Poradnik prawdziwej damy. Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego?

Okładka książki Poradnik prawdziwej damy. Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego? Dianne Freeman
Dianne Freeman Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Hrabina Harleigh i tajemnice (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Hrabina Harleigh i tajemnice (tom 4)
A Fiancée's Guide to First Wives and Murder
Skarpa Warszawska
2024-02-14
2024-02-14
2021-07-27

Bohaterka (młoda kobieta, wdowa, matka, córka i siostra jednocześnie) próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie, gdzie rola kobiet jest z góry ustalona, ograniczona ogólne przyjętymi normami. Frances Wynn się buntuje, jest ciekawa tego, co ją otacza, lubi wyzwania, dlatego rozwiązuje zagadki kryminalne, których jest mimowolnym świadkiem. Spotyka też ludzi, którzy wspomagają ją w tych działaniach.

Jaka jest według Was najdziwniejsza norma społeczna?

Dla Frances Wynn, wdowy po zmarłym hrabim Harleigh, życie nabrało kosmopolitycznego smaku. Ledwie wysłała matkę i córkę na zakupy do Paryża, ona i jej narzeczony – George Hazelton – spotykają się z członkami rosyjskiej rodziny królewskiej. A wtedy wybucha skandal! Przed domem Frances pojawia się inspektor Delaney z młodą Francuzką, która twierdzi, że jest... żoną George'a! Kobieta twierdzi, że jest także nieślubną córką pochodzącą z rosyjskiej rodziny, że była wielokrotnie uprowadzania i że ktoś wysłał jej list z pogróżkami. Wkrótce dochodzi do tragedii... Aby zdemaskować zabójcę – i oczyścić swoje imię – Frances i George muszą ustalić, które z dziwacznych historii Ireny są prawdziwe. Poszukiwania mogą jednak doprowadzić do szokującego wniosku i odkryć, że zło czai się bardzo blisko ich domu i rodziny.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki jak i serii „Poradnik Prawdziwej Damy”. Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę oraz wątki drugoplanowe. Wnosiły powiew do fabuły i sprawiały, że książka była lekka i przyjemna. Nie czułam znużenia czytając książki, a wręcz strony same przeskakiwały. Dużym ułatwieniem dla mnie był fakt, że nie muszę znać poprzednich części, by zostać wplątanym w fabułę. Co nie zmienia faktu, że poprzednie części muszę przeczytać!

Autorka stworzyła świetny scenariusz oraz postacie pierwszoplanowe są wyraziste, intrygujące. Frances, która nie zgadza się na sztywne ramy protokołów i próbuje z tym walczyć. Pomimo skandalu, który wybuchł – wciąż chciała żyć na własnych zasadach, a nie norm narzuconych przez społeczeństwo. Dodatkowym atutem jest samo zakończenie, bo trochę się go nie spodziewałam. Książka warta polecenia i sięgnięcia. Czeka na Was intrygująca przygoda.

Jaka jest według Was najdziwniejsza norma społeczna?

Jak zwykle lekka i przyjemna, ale na przyzwoitym poziomie rozrywka. Autorka rozbawiła mnie początkiem podobnie jak w pierwszej części, dotąd niedoścignionej dla mnie jeśli chodzi o humor. Jedna z ciekawszych części ze względu na mnogość ciekawych postaci i fabułę. Czekam niecierpliwie na kolejne, ponieważ zostanę z tą serią do końca <3

„Życie towarzyskie nie znosi próżni. Gdzie brakuje faktów, tam wolną przestrzeń wypełniają plotki. Ludzie je powtarzają i wzbogacają o nowe elementy.”
Dianne Freeman kolejny raz pokazała, dlaczego tak lubię historię o Frances Wynn❤️
IV. Część serii „Poradnik prawdziwej damy” jest tak samo wspaniała jak jej poprzednie!
Witajcie ponownie w wiktoriańskim klimacie!
Czas na kolejną zagadkę do rozwiązania! Jak najbardziej do tej pory nietypową. Otóż okazuje się, że George - narzeczony głównej bohaterki ma żonę! Jak się z tego wypląta?
Jak się okazuje, życie hrabiny nigdy nie będzie spokojne, zwłaszcza gdy znów na jej posesji zostaje znaleziony trup! I to przez samą główną bohaterkę.
Autorka zachęca czytelnika do rozwiązania nowej, trudnej zagadki - praktycznie do samego końca zastanawiałam się kto tym razem jest mordercą i jaki miał motyw.
Drugim głównym tematem opowieści jest pewna plotka, która nieźle namiesza w życiu Frances i George’a - a nawet śmiem napisać, że wystawi ich związek na próbę.
Akcja była dość dynamiczna, czytało mi się płynnie. To ten rodzaj książki, gdzie chce się poznać koniec historii jednocześnie jej nie kończąc 😅 - dobrze, że do lektury zawsze można wrócić 🥰
Mam nadzieję, że w następnej części doczekam się w końcu ślubu Frances i George’a❤️
Polecam!!!❤️
I z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój fabuły!🤣

