Kiedy nadejdzie burza

Okładka książki Kiedy nadejdzie burza Agnieszka Lingas-Łoniewska, Magdalena Łoniewska
Okładka książki Kiedy nadejdzie burza
Agnieszka Lingas-ŁoniewskaMagdalena Łoniewska Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2023-06-14
2023-06-14

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Mega mi się podobała! Książka jeden wieczór i pół nocy 🤣 nie mogłam się oderwać 😍 bardzo przyjemnie się czytało, wątek romantyczny poprowadzony tak że czułam tą chemię która dosłownie biła ze stron książki, a wątek kryminalny to taki fajny smaczek w tle ☺️ Fajna przygoda, polecam! ❤️

Jak widzę książkę, której autorka jest Agnieszka Lingas-Łoniewska, nie waham się ani przez moment. Dodatkowo "Kiedy nadejdzie burza" zachwyciła mnie okładką oraz motywem, jakie będzie w niej górował.

Ta powieść jest moją drugą pozycją, w której poruszane są motywy LGBT, w tym uczucie pomiędzy dwoma mężczyznami. I za pewne nie ostania, bowiem ten wątek ma tutaj wyjątkowo subtelny, lekki i przyjemny dla odbioru, wyraz. Nic nie jest przesadnie podkoloryzowane, wulgarne czy też wręcz odpychające. Miłość pomiędzy dwojgiem głównych bohaterów jest delikatna, zmysłowa. To uczucie rozwija się powoli, bowiem oboje muszą być pewni swoich potrzeb. Oczywiście, na ich drodze pojawią się przeszkody, oraz ktoś, kogo zaślepia chęć zemsty. Tych dwoje będzie musiało zmierzyć się z własnymi uczuciami i m.in. z opinią publiczną, lecz stawką jest ich szczęście i życie zgodnie w własnym JA.

Fabułę podsyca również niewielki wątek kryminalny, który tak na prawdę zapoczątkował pewną, owocną w doznania, znajomość. Autorki mogły ten element nieco bardziej rozbudować, np. o bardziej szczegółowe policyjne dochodzenie w sprawie morderstwa, które podkręciłoby adrenalinę, ale nie zasłoniło głównego motywu.

Język przyjemny, zrozumiały i działający na moje czytelnicze emocje. Nie ma tutaj miejsca na toporne i odrzucające obraz środowiska LGBT. Wszystko jest napisane ze smakiem i ogładą. Takie coś, aż chce mi się czytać. I szczerze przyznam, że w momentach, gdy pomiędzy naszymi bohaterami iskrzyło, nawet ja miałam motyle w brzuchu. Bohaterami, którzy z jednej strony są silnymi samcami alfa, odważnymi, zdecydowanymi i twardo stąpającymi po ziemi, to w głębi duszy skrywają wyjątkową wrażliwość, ogromna potrzebę zrozumienia oraz akceptacji.

"Kiedy nadejdzie burza" autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej oraz Jej córki Magdaleny Łoniewskiej, to świetny romans z nutką kryminału i obyczajówki. Polecam i czekam na ciąg dalszy.

Uwielbiam ten moment, gdy niczego od powieści nie oczekuję, a ona okazuje się niesamowita. To było moje pierwsze spotkanie z autorkami i aż żałuję, że nie mają więcej queerowych książek bo bez zastanowienia bym po nie sięgnęła 🔥 Historia Eryka i Kamila jest tak świetnie napisana, że aż żal było się z nimi rozstawać!

Rzadko można znaleźć kryminał, który jest lekki w odbiorze, niczego od czytelnika nie wymaga, ale buduje napięcie tak gładko i intensywnie, że człowiek nawet nie wie, że wstrzymuje oddech! Końcówka zmiotła mnie z planszy i aż do ostatniego momentu nie wiedziałam kto stoi za zabójstwem pracownika klubu bokserskiego. Bardzo podoba mi się kontrast między bohaterem, a jego profesją. To jak Eryk postrzegał swoją pracę, przyjaciół, rodzinę i wymagający świat medialny, jest naprawdę urocze. Choć czasem byłam jak PROSZĘ ODWOŁAJ WSZYSTKO BO JA CHCĘ ABY KAMIL BYŁ SZCZĘŚLIWY.

