Córka marnotrawna

Cykl: Kane i Abel (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
tłumaczenie
Danuta Sękalska, Wiesław Mleczko
The prodigal daughter
córka, marnotrawna

Kontynuacja bestsellerowej powieści Kane i Abel. Autor doprowadził jej akcję aż do roku 1996. Na szczęście niektóre prognozy polityczne się nie sprawdziły – nie istnieje już Związek Radziecki i zmienił się układ sił politycznych w Europie – inne mogą się jeszcze spełnić. Pasjonującą opowieść o Florentynie Kane, córce polskiego emigranta Abla Rosnovskiego, czyta się z zapartym tchem. Jej historia rozgrywa się na zakreślonym z wielkim rozmachem tle współczesnych Stanów Zjednoczonych, w których toczy się nieustanna walka o władzę i wpływy. Polskiego czytelnika szczególnie ujmuje ogromny szacunek i sympatia, jakimi Archer darzy Polskę i Polaków.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

• Piękny sekret
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Czarne liście
  • Aż po grób
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Przekonaj mnie, że to ty
Twoim śladem

7,06 (434 ocen i opinii)
Wstyd
Helen FitzGerald

5,22 (18 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,36 (14 ocen i opinii)
Aż po grób
Sara Shepard

7,6 (121 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,48 (29 ocen i opinii)
Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (3 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Tosiaczek | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Romeo i Julia w nowym wydaniu – takie skojarzenie nasuwa się po przeczytaniu tej książki, chociaż nie wszystko tak do końca jest jak u Szekspira. Dawne urazy pomiędzy ojcami rzucają cień na przyszłe życie młodych, nie ma to jednak wpływu na ich szczęście. Nie zdradzę szczegółów fabuły, bo szkoda psuć Wam drodzy przyjemności czytania i rozsmakowywania się w poznawaniu historii rodzin głównych bohaterów.

Książka napisana jest z pazurem. Archer nakreślił postacie o wyraźnym charakterze, zdecydowanych, uparcie dążących do obranych celów – i dotyczy to zarówno postaci pierwszo-, jak i drugoplanowych.

Akcja powieści jest ciekawa, rozgrywa się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Archer w niezwykle interesujący sposób przedstawia świat amerykańskiej finansjery, wielkiego biznesu i oczywiście polityki, bez której żadna z szanujących się rodzin amerykańskich (nawet tych z polskimi korzeniami) nie mogłaby się obejść. A wszystko to jest doskonałym tłem historii dwóch rodzin: Kane’ów i...

Kotkad | 2014-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 listopada 2014

To pierwsza książka Jeffrey'a Archera jaką napotkałam i od pierwszych stron niebywale mnie zaciekawiła. Książka przedstawia losy Florentyny od dziecka aż do dorosłości i jej drogę w realizacji marzeń o zostaniu prezydentem Stanów Zjednoczonych. Czy jej się uda? Co po drodze ją czeka? Losy Florentyny to jedna część a drugą stanowią losy jej ojca emigranta z .... Polski. Ten wątek zaciekawił mnie jeszcze bardziej a dokładnie jakim sposobem Polski wątek znalazł się u brytyjskiego pisarza bez polskich korzeni. Książka porwała mnie od pierwszej do ostatniej strony aż sama sobie się dziwiłam że polityka może tak wciągnąć. Chciałabym aby Polska kiedyś miała takiego polityka jakiego w postaci Florentyny przedstawił Archer - uczciwego, charyzmatycznego, silnego, nieprzekupnego, o dobrym sercu i mocnych, zdrowych przekonaniach.
Polecam

Goszarda | 2014-06-22
Na półkach: E-book, Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Jest to druga część powieści "Kane i Abel" - opowiada o życiu Florentyny i Richarda. Jednakże autor przez pierwszą połowę "Córki marnotrawnej" dość dokładnie nawiązuje do "Kane i Abel" (nawet powiela całe urywki), więc albo nie trzeba czytać powieści w kolejności albo należy część II przeczytać po części I w takim odstępie czasu, po którym już co nieco zdążymy zapomnieć;))) Ja książki przeczytałam jedną zaraz po drugiej i szczerze mówiąc pierwsza połowa "Córki marnotrawnej" trochę mnie nudziła bo jeszcze wszystko pamiętałam... Ale powieść POLECAM!!! Jest świetna...

