób pragmatyczny, jako to, co im osobiście sprawdza się w życiu. W ogóle nie interesują się tym, co jest prawdą w sensie absolutnym. Dlatego odchodzą od wiary i od Kościoła.

kubusabadi | 2010-07-13
Przeczytana: 23 czerwca 2009

Książka, która zdecydowanie odmieniła moje życie. Czytałem ją będąc dość gorliwym ateistą. Po dwóch miesiącach od jej przeczytania uwierzyłem...

WolnaKonserwa | 2017-01-22

Czy wiesz jaki jest Twój cel w życiu? Czy zastanawiałeś się co czeka Cię po śmierci? Jeśli nie zajmowałeś sobie tym głowy lub nie masz wyrobionego zdania na ten temat to ta publikacja jest dla Ciebie.

Książka poza swoim głównym tematem, jakim jest przedstawieniem historycznej prawdy o Jezusie, pokazuje co Bóg oferuje człowiekowi - nieskończenie szczęśliwe i wieczne życie po śmierci doczesnej.

Książka godna polecenia wszystkim uczciwie poszukującym prawdy.

Niech zmartwychwstały Jezus będzie z Wami :)

Piotr Fras | 2010-07-23
Przeczytana: 1995 rok

W kapitalny sposób autor udowodnił realne zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Godne polecenia dla wszystkich słabnących w wierze

Jakub | 2011-07-19

Bardzo dobra książka dla ludzi, którzy poszukują faktów na to, że Jezus z Nazaretu zmartwychwstał

Jaga | 2012-11-02
Natalia | 2012-08-24