Kosmetyki naturalne

poradniki
Wydawnictwo SBM
2024-02-07
2024-02-07

Okładka książki Jak czytać etykiety? Produkty spozywcze, kosmetyki, Chemia gospodarcza. Karolina Fedko, Justyna Markowska
Jak czytać ety... Karolina Fedko, Jus...

Czy lubicie sięgać po domowe receptury?

Gdy mamy tak ogromny asortyment kosmetyków, myślę, że warto pamiętać o naturalnych rozwiązaniach, niektóre stosowane są od wieków. Myślę, że gdy zapanował wzrost cen, tym bardziej warto powrócić do przeszłości.

Ta książka to pasjonujące kompendium wiedzy o składnikach naturalnych w domowym laboratorium kosmetycznym i recepturach z wykorzystaniem ziół, owoców i nasion, które pomogą nam zadbać o siebie i środowisko. Znajduje się tutaj też mnóstwo informacji na temat zdrowia skóry i włosów, pielęgnacji i oczyszczaniu oraz makijażu, a także jak wytwarzać kosmetyki oraz jak zachować ostrożność w testowaniu nowości.

Czy wiecie, jak szczegółowo ocenić kondycję skóry i którymi kwasami tłuszczowymi wspierać jej wygląd? Jaka jest różnica między polifenolami a karotenoidami?
Znajdziecie tu przepisy na kultowe receptury jak olejek pielęgnujący paznokcie, serum chroniące końcówki włosów czy maskę na ratunek suchej twarzy. Zafascynowało mnie, jak łatwe potrafi być stworzenie receptur na złuszczanie, naturalne farbowanie i stylizację włosów oraz kwasy kosmetyczne. Nie zabraknie tematu chemii natury i szczegółów etykiet na drogeryjnych półkach.

Układ książki jest interesujący i niepostrzeżenie wciąga kolejno w tajniki naturalnej pielęgnacji, oczyszczania, makijażu i przygotowanua naturalnych kosmetyków. To może być fantastyczny prezent dla miłośnika tematu kosmetyków naturalnych, a także dla osoby, która dopiero zaczęła poznawać ten temat.

Karolina Fedko zainteresowanie kosmetyką naturalną łączy z aktywnością zawodową w firmach specjalizujących się w badaniu receptur i wprowadzaniu na rynek nowych produktów kosmetycznych.

Czy lubicie sięgać po domowe receptury?

@mamcia_tomusio_lilusiowa
To pięknie wydana, książka w twardej oprawie. Znajdziemy w niej wiele ciekawych wiadomości na temat naturalnych kosmetyków. Uzyskamy również odpowiedź na to czy są jakieś kryteria określające kiedy kosmetyki uważane są za właśnie te naturalne.

Przeczytamy również o odpowiedniej pielęgnacji, oczyszczaniu oraz o naturalnym makijażu. Mamy tutaj mnóstwo prostych przepisów na mgiełki, peelingi oraz naturalne kosmetyki do makijażu. Czy wiedziałaś, że sama w domu możesz stworzyć szminkę czy cień do powiek?

Ciekawa alternatywa dla komercyjnych marek oraz poczucie wyjątkowości, które sprawia stworzenie samej sobie kosmetyku, to coś co jest wielkim plusem takich produktów.

Cieszę się, że trafiła do mnie ta książka jej lektura była bardzo pouczająca i motywująca do działania, by stworzyć samemu najlepsze dla siebie kosmetyki.

@mamcia_tomusio_lilusiowa

W poradniku znajdziemy:

🌱 informacje, w jaki sposób sprawdzić, czy produkt jest pochodzenia naturalnego
🌱 przepisy na naturalne zabiegi pielęgnacyjne z wykorzystaniem ziół, owoców i nasion, które z łatwością wykonamy w domu
🌱 ciekawostki na temat zdrowia skóry i włosów, pielęgnacji, oczyszczania oraz makijażu.

Przyznam, że nie miałam wcześniej okazji poznać tak interesującej książki z taką dawką wiedzy na temat kosmetyków naturalnych.
Najbardziej zainteresowały mnie rozdziały poświęcone recepturom na wytworzenie produktów pielęgnacyjnych (m.in olejek pielęgnujący, serum chronicace końcówki włosów, balsam sojowo-kokosowy do pielęgnacji ust) a także upiekszających
(m.in szminkę do ust, cienie do powiek)
Książkę polecam przede wszystkim fanom kosmetyków naturalnych, a także osobom, które chętnie poznają sposoby na samodzielnie wytworzenie produktów do codziennej pielęgnacji.

W poradniku znajdziemy:

🌱 informacje, w jaki sposób sprawdzić, czy produkt jest pochodzenia naturalnego

Przyznam, że nie miałam wcześniej okazji poznać tak...

„Kosmetyki naturalne” to książka, która zabiera nas do świata naturalnych kosmetyków o których ostatnio jest coraz głośniej. W książce tej znajdziemy informacje o to jak dbać o swoje włosy, paznokcie, cerę i skórę.
Sztywna oprawa i przejrzysty układ oraz bogata szata graficzna sprawia, że książka jest przyjemna dla oka, a „nawigacja” po niej jest niezwykle łatwa. W książce można szybko znaleźć to, co w danej chwili akurat potrzebujemy.
Oprócz przedstawionych tutaj kosmetyków naturalnych, znajdziemy tutaj garść informacji jak to zaczęło. Kiedy kobiety i nie tylko one zaczęły dbać o urodę w jak to robiły.
• Bliżej przyjrzymy się swojej skórze. Jej połyskowi, przebarwieniom i elastyczności.
• Dowiemy się co to jest kosmetyk naturalny,
• Jak stworzyć swoje własne laboratorium kosmetyczne,
• Na co uważać gdy bierzemy się sami za wytworzenie danego kosmetyku,
• Na co wrócić uwagę gdy kupujemy gotowe kosmetyki,
Jeśli chcecie sami poeksperymentować i wykonać swoje własne kosmetyki to bardzo polecam „Kosmetyki naturalne”.

Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa SBM, któremu serdecznie dziękuje za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.
Chyba każda z nas marzy, aby mieć zdrową skórę, piękne włosy i zdrową cerę jak to osiągnąć?
Karolina Fedko w swoim poradniku kosmetyki naturalne pokazuje nam jak możemy zadbać o swoją skórę włosy i ciało w sposób zdrowy, ekologiczny i naturalny z wykorzystaniem domowych receptur z wykorzystaniem między innymi ziół owoców i nasion pozwalające tworzyć unikatowe produkty w trosce o nas samych i środowisko. A co najlepsze dodatkowo znajdziemy praktyczne wskazówki jak jeszcze lepiej dbać o siebie i swój wygląd. Książka co warto podkreślić jest bardzo pięknie wydana w grubej przyciągającej oko okładce. W środku znajdziemy przepiękne ilustracje, różne kolory i wielkości czcionek oraz dokładny spis treści, który pomoże nam odnaleźć to czego właśnie szukamy. Jeśli chodzi o mnie to mi najbardziej podobał się kwasowy tonik jabłkowy którego przygotowanie jest bardzo dobrze opisane co pozwoli na łatwe przyrządzenie jak również wypróbowałam woskowy balsam do rąk, który gorąco wam polecam bo naprawdę daje świetny efekty. Jeszcze więcej super receptur znajdziecie w książce do której was odsyłam i gorąco polecam.

• Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Kosmetyki naturalne