Odrobina nadziei

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
A little bit of hope
poradniki
Kamulka84

Ojciec D'Arcy przedstawia historie niezwykłych ludzi, którzy zmagają się z codziennymi problemami, wierząc, że gdzieś istnieje lepszy świat. Historie ludzi, którzy wierzą, że ich plany się spełnią pomimo przeciwności losu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: scan

Książkowo_czyta | 2017-02-11
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Ta niewielka objętościowo książeczka jest zbiorem tekstów autorstwa ojca Briana D'Arcy, który w swojej publikacji opisał kilkanaście historii ludzi, którzy zmagają bądź też zmagali się w przeszłości z różnego rodzaju życiowymi kłopotami i przeciwnościami losu.

Bohaterowie ukazani przez autora niezłomnie wierzą jednak zarówno w istnienie lepszego świata, jak też w to, że ostatecznie ich plany, pragnienia i nadzieje na korzystniejszą przyszłość będą miały swój szczęśliwy finał.

Opisane przez ojca Briana historie są bardzo różne, dotyczą m.in. osób cierpiących na ciężkie choroby, czy walczących o to, aby wydostać się ze szponów różnego rodzaju nałogów. W książce odzwierciedlone zostały różne oblicza ludzkiej egzystencji z ich blaskami i cieniami, wzlotami i upadkami.

Niemniej jednak, jak wskazuje na to chociażby sam tytuł książki, felietony w niej zebrane mogą okazać się dla potencjalnych czytelników swoistymi perełkami nadziei, których w gruncie rzeczy każdy z nas bardzo...

Agnieszka | 2017-01-23
katasza | 2011-10-06