Okładka książki To właśnie Paryż!

To właśnie Paryż!

papier
Aarionne
7,11 (9 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Agnieszka Kumor jest polską aktorką, dziennikarką i tłumaczką zamieszkałą w Paryżu. Jej subiektywny przewodnik tym mieście to opowieść o najpiękniejszych zabytkach i osobliwościach Paryża oraz niebanalne refleksje na temat jego historii, rozwoju i mieszkańców. Krótkie opowiadania poświęcone poszczególnym punktom miasta, poprzedzone praktycznymi informacjami dla zwiedzających, przyciągną zarówno pasjonatów historii, jak i osoby zainteresowane przede wszystkim turystycznie. Współczesne obserwacje z paryskiej ulicy oraz fragmenty autobiograficzne dają posmak osobistego spotkania z fascynującą stolicą Francji.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 2006

Polecamy

Opinie czytelników
Aarionne | 2011-10-02
Przeczytana: 2007 rok

To nie jest typowy przewodnik po Paryżu. Ta książka to spacer po tym cudownym mieście, dzięki czemu można ją czytać, a nie tylko przeglądać w podróży. Mnóstwo ciekawych anegdot sprawia, że możemy poznać stolicę Francji naprawdę z bliska.

Katarzyna | 2013-04-29
Przeczytana: 15 czerwca 2010

Świetnie napisana książka. Dla miłośników Paryża - przewodnik niecodzienny,dla osób, które miasta nie znają - zachęta do podróży.

Euphoria | 2014-04-18
syla78 | 2014-01-22