zdrowie, medycyna

Kompletna i wyczerpująca wiedza o anatomii człowieka zebrana w 5 tomach. Tom 1anatomia ogólna, kości, stawy i więzadła, mięśnie. Tom 2 układ trawienny. układ oddechowy, układ moczowo-płciowy, układ wewnątrzwydzielniczy. Tom 3 układ naczyniowy. Tom 4 rdzeń kręgowy, rdzeń przedłużony, mózgowie, drogi czuciowe i ruchowe, naczynia o. u. n., opony o. u. n. Tom 5 układ nerwowy obwodowy, układ nerwowy autonomiczny, powłoka wspólna, narządy zmysłów..

Dostałam komplet od rodziców jak ogłoszono listy przyjętych na studia :) Pierwsza moja myśl po rozpakowaniu brzmiała "jestem na stomatologii, przecież nie każą mi się z tego uczyć". Na przekonanie się w jak wielkim byłam błędzie nie musiałam zbyt długo czekać :)

Bochenki wcale nie są takie złe i straszne jakie się wydają, wbrew pozorom nie gryzą, a czasami łatwiej było przyswoić z nich pewne zagadnienia, niż wkuwać z innych książek. Jeżeli trafiliście na uczelnię medyczną, a nie znosicie wkuwania na pamięć tak jak ja - czytanie bochenków może Wam pomóc przyswoić anatomię w miarę bezboleśnie.

emiello | 2011-04-12

Wiele zarwanych nocy spędzonych z tą książką powodują, iż mój organizm buntuje się w momencie gdy próbuję wcisnąć "rewelacja" jednak nie byłbym w porządku wobec siebie i autorów gdybym wcisnął coś innego.

książek: 1919

Zanim zaczęłam studiować medycynę, postanowiłam zacząć czytać Bochenka od początku. Doszłam do wniosku, że książki naukowe są znakomitym lekiem na bezsenność, no ale czytałam wtedy tylko wstęp. :) Pewnie bardziej bym go doceniła po zakończeniu kursu anatomii.

Gruba księga. Trzeba przyznać, że chociaż mało komu chciało się czytać to w całości, to w razie nieścisłości czy problemów z innymi podręcznikami od razu szukaliśmy odpowiedzi w Bochenku, traktując to dzieło jak 'biblię anatomii'. :)

Anna | 2011-11-08
Przeczytana: czerwiec 2007

Wspomnienia z pierwszego roku studiów: całe dnie spędzane z "niebieskim przyjacielem".. Jeśli chodzi o przydatność do nauki anatomii - w Bochenku jest po prostu wszystko.

chrzędka | 2013-06-16

chrzest bojowy na 1 roku, wspominam z sentymentem

majka153 | 2014-01-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Medyczne

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

bez komentarza

whiskas | 2015-08-30
Przeczytana: 29 czerwca 2015

Moje ulubione fragmenty to te, które opisywały pewne cechy charakterystyczne a na końcu dowiadujemy się, że dotyczyły one ryjowatych albo królika :D
Nie potrafiłam się z tymi tomami rozstać przez cały rok :)

Czytelnik99981 | 2016-03-19

Odpowie na wszystkie pytania i nieścisłości w zakresie anatomii, wskaże zmienności, nauczy budowy, ale zawiera też sporo informacji zupełnie zbędnych (nawiązania do anatomii zwierząt) i przesadnie szczegółowych. Czemu nadmiar szczegółów szkodzi? Bo student i tak tego nie da rady się nauczyć (np. CNS) z takimi detalami, a i spora część tej wiedzy jest w praktyce bezużyteczna albo ewentualnie przydatna tylko specjalistom, przy czym dla specjalistów są akurat lepsze podręczniki.
Nieco odchudzony z "wiedzy bezużytecznej" Bochenek byłby z pewnością dużo chętniej wybieranym przez studentów podręcznikiem, chociaż "biblią anatomów" w Polsce jest i tak.

annneczka | 2013-10-27

Nie ma chyba książki medycznej dokładniejszej w wydaniu polskim. A przeglądając wszystkie inne maiłam wrażenie, że ta jest tylko powielana.

Dagmara | 2013-02-09

niezapomniane i nieskończenie długie noce...to było przeżycie...