Cień Elfa

Cykl: Pieśni i Miecze (tom 1) | Seria: Forgotten Realms
Wydawnictwo: ISA
Elfshadow
Harfiarze

Księga I cyklu Pieśni i Miecze. Arilyn Księżycowa Klinga jest jednym z dwóch czołowych zabójców w Królestwach. A może i najlepszym. Od Cormyru po Waterdeep ktoś morduje Harfiarzy. Trop wiedzie ku półelfiej poszukiwaczce przygód, Arilyn Księżycowej Klindze. Jest winna, czy może stanowi następny cel?

Szafirolotek | 2013-09-06
Przeczytana: 2013 rok

Zabrałam się za lekturę "Cienia elfa" w poszukiwaniu czegoś lekkiego i przyznam, że wybór okazał się trafiony.
Prosta fabuła, postacie są jednowymiarowe pod względem kategorii "dobra" i "zła", a akcja przybiera tempa niemalże dopiero pod koniec książki, co czyni ją przewidywalną, ale także w sam raz, gdy szuka się odprężenia.
Miłym zaskoczeniem jest liryczny i jednocześnie przystępny język autorki, której upstrzone w szczegóły, metafory i porównania opisy pomagają stworzyć całkiem porządne wyobrażenie przedstawionego świata.

sav | 2010-06-14

"dobre" za historię Arylin i pomysł z mieczem, średnie za płaskie postaci i brak jakiegokolwiek klimatu, słabe za styl i jakość warsztatu pisarskiego. Polecam młodszej widowni, którą ktoś próbuje skusić do fantasy - na pewno nie zauważą niedostatków technicznych, a ciekawa ale nieskomplikowana akcja, czarno-biały podział bohaterów i brak psychologicznej głębi tylko się przysłużą. Dla fanów FR sam fakt osadzenia powieści w tych realiach będzie dodatkowym plusem.

Kaga | 2012-10-16
Przeczytana: 14 października 2012

Książka na dwa wieczory. A w zasadzie na jeden, ale czyta się ją świetnie. Lekka, zabawna, z polotem, dobrze opisująca świat FR. Miło wydane pieniądze, choć miękka okładka trochę mnie niepokoi. Mimo wszystko, z łapką na serduszku, polecam wszystkim. Każdy znajdzie coś dla siebie z pewnością.

Maryszka Chod | 2010-12-07

Tak jak nie lubię fantastyki, tak ta książka mnie zaciekawiła i czytałam ją z przyjemnością. Może jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła, ale jednak miała coś w sobie, dzięki czemu zapamiętam ją do końca życia :) .

AdizgPL | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014

dobra akcja i dobry klimacik !

Shantirel | 2014-11-17

polecam :)