Witajcie ponownie w wiktoriańskim klimacie!
Czas na...

Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego?
Poradnik Prawdziwej Damy

📚 Dianne Freeman

Przyznam, że 'Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego?' to moje pierwsze spotkanie z twórczością Dianny Freeman a także z serią 'Poradnik Prawdziwej Damy'. Co o niej sądzę? Jakie emocje mi towarzyszyły? Tego dowiecie się z mojej recenzji.

Bardzo spodobał mi się pomysł na fabułę oraz wątki drugoplanowe. Zdecydowanie jest niecodziennie ale mocno interesująco. Na plus jest to, że nie trzeba znać poprzednich części aby być na bieżąco. Na samym początku poznajemy główną bohaterkę czyli Hrabinę Herleigh. Kobieta zostaje postawiona w dość niekomfortowej sytuacji. Podczas planowania ślubu z ukochanym, na progu jej domu zjawia się niezapowiedziany gość. Precyzując: kobieta, która twierdzi, że jest żoną jej narzeczonego. Zaczyna się robić ciekawie ? Poczekajcie a zobaczycie co się będzie dalej dziać! Całość przeplata się z wątkiem kryminalnym. Przyznam, że na nudę nie narzekałam.
Skandal wisi w powietrzu.
Akcja nabiera tempa.
A zakończenie?
Totalnie mnie zaskoczyło!

Autorka stworzyła świetny scenariusz oraz wykreowała pierwszorzędne charakterystyczne postacie. Duet George i Frances ? Prawdziwy rarytas. To, w jaki sposób współpracowali i uzupełniali się to coś niesamowitego. Podoba mi się, jaką zbudowali relację i jaka połączyła ich więź.

Książkę czytało mi się bardzo dobrze i dość szybko. Zdecydowanie jest to lektura lekka i przyjemna. Idealna na spokojne wieczory z dobrym tytułem. Sądzę, że przy okazji nadrobię poprzednie części.

Książka warta polecenia i sięgnięcia. Czeka na Was intrygująca przygoda.

Zlosnica_czyta

Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego?
Poradnik Prawdziwej Damy

📚 Dianne Freeman

Bardzo spodobał mi się pomysł na fabułę oraz wątki...

„- Próbujesz się jakoś rozeznać w całym tym chaosie, prawda? Potrafię to wyczytać z twoich oczu. – Ujął moją dłoń w swoje, po czym położył ją sobie na kolanie. – Niechże mi pani powie, lady Harleigh, czym pani zajmuje myśli, gdy akurat nie prowadzi pani dochodzenia w sprawie jakiejś zbrodni albo pościgu za jakimś podejrzanym?”

Wiktoriańska Anglia i ponowne spotkanie z moimi ulubionymi bohaterami, których pokochałam już od pierwszego tomu serii Hrabina Harleigh i tajemnice! ♥

W tym tomie bohaterowie mierzą się z chaosem, mnóstwem nieporozumień i plotek! Niespodziewany gość, podający się za żonę George’a, który jest przecież narzeczonym Frances to prawdziwy skandal! Na nic zdają się tłumaczenia i wyjaśnienia, bo gdy informacja idzie w ruch, pojawiają się olbrzymie konsekwencje!

U Dianne Freeman nie może być nudno! Autorka uwielbia stawiać swoich bohaterów na rozdrożu, aby musieli podejmować trudne, dla siebie i otoczenia, decyzje. Co więcej, robi to z humorem – zabawnie, czasem wręcz zadziornie, ale i z lekkością, która nie odpuszcza w żadnym rozdziale. Do tego wszystkiego, dodaje tajemnice, tragedię i zachęca do działania parę amatorskich detektywów.

