Grób w Gazie

Tłumaczenie: Jan Kabat
Wydawnictwo: Świat Książki
A Grave in Gaza
Pistacia

Omar Yussef, nauczyciel i detektyw-amator znany z "Kolaboranta z Betlejem", próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych morderstw. Co i kto kryje się za nagłym aresztowaniem profesora Mashrawiego, zatrzymanego przez palestyńską służbę bezpieczeństwa? Wszyscy, którzy mogliby coś wiedzieć na ten temat, giną w dziwnych okolicznościach. Czy prawda została pogrzebana wraz z nimi? Świetna intryga na tle sugestywnie opisanej codzienności w "strefie Gazy", znanej autorowi, korespondentowi prasowemu, z wielu lat pobytu.

[opis wydawcy]

tajgula | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Ponury obraz konfliktów w Gazie. Zabarwiony burzą piaskową, która wdziera się w każdy zakątek i nie pozwala normalnie funkcjonować. Przesycony zapachem potu, krwi, bliskowschodnich potraw, strzałami z karabinów które są dla tamtejszych żołnierzy niczym muzyka, korupcją i złowrogą śmiercią...Śmiercią, która towarzyszy tam każdemu niczym cień. Polecam zwłaszcza tym, którzy interesują się tamtejszą sytuacją.

Monika | 2016-12-08
Przeczytana: 2010 rok