Przypadkowe spotkania nie są sztucznie wykreowane, a ich znajomość fajnie się rozwija zaczepiając po drodze o wszystkie możliwe emocje. To jest niewyobrażalne, co ta książka ze mną zrobiła. Jest jednocześnie prosta i zagmatwana, infantylna i niezwykle mądra. Świetnie się przy niej bawiłam.

Bardzo podobało mi się jak pokonywali swoje obawy, walcząc o to aby być w końcu sobą (i ze sobą). Bo kiedy jest się już dorosłym człowiekiem, wychowanym w konserwatywnych kręgach, trudno jest dopuścić do głosu tę część, którą upychaliśmy w szafie przez większość życia. „Być sobą” i „żyć w zgodzie ze sobą” to jedne z najważniejszych sentencji, które pojawiają się w tej książce.

Naprawdę, od tej relacji spodziewałam się niszowego czytadła napisanego pod publikę i „trend” na queerowe książki, a okazała się tak cudowna, że mój umysł dalej żyje ich historią. Epilog rozgromił mnie całkowicie 😭♥️
Ogólnie, jakby płacili mi za każde „oooo”, gdy Eryk nazywał Kamila „swoim policjantem” pewnie miałabym już jacht.

Z ogromnym zapałem będę czekać na ciąg dalszy ^^

Rzadko można znaleźć kryminał, który jest lekki w...

Jest to pierwsza książka autorki napisana w duecie z córką.
Główny bohater Eryk Burzyński, nazywany przez wszystkich Stormem jest mistrzem wagi półciężkiej w boksie. Spotyka się ze znaną influencerką – Arletą, lecz bynajmniej nie jest to miłość. Pewnego dnia w należącej do niego siłowni znalezione zostają zwłoki jego współpracownika. Śledztwo w tej sprawie zaczyna prowadzić podkomisarz Kamil Willman. Mężczyzna właśnie rozwiódł się z żoną i próbuje na nowo poukładać swoje życie. Pewnego dnia spotyka Eryka w siłowni. Pomiędzy mężczyznami nawiązuje się więź. Czy w tak męskim świecie mogą sobie pozwolić na coś więcej?

Muszę przyznać, że niestety tą pozycją jestem rozczarowana. Zamysł na książkę był, lecz jej realizacja pozostawia wiele do życzenia. Niestety przez większość czasu wiało nudą i nic się nie działo. Prawie od początku było wiadomo jak sprawa się zakończy. W sumie samego śledztwa nie było prawie wcale. Żadnych przesłuchań, podejrzanych i poszukiwań. Trudno tą pozycję nazwać kryminałem i tak samo nie widzę romansu. Wszystko jest strasznie płytkie i powierzchowne.
Książkę oceniam na niepełne 4,5 pkt.

Jest to pierwsza książka autorki napisana w duecie z córką.

RECENZJA♡
Autor:
@lingasloniewska.pisarka @whisky_ezzy
Premiera 14.06.23
"Kiedy nadejdzie burza"
Moja ocena 20/10☆
Jedynym sensownym wytłumaczeniem godziny pisania tej recenzji jest to, iż nie byłam w stanie wytrzymać do jutra, żeby nie przelać w słowach tego co siedzi w mojej głowie po przeczytaniu tej książki.
Przyznaję szczerze , że jak przeczytałam opis o tym jaki motyw Umieściła moja ukochana autorka ,byłam ogromnie ciekawa w jaki sposób ta historia się potoczy. Dodatkowym motywatorem przeczytania tej książki był fakt ,iż napisała ją ze swoją córką.
Eryk "Storm"mistrz wagi półciężkiej w boksie ,ukochany przystojniak mający wspaniałych rodziców i wychowujący się we wspaniałej tolerancyjnej rodzinie. NA DRUGIM ringu staje twardy policjant Kamil z ciężkiej rodziny gdzie ojciec jest wojskowym i wszystko jest tylko czarne i białe.
Panowie spotykają się w momencie kiedy dochodzi do zamordowania przyjaciela i współpracownika Eryka, a Kamil jako policjant prowadzi śledztwo.
Nic nie jest takie proste jak się wydaje i jak pokazują to media i Eryk i Kamil czują ogromne przyciąganie do siebie ale jeden z nich nie do końca zdaje sobie sprawę ze swoich uczuć i ze swojej orientacji. Jakie tajemnice wyjdą na jaw, co jest w stanie zrobić druga osoba żeby ukryć prawdę, i czy tak naprawdę trzeba się bać swojej rodziny aby wyznać prawdę kim naprawdę się jest? Na te pytania nasi bohaterowie muszą odpowiedzieć sobie sami i na pewno nie jest to łatwe zadanie.

