Wyrok na Wyrocznię

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Oracle
83-86868-12-0
Psioro

Agenci Demokracji po czternastu latach poszukiwań ustalają miejsce pobytu Penelopy Bailey - Wyroczni. Na planetę Hades zamieszkałą przez Błękitne Diabły wyruszają, niezależnie od siebie, dwaj wynajęci łowcy nagród. Jeden, by przywieźć Wyrocznię do granic Demokracji, drugi, by ją zabić. Penelopa, której zdolność przewidywania przyszłości z latami rozwinęła się i pogłębiła, nie pozostaje...

Jeden, by przywieźć Wyrocznię do granic Demokracji, drugi, by ją zabić. Penelopa, której zdolność przewidywania przyszłości z latami rozwinęła się i pogłębiła, nie pozostaje bierna.
Kontynuacja powieści ''Wróżbiarka'' tego samego autora.

Krzysiek | 2012-09-27

Dzisiaj przyszła do mnie przesyłka z "Wróżbiarką" i "Wyrocznią" i powiem wam że to jedne z najważniejszych pozycji w mojej biblioteczce.
Dla mnie ta trylogia jest ukoronowaniem dorobku Resnicka.

Boli mnie tylko to co wydawnictwo Prószyński i S-ka zrobiło z tytułem drugiej części cyklu.

"Soothsayer", "Oracle", "Prophet".
"Wrózbiarka", "Wyrocznia", "Prorokini".

Wszystko układa się ładnie i składnie.

"Wyrok na Wyrocznię".
Ta niezbyt odkrywcza gra słów mogłaby być dobrym pomysłem gdyby to była samodzielna powieść. Ale jej pomysłodawcy udało się jakoś nie zauważyć że jest to część trylogii. I że wprowadza dysonans do oryginalnego szyku pomyślanego przez autora.
Dzięki czemu udało się tej osobie spaskudzić piękno mojej kolekcji.

Pablos | 2010-07-08

Penelopa Bailey jest już dorosłą kobietą, przebywającą na planecie przedziwnej rasy, która uznała w niej swą boginię. Niejaki Lodziarz, znany z tomu pierwszego, wciąż pozostaje jej największym wrogiem i snuje plany pozbycia się Penelopy, którą uważa za największe zagrożenie dla całej Galaktyki. Tym razem nie pragnie otwartej konfrontacji, wynajmuje najlepszego łowcę nagród, i jemu zleca zadanie likwidacji Wyroczni.

Mścisław Nowosad | 2015-06-20

Świetne S-f, rasowa space opera ze wszystkim co powinno być w niej zawarte, mamy podróże międzyplanetarne, pojedynki, specjalne zdolności, kosmitów i technologię. D tego można jeszcze dorzucić ciekawie zarysowane i charakterystyczne postaci wśród których nie znajdziemy ani jednego miałkiego bohatera.

Wiedźma | 2010-09-07
Przeczytana: maj 2005

Druga część historii o Penelopie stanowi miłą niespodziankę dla osób znających "Egzekutora" z tej prostej przyczyny, że rozwija wątek rasy, która została już wcześniej zaprezentowana w tamtej książce.

Resnick po raz kolejny pokazuje, że wszystko ma swoje dobre i złe strony oraz zależy od punktu widzenia. Do tego dochodzą nowi bohaterowie, nowe, śmieszne imiona i pseudonimy, nowe przygody Penelopy i Lodziarza, kolejne konfrontacje i udoskonalanie umiejętności prekognicji, a do tego wszystkiego zestawienie dwóch światów - ubóstwiającego Wyrocznię oraz nienawidzącego jej i chcącego jej śmierci.

Shariana | 2012-09-26
Przeczytana: 25 września 2012

Lepsza od poprzedniczki. Zdecydowanie. Stylistycznie, fabularnie i charakterologicznie.
Do następnej części podejdę już z o wiele większą pewnością...

elwiria | 2016-10-21
Mauro666 | 2016-10-01