Turniej

Paweł Dawid Wydawnictwo: Ridero kryminał, sensacja, thriller
Ridero
2023-01-01
2023-01-01

Po przeczytaniu opisu nakręciłam się na tę książkę, czując, że spędzę przy niej fanie czas. Tylko ja, tak naprawdę się do niej nie przygotowałam, bo jak bym wiedziała, że mnie aż tak wciągnie, to bym zaplanowała cały dzień tylko dla niej. Całe szczęście cierpiących nie było zbyt wielu, bo tylko mąż musiał czekać na spóźniony obiad, a bałagan nie zając nie ucieknie. Ja natomiast z wielkim zaangażowaniem, zatracałam się w kolejnych rozgrywkach trwającego w tej książce turnieju.

Może kilka słów o akcji... akcji, która w tej książce pędzi niczym zając, który ucieka przed lisem... Jeszcze zanim przejdę do tego, co w niej znajdziecie, chcę zaznaczyć, że książka opowiada historię nierealną, która nigdy się w naszym świecie nie zdarzy. Jednak to nie jest całkiem nie realne, po prosto taka gra, może się zdarzyć tylko w książce lubi filmie.

Głównym bohaterem jest sympatyczny człowiek, ma żonę, którą bardzo kocha i córkę, dla której jest w stanie zrobić wszystko. Greg to były żołnierz elitarnej jednostki specjalnej, który po urazie ręki, nie jest w stanie wykonywać powierzonych mu wcześniej funkcji, temu musiał z jednostki zrezygnować. Jest mu ciężko znaleźć pracę, by utrzymać rodzinę, temu podejmuje się wszystkiego.

Tam, gdzie żyje ta rodzina, w telewizji furorę robi gra tylko dla dorosłych o nazwie "Turniej". Ta gra polega na wygraniu z każdym zawodnikiem, z którym 'system' połączy go w parę. Zadania są najróżniejsze, mega ciekawe, trudne, wymagające siły mięśni, jak i umysłu. Stawka jest bardzo wysoka. Kto wygra, do końca życia będzie się pławił w luksusach, lecz kto przegra... Czeka go natychmiastowa śmierć. Warto zaznaczyć, że główną wygraną będzie jedna osoba. Całe szczęście z tej gry można się wcześniej wycofać z pulą pieniędzy gwarantowanych.

Więcej Wam nie zdradzę, ale zapewniam, że będzie tam się wiele działo, emocje sięgały zenitu i nie mogłam się od tej książki oderwać ciekawa następnej rundy. Poziomy trudności i uczestnicy, którzy walczyli o pieniądz i życie jednocześnie. Życie osobiste bohaterów zbliża nas do nich, temu ze wszystkich sił im dopingowałam. W szczególności Gregowi, młodemu 30-letniemu mężczyźnie, jego życie co chwile mogło dobiec końca, lecz on z wielką determinacją walczył, o dobro dla swojej rodziny.

Niesamowicie dobry debiut z nieziemsko ciekawym pomysłem na szybką, pełną wielu akcji książkę, która trzyma w napięciu, buzując w człowieku adrenalinę do tego stopnia, że wydawało mi się, że siedzę na widowni i oglądam ten "Turniej" na żywo. Polecam zmierzyć się z tą książką osobiście.

Ewidentnie autor ma poważne braki warsztatowe. Postacie są papierowe, dialogi infantylne i całość zalatuje grafomanią. Przykro mi to mówić, chociaż jest to moja osobista opinia.

Turniej pokazuje świat w pigułce. Jacy byliśmy, jesteśmy i jacy będziemy jako ludzkość. Okrucieństwo i brak zasad moralnych dobrze się sprzedają, bez względu na okoliczności.

Powieść czyta się lekko od początku do końca. Świetnie dopracowane zasady tytułowego Turnieju. Zakończenie mistrzostwo. Czekam na więcej książek.

Wciągająca! Polecam osobom, które lubią klimaty w stylu "Igrzyska śmierci", czy "Wielki marsz".

• To read
  • Kindle