Adam

Okładka książki Adam Elżbieta Jodko-Kula
Okładka książki Adam
Elżbieta Jodko-Kula Wydawnictwo: Skrzat Seria: Nastoletnie problemy literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Nastoletnie problemy
Skrzat
2009-04-16
2009-04-16
adam

Książka przeznaczona dla nastolatków, fajnie sprecyzowana. Pokazuje ona problemy nastolatków. Łatwa dosyć lekka książka

BARDZO POUCZAJĄCA LEKTURA POLECAM!!!!!

BARDZO POUCZAJĄCA LEKTURA POLECAM!!!!!

Książkę ,,łyka'' się bardzo szybko. Napisana z perspektywy wielu osób, pozwala łatwiej zrozumieć i mieć większy wgląd na problemy w niej zawarte. Idealna na wieczory. Ukazuje bunt nastolatków w wieku dojrzewania.
Ja sama jakoś tak najbardziej utożsamiałam się z Barbarą.
Polecam osobom w każdym wieku.

Ja sama jakoś tak najbardziej utożsamiałam się z Barbarą.
Polecam osobom w każdym wieku.

Spodziewałam się po tej książce trochę więcej, ale i tak dobrze się ją czytało.

Spodziewałam się po tej książce trochę więcej, ale i tak dobrze się ją czytało.

Książka jest naprawdę ciekawa :) Gorąco polecam :)

Książka jest naprawdę ciekawa :) Gorąco polecam :)

Opowiada o nastolatku z problemami i córce terapeutki, która nie umie się z nią dogadać.

Taka psychologiczna książka dla młodzieży o trudnych realcjach z rodzicami. Myślę że nie jeden rodzic, który ma problemy z dzieckiem powinien ją przeczytać.

W tamtym roku przeczytałam "Ankę" - dzieło tej samej autorki i pomyślałam, że "Adam" będzie godny uwagi. Prawdę mówiąc był to dla mnie trudny wybór, gdyż na tym samym regale w bibliotece było mnóstwo innych ciekawych propozycji na miłe sędzenie czasu. W końcu jednak się nad tym zastanowiłam i z torbą pełną książek, włącznie z "Adamem", wróciłam do domu.

Minęło kilka dni, a nawet jakieś dwa tygodnie, kiedy zdecydowałam się po nią sięgnąć. Powiem szczerze, że jak przypuszczałam, książka jest godna uwagi.

Opowiada ona o chłopaku, który był niegdyś, całkiem niedawno, młodocianym przestępcą. Kradł, niszczył... Zaczęło się to pewnego dnia, gdy spotkał swojego starego kolegę, który powiedział po chwili, iż ma sprawę do załatwienia, na co on zaproponował pomoc. Okradł kilka samochodów, w tym auto swojego ojca, którego z całego serca nienawidził. Gdyby policja nie nakryła jego i kolegę, poprzez podstęp, mógłby handlować narkotykami, trawką i wszystkim innym, co zmierza w tym kierunku. Co prawda nie został za to wsadzony do poprawczaka, gdyż jego ojciec wpłacił kaucję, ale miał uczęszczać na terapie u psychologa. Na początku nie chciał, buntował się, jednak przemyślał wszystko i stał się lepszym człowiekiem.

Ogólnie książka nie jest zła. Pierwszy raz spotkałam się z takim tematem, niestety w wersji młodzieżowej, jak można wywnioskować z opisu, wydawnictwa, a nawet okładki. Sądzę, że mogłabym jeszcze przeczytać książkę tego typu, z tym że wersję poważniejszą. Jestem jedynie niezadowolona z tego, iż temat w tej książce nie był poruszony w całości.

Ocena natomiast jest indywidulanym wyorem, więc ja, osobiście, postawiłabym taką piątkę z malutkim minusem. Polecam tę książkę raczej nastolatkom - i dziewczynom i chłopakom, gdyż tylko ich zachwyci w zupełności.

Minęło kilka dni, a...

Książka podobała mi się. Jest stosunkowo krótka i czyta się ją bardzo szybko. Z natury bardziej psyhologiczna niż młodzieżowa, ale opisuje jak można odbudować relacje z rodzicami odemnie 4+

Jedna z lepszych książek z tej serii.
Polecam

Jedna z lepszych książek z tej serii.
Polecam

• 2010