Taltos

Tłumaczenie: Hanna Pustuła
Cykl: Dzieje czarownic z rodu Mayfair (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Taltos
Snoopy

"Taltos" wraz z tomami I i II "Godziny czarownic" oraz I i II "Lashera" składa się na cykl "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair". Mayfairowie stają w obliczu nowego, niewyobrażalnego zagrożenia ze strony Taltosów, rasy tytanów obdarzonych nadprzyrodzoną wiedzą, rozmnażających się z niebywałą prędkością i żyjących po kilkaset lat. To właśnie ta rasa zrodziła Lashera, który czarownice rodu...

Mayfairowie stają w obliczu nowego, niewyobrażalnego zagrożenia ze strony Taltosów, rasy tytanów obdarzonych nadprzyrodzoną wiedzą, rozmnażających się z niebywałą prędkością i żyjących po kilkaset lat. To właśnie ta rasa zrodziła Lashera, który czarownice rodu Mayfair obdarzył nadzwyczajną mocą.

Narodziny, śmierć, strach przed unicestwieniem - z wszystkim tym musi się zmierzyć stary nowoorleański ród, by mogło się dopełnić ostateczne przeznaczenie...

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Och!!! Jestem pełna podziwu dla Anne Rice, że stworzyła taki cudowny świat!
Cudowne zwieńczenie tej historii!! Tylko najbardziej mi żal tego, że to już własnie koniec. Nie ma żadnej książki już z tej serii.. Dlaczego tak mało tomów? Tak bardzo chciałabym czytać dalej o losach tej rodziny.
Język jak zawsze wspaniały i kwiecisty, choć tym razem pochłonęłam całość szybciej jeszcze niż resztę powieści.
Wspaniałe połączenie magii, pierwszych wierzeń i wyobrażeń o nich, religii, uniesień i smutków. Ta seria jest magiczna. Jest ulotną emocją, zachwytem, arcydziełem. W całej serii znajdziemy wszystko!! Od mroku, ciężkiego klimatu jak przytłaczająca pogoda w upalne lato tuz przed burzą... Aż po radość, po świetlistość w momencie największego oświecenia ludzkiego. Jest to dzieło może nie dla każdego, lecz dla ludzi mających magię, tą prawdziwą i czysta magie w sercu.
Nie da się opisać inaczej tej pozycji, a raczej Tych pozycji. Nie sposób odciąć się od emocji, których jest tak pełno na...

Karambola | 2014-01-25
Na półkach: Przeczytane, 2014, Fantasy
Przeczytana: 27 stycznia 2014

"Nikt w Talamasce nie jest tak naprawdę niewinny. [...] Chodzi mi o to, że nie można poświęcić się zdobywaniu wiedzy bez świadomości, że to człowieka na zawsze zmieni. Działając zgodnie z tą wiedzą, nikt do końca nie wie, czy powinien podzielić się nią z innymi, czy też ją przed nimi zataić. [...] Talamasca jest zła z natury; to cena, którą płaci za swoje biblioteki, archiwa i komputerowe dane. Zupełnie jak Bóg, może się z tym nie zgodzicie, który wie, że niektóre z jego stworzeń będą cierpieć, a inne odniosą triumf, ale żadnemu nie mówi, co je czeka."

"Wydaje mi się, że wierzę - przemyślawszy wszystko dokładnie - iż spokój umysłu można osiągnąć w obliczu najgorszych koszmarów i najpotworniejszych strat. Można go osiągnąć - dzięki wierze w zmianę i w siłę woli oraz w przypadek; a także dzięki wierze w nas samych, że w obliczu przeciwności postąpimy raczej słusznie niż niewłaściwie."

"Ludziom potrzebne jest wykształcenie, żeby mogli się nawzajem zrozumieć."

"Jakaż rasa...

Baś | 2015-11-06
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 listopada 2015

Anne Rice potrafi zaciekawić czytelnika, chociaż po tytule można było się spodziewać, że istnieje/istniało więcej takich istot. Po co inaczej nazywać książkę "Taltos"? Na samym poczatku poznajemy już Taltosa. Znając z poprzedniej części jego charakterystyczne zachowania, nie jest się więc zdziwionym, że uwielbia mleko i sery. Dziwi co innego - jego długowieczność i charakterystyczny sposób bycia. Człowiek z ciekawością zatapia się w kolejnych stronach książki, chcąc dowiedzieć się coraz więcej, chłonąc perspektywę nowo poznanego Taltosa.
A z drugiej strony - Rowan. Milcząca. Niemal w stanie katatonicznim, mimo, że w nim tak naprawdę nie jest. I jej sposób przebudzenia się, powrót do Michaela.
Postępowanie Mony, tak zrozumiałe, a zarazem tak zadziwiające. Dziecko zbyt szybko wciągnęte w świat dorosłych, czarownica... Naprawdę, bardzo wiele przeszła. I dopiero teraz rozumiem jej zachowanie w "Krwawym Kantyku". Trochę szkoda, że w tamtej książce Anne Rice połączyte wątki czarownic z...

vivien | 2013-08-08

Wydawałoby się, że w opowieściach o czarownicach nie powinno zabraknąć magii... Tym razem, niestety, dzieło Anne Rice nie jest niczym więcej, niż tylko przydługą, kompletnie pozbawioną tajemniczości kontynuacją wspaniałej "Godziny Czarownic" i całkiem niezłego "Lashera", zdecydowanie najgorszą częścią sagi.

Rozczarowują nowe postaci: Ashlar, nijaki bohater nużących opowieści o historii Taltosów; Mary Jane, co prawda dość barwna i zabawna, jednak w zasadzie nic nie wnosząca do fabuły. Na ich tle wybija się dobrze nam znana Mona, chyba najbardziej intrygująca ze wszystkich, na pewno ciekawsza, niż do granic mdła Rowan i wiecznie zagubiony Michael.

A sama fabuła? Bez polotu. Cieszą zgrabne opisy i charakterystyczny język autorki, lecz wszystko psuje zionący zewsząd patos.

Jedno słowo, jakim można opisać tę książkę: niepotrzebna.

borowapokoju | 2014-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Bardzo mnie ta książka wymęczyła, czytałam ją od wakacji i właściwie ani trochę mnie nie wciągnęła. Po prostu chciałam doczytać do końca. Jest to niepotrzebna kontynuacja poprzednich tomów, które były pełne tajemnic i niedopowiedzeń. Moim zdaniem autorka powinna zakończyć tą serię na "Lasherze"

Dorota | 2014-05-20

Padam na kolana przed Miłościwie Panującą nam Królową Anne Rice, piękna opowieść. Polecam. Mam tylko do siebie żal, że tak późno sięgnęłam po ten cykl. Jeszcze się kiedyś spotkamy.

Maharet | 2013-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2013

najlepsza część ze wszystkich :-) od początku do końca czyta się z zapartym tchem, aż trudno się oderwać od niej :-) żałuję że to już koniec :-) wielkie brawa dla Anne Rice

Terpentulla | 2010-08-04

Coś nowego poza wampirami i dzikim seksem. Fajnie wykreowany gatunek. Podoba mi się przedstawiony świat i pomysł na niego.

Historia o czarownicach i duchu stała się historią o tytanach, skrzatach i elfach. Beznadzieja.

Rose | 2013-09-22
Przeczytana: 18 września 2013

Ostatnia część opowieści o czarownicach z rodu Mayfair bardzo mi się spodobała, choć jest trochę gorsza od poprzednich tomów. Akcja jest na prawdę zaskakująca, końcówka lekko mnie rozczarowała, lecz pomimo tego całą książkę czytałam z przyjemnością.