Planeta spisek

Wydawnictwo: Amber
Treason
card, science fiction, fantasy
Pablos

Mieszkańcy księstwa Mueller na planecie Spisek tylko z pozoru żyją w średniowieczu. Choć mieszkają w zamkach i toczą wojny używając broni rodem z czasów europejskiego rycerstwa, posiedli imponującą wiedzę z zakresu inżynierii genetycznej. Wszyscy Muellerowie mają właściwość natychmiastowego gojenia się ran, a nawet regeneracji utraconych lub bezpowrotnie uszkodzonych części ciała. Co jakiś czas jednak w wyniku eksperymentów pojawiają się mutacje... Jeżeli tylko ktoś okaże się być mutantem, traci wszystko i przestaje być uznawany za istotę ludzką.

Syn i spadkobierca księcia, Lanik, jest mutantem i tajemnica ta wychodzi na jaw. Dla Lanika chwila ta nie jest początkiem upadku. Wprost przeciwnie...

Pawello | 2017-02-25

Rewelacja! Jedna z klasycznych książek, do których wracam. Pomysł, fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji. Humor i ironia. Tak moi młodsi koledzy pisało się kiedyś fantastykę ;)

ulfjkl | 2016-07-06

Styl i fabuła porywające. Pomysł...cóż, mocno niecodzienny. ie wiem, co autor brał pisząc tą książkę, ale nigdy w życiu nie chciałabym być pod wpływem tego czegoś. Absurdem przewyższa nawet "Sfinksa" Grahama Mastertona. Był moment, ze czytałam dalej już tylko dlatego, żeby się dowiedzieć, czy udało mu się wymyślić coś jeszcze gorszego niż wcześniej i hura! - za każdym razem natrafiałam na następną dziwaczną rewelację. Zaszokowała, na początku wręcz wymęczyła, ale i zaintrygowała. A o to w książkach chodzi. Raczej nigdy nie wrócę i nie wiem, czy komukolwiek polecę, ale nie żałuję.

Sebastian | 2017-09-20

kurde, oniemiałem.
ale naprawdę, nie spodziewałem się, że ta książka okaże się aż tak uniwersalna, a przede wszystkim pod grubym płaszczykiem SF spróbuje opisać nasz obecny świat.
początek fajny, ale nie zapowiada coraz ciekawszej intrygi.
i to co do pewnego momentu drażni (przeskoki w czasie, droga czasem jakby na skróty) potem okazuje się mieć uzasadnienie.
bardzo dobra pozycja na półeczce z Cardem.

Sławomir | 2018-01-22
Na półkach: 2018, Przeczytane

Spodziewałem się więcej. Choć jak pomyślałem o dorobku autora to w sumie nie wiem czemu ponieważ nigdy nie robił na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia.
Do przebrnięcia ale jakiejś szczególnej radoch z czytania nie miałem.

Remigiusz | 2015-06-12
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 05 czerwca 2015

nudzi ci się, nic ci się nie chce, nie masz pomysłu co zrobić z następną godziną, sięgasz dokładnie po tę pozycję. nie obiecuj sobie za wiele, to taka niczym nie wyróżniająca się opowiastka w sam raz gdy nic innego nie ma pod ręką.
wg mnie: nie warto cennego miejsca na półce przeznaczać na tę powieść. przeczytajcie na readerze i po sprawie, a półkę zachowajcie na bardziej ambitne rzeczy.

Jola | 2011-09-21

Powieść o odrzuceniu, poszukiwaniu własnej tożsamości, o przyjaźni i trudnych wyborach, których trzeba dokonać. To nie była książka, którą czyta się z zapartym tchem i wypiekami na policzkach. Ale była to powieść, po przeczytaniu której długo wracałam do rzeczywistości, tak byłam pogrążona w refleksji.
Dla myślących. Polecam.

Andziok | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Zakochałam się w tej książce od pierwszego czytania. Przeczytana kolejny raz dalej zachwyca.

torzec | 2015-02-10
Przeczytana: 06 lutego 2015

To moja ulubiona książka OSC. No, obok Gry Endera ;)
Co ciekawe obie książki mają coś wspólnego. Pokazują motywy wybitnej jednostki kierujące ją do podjęcia trudnej decyzji oraz jej skutki.

Akcja książki ani na chwilę nie spowalnia. Kolejni bohaterowie pokazują przełamanie kolejnych barier i ograniczeń. Czy wyobraźnia autora ma jakieś ograniczenia? Ta książka zdaje się temu przeczyć.

Poza wartką akcją i niebanalną fabułą autor stawia przed nami też trudne pytania. Czy można nic nie robić, jeśli może się wszystko? Co jest prawdziwym motywatorem rozwoju ludzkości? Czy świat przebacza?

Na pewno wrócę jeszcze do tej książki :)

steffburton | 2011-05-18

moja pierwsza ksiazka sf :)

scylla zło | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

Bardzo dobra powieść, jestem zdumiony, że nigdy wcześniej jej nie czytałem, naprawdę robi wrażenie