Twarze Jezusa

978-83-615-6820-9
religia, Jezus, historia
historyczna
Janusz

'Twarze Jezusa łączą w sobie cztery ulubione motywy przewodnie mej pięćdziesięcioletniej działalności naukowej. Patrząc wstecz, widzę swoje życie nauczyciela, badacza i pisarza jako jedną całość. Moja kariera pisarska rozpoczęła się w 1949 roku artykułem poświęconym - wówczas świeżo odkrytym - zwojom znad Morza Martwego. Przygoda nowicjusza rozwinęła się w akademicką pasję miłosną, która przetrwała przez dziesięciolecia aż do opublikowania w roku 1997 The Complete Dead Sea Scrolls in English.Studia nad pismami z Kumran doprowadziły mnie do wzrastającego zaangażowania w starożytną żydowską interpretację Biblii; po kilku latach pracy, w 1961 roku, dojrzało ono w książce Scripture and Tradition in Judaism, która już wówczas sygnalizowała moje budzące się zainteresowanie studiami nad Nowym Testamentem.'

| 2016-03-08
Przeczytana: 2008 rok