Kwestia wyboru

A Matter Of Choice
837169654X
gang, antyki, przestępstwo, uczucie
dona

Międzynarodowy gang zajmujący się przemytem brylantów wykorzystuje jako punkt przerzutowy sklep z antykami Jessiki Winslow. Cenny towar zostaje ukryty w jednym z mebli. Żeby go odzyskać, przestępcy nie cofną się przed niczym... Zadanie ochrony nieświadomej niebezpieczeństwa dziewczyny otrzymuje James Sladerman, policjant z wydziału zabójstw. Wkrótce między Jessicą a jej "aniołem stróżem" rodzi się namiętne uczucie...

marcia | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Pani Nora mimo tego, że w swoich powieściach stosuje utarty już schemat to pisze tak magiczne historie, że mówiąc szczerze mam to gdzieś.

"Kwestia wyboru" to jedna z lepszych książek autorki.
Jest to zarazem książka, po którą chętnie sięgnęłam w letnie wakacyjne popołudnie takie jak dziś.

Jessica Winslow to jedyna córka sędziego Winslowa, który niestety zmarł z przyczyn naturalnych. Zostawił jej niemałą fortunę, którą kobieta systematycznie powiększa, zyskami swojego sklepu. Ponadto jest roztrzepana, pełna energii, przyjazna, ciepła, ufna i inteligentna. Ideał kobiety Slade'a. Czyli James'a Sladerman'a - doświadczonego policjanta, który z powołania jest pisarzem. Slade jest zorganizowany, systematyczny, opiekuńczy, tajemniczy oraz pełen sprzeczności z jednej strony pragnie Jess, a z drugiej odrzuca ją, ponieważ boi się, że należą do różnych światów....

Jak zwykle Nora stworzyła bardzo skomplikowanych bohaterów o złożonych charakterach, którzy od pierwszych stron zjednali sobie...

I jak tu nie kochać romansów za to, że są tak oderwane od rzeczywistości, pomimo że fabuła rozgrywa się nie gdzie indziej, jak na Ziemi?
Slade, policjant z kilkuletnim stażem pracy, zostaje wysłany jako osobisty, choć tajny ochroniarz pewnej bogatej panienki, która przez przypadek została wplątana w aferę przemytniczą. Jedzie tam z polecenia starszego stopniem kolegi. Ma postępować zgodnie z ułożonym planem i zachować absolutną dyskrecję - nawet przed rzeczoną panią.
Wszystko idzie dobrze do momentu, w którym na widok ślicznej młodej damy, głównemu bohaterowi siniej zabije serduszko... Co wyniknie z tej historii kryminalno-miłosnej? Na to pytanie odpowie Wam Nora Roberts na kartach swojej książki.
Przez lekturę przepływa delikatna fala ciepła, miłości, lojalności oraz przywiązania i przyjaźni. Niektóre sceny okraszone są ciętym dowcipem, co mnie osobiście przypadło do gustu.
Kto chce połknąć choćby minimalną dawkę spokoju i relaksu, śmiało może sięgnąć po tę książkę - jestem...

Renata | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Nie wiem skąd taka niska ocena. Historia jest łatwa, prosta i przyjemna. Może i banalna, ale umie zaciekawić i trzyma w napięciu. Bardzo mile mnie zaskoczyła. Jak najbardziej polecam :)

Marta Bilewicz | 2012-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Po ostatnich lekkich romansach (nadrabiam książki Nory Roberts od kilku tygodni), trafiłam na "Kwestię wyboru". Wciągnęła mnie od pierwszej strony. Uwielbiam połączenie romansu z wątkiem kryminalno-sensacyjnym, z napięciem w tle.