I to połączenie sprawdza się niesamowicie! Jest naszpikowane emocjami i lekkim dreszczykiem emocji. „Poradnik prawdziwej damy. Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego?” to już czwarty tom serii spod pióra Dianne i jak dla mnie do tej pory najlepszy! Polecam :)

[REKLAMA SKARPA WARSZAWSKA]

Wiktoriańska Anglia i ponowne spotkanie z...

Frances i George po raz czwarty 😊

Dla przypomnienia: cała seria to retro literatura obyczajowa z dawką kryminału, romansu i humoru, a główna bohaterka to odważna i walcząca o niezależność młoda kobieta 📚

W książce znajdziesz:
👉 londyńskie towarzystwo roku 1899
👉 roztrzepaną młodą kobietę
👉 rosyjską rodzinę królewską
👉 nazwiska, motywy i sposobności
👉 politykę i konwenanse
👉 walkę o reputację oraz niewinność 👀

A na dodatkowe wyróżnienie zasługuje przepięknie dojrzała i wspierająca relacja Frances i George'a - och, cudo 😊

"Poradnik prawdziwej damy. Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego?" to pozycja lekka, inteligentna i z humorem. Idealna rozrywka z barwnymi postaciami, przemyślaną fabułą i akcją - polecam 👌

Frances i George po raz czwarty 😊

W książce znajdziesz:
👉 londyńskie towarzystwo roku 1899
👉 roztrzepaną młodą kobietę
👉 rosyjską rodzinę królewską
👉 nazwiska, motywy i sposobności
👉 politykę i...

Romans historyczny, a do tego szczypta wątku kryminalnego? Ja jestem na tak.
Autorka swoją książką przeniesie nas do XIX- wiecznej Anglii, czasów epoki wiktoriańskiej, gdzie nadrzędną rzeczą było wyrafinowane wychowanie oraz nieposzlakowana opinia.
Główna bohaterka Frances Wynn została uwikłana w niemały skandal, kiedy to w życiu jej i narzeczonego George’a pojawiła się pewna kobieta. Owa młoda dama podała się za jego żonę. Krótko po tym dochodzi do zabójstwa. Razem z bohaterami w celu odgadnięcia potencjalnego zabójcy, zabawimy się w detektywów. Kto okaże się zabójcą? Przeczytajcie i przekonajcie się sami.🧡
***
Świetnie spędziłam czas z tą książką. Autorka stworzyła ciekawy klimat, dzięki czemu można było się wczuć w akcję rozgrywającą się w książce. Przez cały czas typowałam potencjalnych morderców. W książce dużo się dzieje, na każdym kroku bohaterowie zaskakują nas coraz to nowszymi faktami. Książka mi się podobała. Chętnie przeczytam wcześniejsze części tej serii. ❣️

Romans historyczny, a do tego szczypta wątku kryminalnego? Ja jestem na tak.

Seria o przygodach hrabiny Harleigh bardzo przypadła mi do gustu i chętnie sięgam po kolejne tomy. To lekkie, luźno osadzone w realiach historycznych czytadełka, idealne dla zrelaksowania się po ciężkim dniu. W czwartej części mamy powrót do korzeni: podobnie jak w pierwszym tomie, na terenie posiadłości hrabiny zostaje popełnione morderstwo, co stawia ją naturalnie w roli podejrzanej. Wraz z narzeczonym podejmują więc śledztwo, by odkryć, kto tak naprawdę dokonał zbrodni. Sytuację komplikuje fakt, że nieboszczka uważała, że jest żoną narzeczonego Frances... i wywołała ogromny skandal.

Galeria osobliwych postaci jest dość pokaźna, choć liczba podejrzanych szybko się kurczy. Świetnie się czyta, akcja jest warta i nie ma niepotrzebnych dłużyzn. Taki kocykowy kryminał.

Czas spędzony z Lady Harleigh nigdy nie jest stracony. Kolejna kryminalna zagdaka rozwiązana, kolejne rozwiązanie (dla mnie) zaskakujące, a wszystko w klimacie dawnego Londynu. Czekam na tłumaczenia części piątej, szóstej i siódmej (po angielsku jest już w przedsprzedaży, a wyjdzie pod koniec czerwca2024). :)

• Audiobooki
  • Historyczne
  • Storytel

Dianne Freeman Poradnik prawdziwej damy. Co zrobić z pierwszą żoną narzeczonego? Zobacz więcej