Łącznik druidów

Tłumaczenie: Katarzyna Jarosiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sabat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
The Druid Connection
Sabat
horror

Mark Sabat, nieustraszony pogromca Zła, toczy kolejną walkę z siłami ciemności. Tym razem jego przeciwnikiem są skorumpowani urzędnicy, zatwierdzający plan budowy ekskluzywnego osiedla na świętej ziemi druidów. Ci jednak nie dają za wygraną...

Galfryd | 2017-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2017

Ostatni (póki co) tom okultystycznego cyklu Sabat dostarcza w obfitości wszystkiego tego, czego się po niskopiennym pulp horrorze czytelnik spodziewa. Kultyści, druidyczne rytuały, brutalny seks, tortury, gwałtowna śmierć, prostacka groza - jest tu wszystko. Brakuje wprawdzie w fabule porządku i elementarnej logiki, ale akurat to nie jest element dla dobrej pulpy niezbędny.

Inspiracji dla czwartego tomu "Sabata" dostarczył prawdopodobnie zanany film "Wicker Man", jako przeciwnicy pojawiają się bowiem tym razem druidzi wraz ze swymi okrutnymi rytuałami.

Na przykościelnym terenie znalezione zostają zwęglone zwłoki jednego z wikarych. Biskup podejrzewa interwencję złych sił - przysłany jednak dla rozwiązania problemu kościelny egzorcysta wpada w obłęd po nocy spędzonej na miejscu wypadku. Nadchodzi zatem czas najsłynniejszego egzorcysty - Masturbatora Marka Sabata !(tak, pierwsze co Sabat robi po przybyciu na miejsce to ...no, właśnie to, co Sabat robi najlepiej).

Sabat po...

Fasoletti | 2015-09-02
Na półkach: Przeczytane, Horror
Przeczytana: 02 września 2015

No i cały cykl zaliczony. Czwarta cześć jest o tyle lepsza od poprzednich, że porusza ciekawy problem (tak, wiem, jak to brzmi odnośnie prozy Smitha) hipokryzji i obłudy w kościele. Sabat tym razem nie pomaga hierarchom, ale z nimi walczy.
Poza tym bez zmian. Dużo krwi, dużo zabójstw, dużo seksu.

Piotrek | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Bardzo dobra książka - wciąga od pierwszych stron. Dawno już nie czytałem takiego dzieła. Zdecydowanie polecam.

Patryk Jacuniak | 2010-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2010