Bardzo wyraziste postaci, wartka akcja. Od samego początku niebezpieczeństwo i napięcie, do tego ognisty romans. Świetnie się czytało.

| 2014-06-26

Powieść czyta się jednym tchem, w sam raz na deszczowe popołudnie:)

Opowiada ona o miłości przeplatanej z wątkiem kryminalnym, co bardzo lubię w książkach Nory Roberts.
Niedostępny gliniarz oraz młoda dziedziczka niemałych pieniędzy po rodzicach spotykają się nieprzypadkowo.
On z polecenia nadkomisarza zjawia się w jej życiu w celu rozwikłania zagadki, która dotyczy przemytu wartościowych przedmiotów. Wszystko to przepływa przez antykwariat głównej bohaterki, która w nieświadomości jest chroniona przez nadesłanego gliniarza.
Zagadka zostaje rozwiązana, ale miłość między tymi dwojga stawia znak zapytania.
Polecam:)

Mysza_99 | 2012-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2012

Romansidło... sprawa w tle mało intrygująca i w ogóle jej niewiele, ale wzloty, upadki i porywy głównej pary dość wciągające i intrygujące. Ładnie napisana i szybko się czyta. Rach ciach i po książce. Na plażę idealna.

Kakyuu | 2016-06-13
Przeczytana: 12 czerwca 2016

www.wilczeczytanie.pl

Dawno w łapki nie wpadł mi żaden romans. Jako, że romans lubię, ponieważ były to jedne z pierwszych książek jakie czytałam, czasami nachodzi mnie chętka na trochę miłości. Adam stwierdził, że kupowanie romansu by mieć go na półce mija się z celem ( smutny Wilczek z tego powodu niezmiernie, jednak muszę mu przyznać rację), zazwyczaj coś wypożyczam, czasem naciągnę go na taniej książce. Tym razem padło na "Kwestię wyboru". Cieniutka, niepozorna, otrzymana od koleżanki ze szkolnych lat ( Pozdrawiam Ulę!) leżała na półce, świecąc do mnie napisem"NORA ROBERTS". Nie zawiodłam się jeszcze na tej autorce. Pomimo tego, że wszystkie jej książki można wpasować w jeden szablon, nigdy mnie nie nudzą.
Autorki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nazywana "mistrzynią romantycznego suspensu”, pisze powieści które w Stanach trafiają od razu na listę bestsellerów.

Fabuła:
Sierżant James Sladerman, nowojorski policjant z wydziału zabójstw, idealizowany troszeczkę i...

Paulina094 | 2013-07-04
Przeczytana: 02 lipca 2013

Kwestia Wyboru. Gdybym miała możliwość ponownej decyzji wyboru książki najprawdopodobniej sięgnęłabym po inny tytuł. Nie przepadam za romansami, utartymi schematami... On- tajemnicy, niedostępny, odpychający, ale w głębi serca czuły kochanek. Ona- przebojowa kobieta, budząca sympatię, delikatna, a jednocześnie silna. Z pozoru wszystko ich dzieli, łącznie ze statusem majątkowym, a jednak miłość nie wybiera... Jedyne co mnie zainteresowało to wątek sensacyjno-kryminalny, który tak naprawdę był dalekim tłem, nic nieznaczącym. Nora Roberts ma wielu fanów i ja myślałam, że do nich dołączę. Niestety "Kwestia wyboru" nie zachęciła mnie do dalszego zapoznania się. Kto wie? Może po jakimś czasie zmienię zdanie. Jednak jeśli ktoś tak jak ja spodziewał się przede wszystkim kryminału, w którym świetny sposób jest wplątana historia miłosna to szczerze odradzam tą pozycję.

Ekskluzywny antykwariat jest punktem przerzutowym przemytników dzieł sztuki. Detektyw Sladerman otrzymuje zadanie rozpracowania gangu i ochrony nieświadomej niczego młodej właścicielki sklepu. Doświadczony policjant wie, jak walczyć z przestępcami. Ale nie potrafi zmagać się z własnym sercem...

Monika | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

:) Jak zwykle się nie zawiodłam, zagadka, antyki, przemyt, spotkanie dwojga ludzi. Zaczynasz czytać i tylko kartki same się przekręcają, nie wiesz kiedy stwierdzasz, że to już koniec opowieści.