Seks, druk i rock and roll

Wydawnictwo: Muza
83-7319-949-7
Inne
man-eater

Kiedy Bóg Ojciec i Matka Natura wyprodukowali człowieka, nie zdawali sobie pewnie sprawy z tego, że skazują go na ciężkie życie. By mu było lżej, człowiek wymyślił sobie kulturę, która miała go zabawiać i łagodzić ciosy, jakich doświadczał od losu. Z czasem jednak kultura spoważniała, więc musiała powstać jej bardziej frywolna siostra - popkultura. Ona dzisiaj działa najsilniej na wrażliwość człowieka, odpowiada jego oczekiwaniom i jest lustrem, w którym z lenistwa najchętniej się przegląda. Tyle że jest to lustro z gabinetu śmiechu - deformuje obraz, by było zabawnie. O tym, jakie obrazki pojawiają się w tym lustrze, traktuje ta książka, która jest z kolei czymś w rodzaju krzywego zwierciadła postawionego przed tamtym. To zabawa zabawą, ale też trochę opisów poważnych spraw, choć nie zawsze poważnie ujętych.

Ananke | 2012-01-08

Cytaty:
1. "Uprawianie polityki przypomina pierwotne łowy plemienia dzikusów na grubego zwierza albo wzajemne walenie się po głowach pałami".
2. "Dziewczyny, zachowując wszelkie swoje walory zewnętrzne i kuszące mężczyzn atrybuty, mogą facetom spuszczać łomot, jak pierwszorzędny osiłek".
3. "Idzie nowe i mam nadzieje, że przyjdzie".

pilur | 2013-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Jak wszystko z serii Spectrum czyta się przyjemnie, ale mam wątpliwości co do celowości napisania czegoś takiego. Gdy przyłapałem autora na piątym błędzie merytorycznym przejrzałem, że to zbiór luźnych uwag, popartych kilkoma lekturami i sprawnym piórem.
Takie tam bajanie.

Lalanel | 2011-03-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Świetna książka, błyskotliwa i bardzo przyjemna w czytaniu.

Mary | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Książka w świetny sposób opisuje współczesną kulturę. Napisana w ciekawy sposób, miło się czyta.

Sawalka | 2017-01-27
Ofelia | 2016-06-19