Mroki Puszczy

Tłumaczenie: Robert Lipski
Cykl: Pięcioksiąg Cadderly'ego (tom 2) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
In Sylvan Shadows

CCadderly, młody i ekscentryczny uczeń - kapłan Biblioteki Naukowej, przeżył swoją pierwszą przygodę. Klątwa Chaosu jest jednak tylko początkiem planów Zamku Trójcy do regionalnego podboju. Cadderly z przyjaciółmi muszą ocalić mieszkańców pięknej puszczy elfów, Shilmisty, gdzie nowy przeciwnik dowodzi armią groźnych potworów. Nawet potężni towarzysze Cadderly'ego nie uchronią go przed próbami charakteru i odwagi, którym musi sprostać.

źródło opisu: [Wydawnictwo ISA]

Dreddenoth | 2015-05-28
Przeczytana: 22 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

No dobra tutaj dzieje się wiele, Ragnor ogrillion żyjący w zamku triumwiratu nie wytrzymuje i prowadzi swoje armie na elfwy z puszczy, sam Abalister wcale się tym nie przejmuje, jednak wysyła swoja podwładna aby przypilnowała Ragnora, tu znowu wychodzi na jaw wewnętrzny rozłam w złej organizacji gdzie nie chcą dopuścić aby jedno było lepsze od drugiego bądź poczuło że reszta im nie potrzebna. Choć walki są ciekawsze niż w poprzedniej części i jest ich sporo, bywa nudnawo.... duży plus to bracia bouldsholder którzy tym razem maja kilka ciekawych epizodów które są nawet komiczne, dobrze zrobione elfy. I ostania bitwa gdzie wielkie drzewa ruzszja do ataku. i najważniejsza postać w książce czyli Cadderly zostaje potwierdzone że młody kapłan jest synem Abalistera... wreszcie w Caderrlym przebudzają sie moce kapłańskie z pierdoławetego wynalazcy zmienia się powoli w kapłana ale nagle się wystraszy i ucieknie gdzieś byle daleko od przyjaciół i ukochanej... bo nie wie co się dzieje....

Łukasz | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Po dłuższej przerwie spowodowanej głównie brakiem czasu postanowiłem powrócić do przerwanego przeze mnie po pierwszym tomie cyklu. Czytałem wiele opinii na temat tego drugiego tomu, które twierdziły, że jest on znacznie lepszy od poprzedniego. Chyba właśnie tylko dlatego zdecydowałem się po niego sięgnąć i szczerze mówiąc po lekturze sam podzielam tą opinie. Drugi tom jest znacznie lepszy akcja żwawsza przez co znacznie łatwiej przebrnąć przez tę książkę. Mimo to jest to co najwyżej pozycja przeciętna i w tym wypadku jej długość to wielka zaleta. Po jej przeczytaniu nadal mam wątpliwości czy sięgnąć po kolejne tomy.

Haubert | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Salvatore jest moim niekwestionowanym najwyborniejszym pisarzem. Znow wspaniala książka. Świetna kontynuacja, czytam i się śmieje:D

Dariusz | 2012-07-09
Przeczytana: 03 lipca 2012

Lepsze jest to od mrocznego elfa. Pisarz daje natchnie i uczy jednego stylu- stylu pisania bitew i potyczek. Przypomina ona "Dwie Wieże" Tolkiena.

aneheli | 2013-10-23
Przeczytana: 01 stycznia 1993

Czytałem dość dawno ale pamiętam że byłem pod wrażeniem

CrashZone | 2016-12-05
hervon | 2016-12-03