Past Caring
Goddard
agasta

Dlaczego minister rządu brytyjskiego Edward Strafford rezygnuje ze stanowiska u szczytu kariery? Dlaczego ukochana kobieta odrzuca go nieoczekiwanie i bezwzględnie? Dlaczego siedemdziesiąt lat później ludzie gotowi są posunąć się nawet do morderstwa, byle prawda nie wyszła na jaw?

| 2016-04-18

Dwoje młodych i zakochanych w sobie ludzi stojących nieopatrznie po przeciwnych stronach politycznej barykady. On dobrze rokujący członek Partii Liberalnej, najmłodszy minister w rządzie Asquitha, honorowy i uczciwy. Ona ambitna i odważna sufrażystka. Połączeni miłością, która zdaje się być solą w oku ich rodzin i środowisk. Romeo i Julia z roku 1910, których nadzieja i szczęście legną w jednej chwili w gruzach. Czy ten związek był tylko nieodpowiedzialnym mezaliansem, czy zagrażał o wiele głębszym interesom? Komu zależało, by nie tylko rozdzielić tę dwójkę, ale samego Strafforda zdeprecjonować w oczach wszystkich? Kto i co na tym zyskiwał? I dlaczego po 70 latach od tamtych wydarzeń poszukiwanie prawdy jest tak niebezpieczne i ponosi za sobą ofiary?

Kolejna powieść Goddarda, której clou stanowi wielka tajemnica rodzinna i konsekwencje jej odkrywania. "Kronika zmarnowanego życia" pełna jest zagadek, mozolnego ich rozwikłania, tragicznych następstw i dramatycznych scen, obiecując...

jw23 | 2017-04-27
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Tego autora czytam zawsze z przyjemnością. Zagadki z przeszłości to temat przewodni tego pisarza. Super, super, super. Polecam.

Lidka Aribaldi | 2016-06-28

Ta książka to jeden z majstersztyków Goddarda. Czytając ją człowiek prawie do końca odkrywa tajemnice. Ale kobiety przynoszą pecha.

Iwa | 2013-10-28
Przeczytana: październik 2013

Z początku mnie nudziła, ale później w miarę rozwijania akcji bardzo zaciekawiła.

asia_dg | 2017-02-23
annaroza | 2016-05-29