Krwawa Bogini

Tłumaczenie: Andrzej Walczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sabat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Phantom Press
The Blood Merchants
Sabat
horror

Ta powieść z gatunku horroru stanowi drugą część cyklu: Sabat.

mariusz | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Bardzo słaby horror Smitha, mordowanie, zarzynanie, rozrywanie, morze krwi i można by na tym skończyć recenzje.

Betoniarka | 2014-11-10
Przeczytana: listopad 2014

Drugi tom cyklu o Marku Sabacie trochę mnie zmierził. Niby jest typowo jak na książki Smitha, bo mamy krew, flaki i seks, a Mark Sabat nadal jest niewyżytym seksualnie byłym księdzem/byłym komandosem/obecnym egzorcystą/opętanym przez złego brata bliźniaka.

Mam jednak duże "ale". Zło w postaci Lilith i jej bandy krwiożerczych "zombiekanibalinazistopseudowampirów" po prostu do mnie nie przemawia. Krwawa bogini razem ze swoim przydupasem w postaci nowego wcielenia Hitlera budzi trochę niesmak. I niezrozumienie.

Ale Smith to Smith, więc dla mnie nie strata czasu, a odprężająca lektura.

ZadokAllen | 2013-12-19

To druga część przygód Sabata. I niestety ta część słabsza od pierwszej. Sabat w dalszym ciągu sporo myśli o seksie co zresztą wiąże się z przeciwnikiem z jakim musi się zmierzyć Sabat. Jest nim a właściwie nią sukkub Lilith, która chce przejąć władzę nad światem przy pomocy młodocianych skinheadów, którzy wprowadzają zamęt na ulicach Londynu mordując prostytutki! :D
Niestety mniej teraz mamy wątków nadprzyrodzonych ale za to są opisy zabijania noworodków (Guy jedzie po bandzie). Książka słaba do tego ma miałkie zakończenie.

Xaravald | 2016-08-25

Druga część przygód Sabata, egzorcysty balansującego na pograniczu świętej sprawiedliwości i mrocznej, okultystycznej mocy.

Podtrzymuję moją opinię z pierwszej części, Mark Sabat jest postacią o wyjątkowym charakterze która pokazuje, że główny bohater nie musi być "idealny" ani do końca "dobry". Sabat jest człowiekiem o wielu słabościach i negatywnych cechach i to czyni go ciekawym.

Jeśli chodzi o tą część, trochę nie spodobało mi się to, że bohater dał się łatwo omamić swojemu przeciwnikowi, po kimś takim jak Sabat spodziewałem się większej odporności psychicznej, więc trochę mnie to zirytowało, ale ostatecznie wszystko wyszło na prostą.

Polecam tą książkę tym, którzy szukają nietypowego horroru, przesiąkniętego okultyzmem, seksem i krwią, oraz bohatera który udowadnia, że zło można zwalczać złem, a nie tylko dobrem.

Piotrek | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Moim zdaniem bardzo dobra książka. Pozycja którą warto przeczytać. Mark Sabat po raz kolejny walczy z złem i robi to na swój oryginalny sposób. Bardzo podoba mi się to że Sabat potrafi zmieniać się w ciało astralne i podróżować do odległych krain. Autor bardzo ciekawie o tym pisze co powoduje że książka jeszcze bardziej wciąga bo pokazany jest świat nie tylko ten rzeczywisty znany nam na co dzień ale również świat duchowy.

Fasoletti | 2015-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2015

W drugim tomie cyklu Sabat bohater walczy z wcieleniem Lilith oraz jej partnerem, podającym się za następcę Adolfa Hitlera. Oboje hipnotyzują członków Frontu Wyzwolenia i szerzą w świecie anarchię.
Wszystkiego tutaj jest więcej, zwłaszcza krwi oraz seksu.

Machno | 2015-11-28
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 28 listopada 2015

Sabat, pogromca złych sił oraz jeszcze ciemniejszych mocy, tym razem będzie walczył z legendarnym duchem, Lilith. Dodatkowo będzie musiał stawić czoła hitlerowskim bojówkom oraz własnym słabościom. W zasadzie książka jest bardzo słaba. Sprawia wrażenie napisanej z musu, albo tak przy okazji jakiegoś wieczorku przy drinku. Jest tu sporo pomysłów strasznie naiwnych i infantylnych, sprawiających wrażenie, jakby autor liczył, że czytelnik przymknie oko na kolejny absurdalny twist. Brakuje w niej napięcia i zainteresowania, to po prostu książka do szybkiego czytania podczas kolejnej podróży pociągiem.

MonicaCarax | 2013-01-13

Mam sentyment do tej książki z pewnego powodu.. :)

raude | 2013-05-12

dobra stara koła lubię takie klimaty

Kandorek | 2016-10-15