Moi drodzy bawiłam się przy tej historii świetnie ,Przyznam się szczerze, że jest to mój pierwszy wątek dwóch bohaterów płci męskiej i mam nadzieję, że takich książek powstanie więcej bo jestem w tej historii dosłownie zakochana .Chemia między bohaterami to była dosłownie burza z piorunami.Czytałam tą książkę z uśmiechem na twarzy i z motylami w brzuchu kiedy rozwijała się akcja. Dodatkowy Smaczek mamy tutaj w postaci wątku kryminalnego,który całkiem dobrze Został oddany na kartach tej powieści. Tak naprawdę do końca nie wiedziałam kto jest mordercą i prześladowcą, ale za to wiedziałam że po burzy wzejdzie słońce.

RECENZJA♡
Autor:
@lingasloniewska.pisarka @whisky_ezzy
Premiera 14.06.23
"Kiedy nadejdzie burza"
Moja ocena 20/10☆
Przyznaję szczerze , że jak przeczytałam opis o tym jaki motyw...

Do bólu rozczarowująca:
- dziwaczne nazewnictwo które tylko wybija z imersji
- przykłady homofobii są tu tylko po to by były, żadnego morału lub przemyślenia. O próbach przepracowania zapomnijcie
- Mam wrażenie że to marna kalka "Mgły" od Aleksandry Świderskiej. Pozamieniajcie sobie imiona. AAA tutaj niestety nie szukajcie intymności i przemyśleń z których Aleksandra jest rozpoznawalna
- Ps. Główny motyw kryminalny pisała małpa patykiem po piasku

Serio nie warto

Do bólu rozczarowująca:
- dziwaczne nazewnictwo które tylko wybija z imersji

Gang córka i mama. Musicie to znać. Bang bang.

Gang córka i mama. Musicie to znać. Bang bang.

Pozytywne zaskoczenie, że ktoś odważył się wpleść w książkę wątki LGBT+. Dla ludzi otwartych i bez barier powinna być dobra w odbiorze, w tej książce nie ma przesady w odniesieniu do wątku homoseksualnego. Osoby przeciwne społeczności LGBT+ nawet niech nie sięgają po tą książkę, bo szkoda żeby ich negatywna ocena psuła książce opinię oceniając ją tylko przez pryzmat tego jednego wątku. Dla mnie całokształt książki na plus, szybka i ciekawa fabuła z kryminalnym akcentem. Polecam dla odważnych i tolerancyjnych ludzi. :)

No przyznam, że pierwszy raz zdarzyło mi się trafić na książkę z wątkiem miłosnym między dwoma facetami. Autorki bardzo dobrze sobie z tematem poradziły, książka jest bardzo ciekawa i z czystym sumieniem mogę ją polecić do przeczytania.

Pióro pani Agnieszki znam bardzo dobrze. A tu niespodzianka. W duecie z córką. Książka, która porusza temat LGBT. Odważna. Brakuje pozycji na rynku poruszających właśnie ta tematykę. Doskonała dla osób tolerancyjnych, nie bojących się tabu. Polecam. Sztos

• Przeczytane 2023