Morze i trucizna

Tłumaczenie: Izabella Denysenko
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Umi to dokuyaku
Mateusz

W książce "Morze i trucizna" z niezwykłą odwagą i wrażliwością zamknął autor problem odpowiedzialności moralnej jednostki w czasie wojny. Temat powieści, zaczerpnięty z autentycznych wydarzeń [zbrodniczych eksperymentów przeprowadzanych na amerykańskich jeńcach podczas II wojny - przyp. mój], stał się pretekstem do artystycznych transpozycji. Morderstwo ujęte w obraz literacki trafia do wyobraźni odbiorcy spotęgowaną grozą, a losy bohaterów na długo pozostają w pamięci.

Tova | 2013-03-18
Przeczytana: 31 lipca 2010

@stannirvany ja ją mam z biblioteki z odzysku (czyt. na papierku poszła do kasacji). Ale nie wierzę, że gdzieś w bibliotekach jej nie ma ^^

amelius_xx | 2016-08-25
anulka24 | 2016-06-06