Matsuri-no shinu hi
kashka

"Koniec święta" to powieść poświęcona problemom młodzieży "zbuntowanej", uciekającej z domów, narkotyzującej się i trafiającej do środowiska przestępczego. Treścią książki są perypetie adwokata poszukującego syna, który opuścił dom i wraz z rówieśnikami szuka "wolności". Przewodniczką adwokata po świecie młodzieży żyjącej poza prawem i czasem jest koleżanka poszukiwanego, młoda dziewczyna, uczciwa na swój sposób, choć z punktu widzenia obowiązującej moralności - zdeprawowana.

W książce czytelnik znajdzie interesującą fabułę, subtelny rysunek postaci, barwny obraz życia wielkomiejskiego i specyficzną atmosferę pewnych środowisk młodzieżowych w Japonii.

Maniek | 2015-04-25
Na półkach: Japonia, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Nocne życie Tokio i okolic. Widać, że na tej książce wzorował się między innymi Haruki Murakami.
Fajnie się ją czytało, chociaż czasami bardzo przynudzała, a akcja działa się bardzo wolno. Ciekawa jest natomiast kwestia muzyki. W książce pojawia się jazz, autor wymienia wielu muzyków, widać dzieli się nią z czytelnikami.

trycha | 2014-02-17

Zdecydowanie nie dla tych, którzy nie nawykli do czytania japońskiej literatury.

dymek | 2016-09-16
Esotherya | 2016-06-30