Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei?

Okładka książki Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei? Antonio A. Borelli
Okładka książki Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei?
Antonio A. Borelli Wydawnictwo: Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra skargi religia
religia
Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra skargi
2010-01-01
2010-01-01
978-83-89591-22-7
Sławomir Olejniczak, Agnieszka Wójcik, Leonard Przybysz
Fatima objawienia katolicyzm

Czytałem wydanie ósme z 2008 roku. Odniosłem wrażenie, że trzymam w rękach rzetelnie przygotowany materiał, dlatego bardzo dobrze odbierałem treść tej książki. Zostały przedstawione najważniejsze sprawy dotyczące objawień fatimskich. Bardzo spodobał mi się jeden spośród dodatków z końca książki zatytułowany "Fatima – wyjaśnienie i rozwiązanie współczesnego kryzysu" autorstwa Plinio Correa de Oliviera, który ukazał się w miesięczniku "Catolicismo" (nr 29, maj 1953 roku).

Wizjonerom w sposób nadprzyrodzony zostały przekazane krótkie modlitwy. Jedną z nich Matka Boża zalecała odmawiać po każdej tajemnicy różańca świętego – ta praktyka później została spopularyzowana wśród katolików (sam tego doświadczyłem). Maryja napominała ludzi, aby przestali grzeszyć, a jeśli nie usłuchają, to spotka ich kara (wojna, głód, prześladowanie...).

Publikacja warta uwagi i przeczytania, w trakcie lektury pobudzająca do rozważania i modlitwy (pomocne wzorce modlitw umieszczono w treści książki).

Od pewnego czasu bardzo potrzebuje czytać książki o wierzę katolicyzmie. Ta wpadła w moje ręce przez przypadek. Bogato ilustrowana napisana prostym językiem polecam.

Bardzo dobra książka. Zwięzła a zarazem konkretna. Przedstawia Objawienia z Fatimy, poczynając od Objawień Anioła Pańskiego z 1916 roku - przygotowujących do Objawień Matki Boskiej w 1917 roku. Pokrótce przedstawia poszczególne Objawienia, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. III Tajemnicy. Zrujnowane Miasto wskazuje na to, że Pokuta do której wzywał anioł (z III tajemnicy) nie nastąpiła. Anioł z III Tajemnicy symbolizuje groźbę Sądu, która zawisła nad światem - obraz z Apokalipsy. Jednakże płomienie rzucane przez anioła gasły w zetknięciu z blaskiem Matki Boskiej. I właśnie tak należy rozumieć Objawienia Najświętszej Marii Panny, co najmniej od 1830 roku - służą uratowaniu świata. Pius XII prawdopodobnie nie znał treści III Tajemnicy. Pamiętajmy o cezurze 1960 roku! Jan XXIII, Paweł VI i Jan Paweł II tak. Nawrócenie lub kara. Czy dzisiejszy świat jest zwrócony ku Bogu, czy odwrotnie. Jest bardziej pogrążony w grzechu, niż w 1917 roku ! Znamienne, że Matka Boska wskazuje na Rosję jako siłę napędową wojen i zła, a nie np. na Amerykę :)! Bowiem to zepsucie, które w ostatnich czasach dotknęło również Ameryki - mówię o czasach przed Trumpem, też ma genezę w Rosji i wydarzeniach z 1917 roku. Co godne wskazania, książka nadmienia też o Objawieniach późniejszych z 1925, 1926, 1927 i 1929 roku. W 1929 roku Matka Boska prosi o poświęcenie Rosji, o czym Pius XI zostaje poinformowany. Jak wiadomo w Fatimie w 1917 było 6 Objawień Matki Boskiej. Ona zaś sama mówiła, że będzie siedem. Czy coś nas jeszcze czeka? Bóg ostrzega zawczasu. Skarga napominał, gdy Polska była u szczytu potęgi, a 200 lat później zniknęła. Żyjemy w czasach, gdy członkowie "kościoła" szatana próbują zbudować "raj" dla siebie, na grzesznych zasadach i bez Boga. Najgorsza jest kodyfikacja zła, czyli gdy naruszanie prawa Bożego jest "uświęcane" przez ludzkie prawo. Do czego w niebagatelny sposób przyczynia się szatańska propaganda. Telewizor jako diabelskie "tabernakulum". Apokalipsa 16,13 - duchy nieczyste jak ropuchy. Od siebie jeszcze dodam, że ciekawy jest związek między Portugalią, a Anglią.

Książka z 2003 jest czyli z górą 15 lat temu wydana, jednak bardzo dobra. Książka prosta jak budowa cepa, przypomina nam o Fatimie oraz trzech świętych pastuszkach i Matce Boskiej Fatimskiej która, wciąż, prosi o odmawianie różańca, poświęcenia świata jej sercu i nawrócenie. Książka jest bardzo dobra, jest zbiorem nie tylko faktów ale również kilka opinii,przedstawia nam pytanie czy Fatima to nadzieja czy tragedia. Matka Boże mówi o kataklizmach które spadną na świat, które właśnie spadają, jeśli on się nie nawróci, jeśli się zaś nawróci Ona uchroni go od kary. Co najważniejsze, najpiękniejsze z tej książki jest zapowiedz Maryi, Na koniec Moje serce zatriumfuje. Od nas zależy wiele, jednak droga jest niesamowicie prosta, na koniec Matka Nasza zatriumfuje i nie będzie siła która jej zatrzyma. Książka ma kilka błędów, natknąłem się na 3 literówki po za tym dalszych błędów raczej brak, format i redakcja bardzo dobra. Szczerze polecam.
Z Panem Bogiem i Pozdrawiam
PS. Przypominam prośbie Pani z Fatimy, odmawiajcie różaniec, bo to najpotężniejsza broń do walki ze złem

Przeczytałam w 2013. Przybliża historię objawień Maryjnych w Fatimie.

Przeczytałam w 2013. Przybliża historię objawień Maryjnych w Fatimie.

• Historie prawdziwe
  • Ulubione, ukochane, uwielbiane, lubię je.
  • Chętnie przeczytam jeszcze raz
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Fatima. Orędzie tragedii czy nadziei?