Grażyna | 2015-03-18
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

gwiazdka | 2013-06-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Książka opowiada historię Florentyny, córki Abla Rosnowskiego. Pierwsza część wydawała mi się jakaś znajoma, okazuje się, że znam ją z powieści Kane i Abel (ponieważ czytałam dawno nie bardzo pamiętałam o tym, przez pewien czas myślałam po prostu, że Córkę… czytam po raz drugi). Druga część- już nowa- to z kolei opowieść o karierze politycznej bohaterki. Jak na temat, który interesuje mnie w nikłym stopniu, Archer poradził sobie z nim świetnie, bo książką do końca mimo wszystko nie rzuciłam, chociaż przyznaję, że wyliczanie głosów wyborczych lekko mnie nudziło. Chylę więc czoła przed autorem, którego bardzo lubię, że i tym razem mnie nie zawiódł. Bardzo przyjemny jest akcent polski w książce, cieszy fakt, ze na świecie istnieje chociaż jeden człowiek, który lubi Polaków.
Sądzę więc, że książka słabsza niż Kane i Abel ale i tak oceniłam ją jako bardzo dobrą.

Sanderka1985 | 2015-10-27
Przeczytana: 26 października 2015

Rewelacyjna powieść Jeffrey'a Archera opwiadająca losy Florentyny Rosnowski (Kane)i jej drodze do uzyskania najważniejszego w USA stanowska politycznego. Wersja historii Archera, w której to Amerykanka polskiego pochodzenia dostępuje zaszczytu bycia najpierw Senatorem i wspina sie po kolejnych szczeblach kariery. Polecam gorąco.

Dorota_1988 | 2011-09-19
Przeczytana: 18 września 2011

Powtórka z rozrywki i to w dosłownym znaczeniu. Polowa książki to jest streszczenie tego co wydarzyło się w pierwszej części, tylko że z punktu widzenia innych osób. Każdy kto czytał pierwszą część to i tak wie co nastąpi. Druga część historii Florentyny była nawet bardzo dobra. Polecam.

Andrew Vysotsky | 2010-10-30
Przeczytana: 09 sierpnia 2010

Córka marnotrawna (The Prodigal Daughter) Jeffreya Archera jest opowieścią o życiu Florentyny Kane (zd. Rosnovski), córki głównego bohatera powieści Kane i Abel (o której już pisałem), od jej wczesnego dzieciństwa aż do momentu, gdy zostaje ona prezydentem Stanów Zjednoczonych.
I ta powieść Archera stała się bestsellerem. Dziś nie pachnie już świeżością (wydana w 1982 roku) i prognozy polityczne w niej zawarte straciły aktualność. Nie wpływa to jednak w najmniejszym stopniu na wartość powieści. Co prawda mniej tu napięcia podobnego do tego, które towarzyszyło bezpardonowej walce głównych postaci z poprzedniej powieści, przez co jeszcze bardziej przypomina to kolejny tom z jakiejś sagi, ale czyta się ją świetnie. Archer jak zawsze pokazuje się jako niezwykle bystry obserwator życia, który perfekcyjnie potrafi oddać smaczki z życia wyższych sfer nowoczesnego kapitalistycznego społeczeństwa, koszty robienia kariery, siłę i samozaparcie jakiego ona wymaga, czyli to wszystko, czego tak...

aleczka | 2016-07-15

Pierwsza część powinna mieć podtytuł "Biznes" a druga "polityka"! Jest dużo nudniejsza niż pierwsza, wątki obyczajowe jakby w tle, opisane byle jak, bez emocji, a te opisane zbyt idealne, nierzeczywiste...Jednak dla tych, którzy przeczytali "Kane.." lektura konieczna:)

monika | 2012-08-20
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Nie czytałam pierwszej części, ale napewno po nią sięgnę. Trochę dziwnie czytać o świecie gdzie nadal istnieje Związek Radziecki, ale... W każdym bądź razie warto sięgnąć po tę pozycję nie tylko ze względu na akcję i tło polityczne, ale dla samego przedstawienia dążenia głównej bohaterki Florentyny Kane do postawionego sobie celu. Ile człowiek może poświęcić aby być prawie doskonałym.