Planeta spisek

Wydawnictwo: Amber
Treason
card, science fiction, fantasy
Pablos

Mieszkańcy księstwa Mueller na planecie Spisek tylko z pozoru żyją w średniowieczu. Choć mieszkają w zamkach i toczą wojny używając broni rodem z czasów europejskiego rycerstwa, posiedli imponującą wiedzę z zakresu inżynierii genetycznej. Wszyscy Muellerowie mają właściwość natychmiastowego gojenia się ran, a nawet regeneracji utraconych lub bezpowrotnie uszkodzonych części ciała. Co jakiś czas jednak w wyniku eksperymentów pojawiają się mutacje... Jeżeli tylko ktoś okaże się być mutantem, traci wszystko i przestaje być uznawany za istotę ludzką.

Syn i spadkobierca księcia, Lanik, jest mutantem i tajemnica ta wychodzi na jaw. Dla Lanika chwila ta nie jest początkiem upadku. Wprost przeciwnie...

ulfjkl | 2016-07-06

Styl i fabuła porywające. Pomysł...cóż, mocno niecodzienny. ie wiem, co autor brał pisząc tą książkę, ale nigdy w życiu nie chciałabym być pod wpływem tego czegoś. Absurdem przewyższa nawet "Sfinksa" Grahama Mastertona. Był moment, ze czytałam dalej już tylko dlatego, żeby się dowiedzieć, czy udało mu się wymyślić coś jeszcze gorszego niż wcześniej i hura! - za każdym razem natrafiałam na następną dziwaczną rewelację. Zaszokowała, na początku wręcz wymęczyła, ale i zaintrygowała. A o to w książkach chodzi. Raczej nigdy nie wrócę i nie wiem, czy komukolwiek polecę, ale nie żałuję.

Remigiusz | 2015-06-12
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 05 czerwca 2015

nudzi ci się, nic ci się nie chce, nie masz pomysłu co zrobić z następną godziną, sięgasz dokładnie po tę pozycję. nie obiecuj sobie za wiele, to taka niczym nie wyróżniająca się opowiastka w sam raz gdy nic innego nie ma pod ręką.
wg mnie: nie warto cennego miejsca na półce przeznaczać na tę powieść. przeczytajcie na readerze i po sprawie, a półkę zachowajcie na bardziej ambitne rzeczy.

Andziok | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Zakochałam się w tej książce od pierwszego czytania. Przeczytana kolejny raz dalej zachwyca.

steffburton | 2011-05-18

moja pierwsza ksiazka sf :)

torzec | 2015-02-10
Przeczytana: 06 lutego 2015

To moja ulubiona książka OSC. No, obok Gry Endera ;)
Co ciekawe obie książki mają coś wspólnego. Pokazują motywy wybitnej jednostki kierujące ją do podjęcia trudnej decyzji oraz jej skutki.

Akcja książki ani na chwilę nie spowalnia. Kolejni bohaterowie pokazują przełamanie kolejnych barier i ograniczeń. Czy wyobraźnia autora ma jakieś ograniczenia? Ta książka zdaje się temu przeczyć.

Poza wartką akcją i niebanalną fabułą autor stawia przed nami też trudne pytania. Czy można nic nie robić, jeśli może się wszystko? Co jest prawdziwym motywatorem rozwoju ludzkości? Czy świat przebacza?

Na pewno wrócę jeszcze do tej książki :)

Konspirata | 2011-09-02

"Planeta Spisek" to książka, która na początku mocno mnie wciągnęła i zainteresowała. Świat stworzony przez autora wydawał się bardzo wiarygodny, a fabuła obdarzona jest dużym potencjałem i lekko się ją czyta przez co szybko przebrnąłem przez moment w książce, w którym (co mi się nie spodobało) autor zbacza nieco z głównego wątku i wprowadza elementy bliższe fantastyce. Świat stracił przez to sporo na wiarygodności i coraz bardziej miałem wrażenie, że czytam przeciętną fantastykę, a nie dzieło s-f znanego i cenionego m.in. za "Grę Endera" pisarza.
Dostała ode mnie 4* za pomysł i przekaz, które częściowo rekompensują jej wady. Polecam wszystkim, choć myślę, że spodoba się głównie fanom sci-fi.

Jola | 2011-09-21

Powieść o odrzuceniu, poszukiwaniu własnej tożsamości, o przyjaźni i trudnych wyborach, których trzeba dokonać. To nie była książka, którą czyta się z zapartym tchem i wypiekami na policzkach. Ale była to powieść, po przeczytaniu której długo wracałam do rzeczywistości, tak byłam pogrążona w refleksji.
Dla myślących. Polecam.

Gosia | 2013-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2013

Moja przygoda z Orsonem Cardem zaczęła się od tej książki. Przeczytałam ją już chyba z 10 razy i wciąż mnie zdumiewa. Uwielbiam

książek: 1980
Jahty | 2011-10-21