Orinoko

Arkady Fiedler Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Na Szlaku Wielkiej Przygody powieść przygodowa
2002-01-01
2002-01-01
8372204411
Na Szlaku Wielkiej Przygody
Orinoko Fielder Ameryka Południowa Arawakowie Wenezuela

Czytałem w dzieciństwie z zapartym tchem. Niech zazdroszczą ci, którzy nie mieli okazji.

- przeczytana drugi raz (2007)

Nawet po latach wciąga niebywale!

Przesłuchałam trochę z rozpędu, bo skłamałabym mówiąc, że akcja mnie wciągnęła. I owszem toczy się wartko, wydarzenia następują po sobie dość niespodziewanie, lecz przedstawione sytuacje są tak odległe zarówno czasowo, jak i sytuacyjnie, że czytelnik ma wrażenie jakby znalazł się na terenie skansenu. Ciężko się przejąć losem Indian z plemienia Arawaków, jeżeli sam narrator,...

2019

Powieść podróżnicza, moje wydanie miało też zdjęcia i ilustracje. Długi czas jedyny realny sposób na poznanie innych kultur.

Uwielbiam!!! To jedna z tych książek co chcesz jej więcej i więcej i nie masz dosyć. Az widzisz te kolory, te krajobrazy, czujesz zapach i smak źródlanej wody, strach i napięcie aż włosy stają dęba. Tym przyjemniej mi się czytało, bo w związku z nawiązaniem do Robinsona Cruzoe, momentami czułam się jak kiedyś, kiedy przerabialismy tę lekturę szkolną.
Polecam bardzo.

tom 1 cyklu z boberem

Dalszy ciąg Wyspy Robinsona. Biały Jaguar. Arnak i Wagura. Lassana, Manauri i Karapana. I krwiożerczy Akawoje w pobliżu. Śmiało, sięgnijcie po przygodę!!

Druga część trylogii o Białym Jaguarze. Beletrystyka, ale mocno osadzona w realiach i faktach historycznych, bowiem, choć trudno w to uwierzyć, tajemniczy Juan, zwany przez Indian Białym Jaguarem, to postać autentyczna.
Pisał ją znawca kultury indiańskiej, więc trudno się dziwić, że poznamy w niej wiele ciekawych zwyczajów i wierzeń, rozpowszechnionych wśród Arawaków i...

Mój opis przy pierwszej części tej wspaniałej trylogii ,,Wyspa Robinsona,,.

Dyskusje

• Przeczytane dawno temu