Ogród Kamiennych Kwiatów

Seria: Historie Ludzkie
Wydawnictwo: Libros
The stone flower garden
Wokulska

Darleen Union, spadkobierczynię wielkiej fortuny, i Eliego Wade'e, geniusza matematycznego - przyjaciół z dzieciństwa - rozdzieliła tragedia w rodzinie Eliego i mroczna tajemnica w rodzinie Darleen. Każde z nich poszło swoją drogą, przez bardzo długi czas nic o sobie nie wiedząc. Gdy po dwudziestu pięciu latach ich ścieżki znów się skrzyżują, obydwoje muszą stawić czoło wstrząsającej prawdzie, która wreszcie wychodzi na jaw. Czy są gotowi, by ją przyjąć? I przebaczyć?

źródło opisu: LiBROS, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Pierwszy raz czytałam ją kilkanaście lat temu, gdy ukazała się seria Historie Ludzkie i klimat, który wtedy odkryłam na jej stronach nadal dla mnie tu gości. Wydaje się, że książka niepozorna, że o tajemnicach w jakie wikłają się ludzie by stworzyć sobie lepszą przyszłość jest setki, a mimo to Ogród ma swoją specyfikę i jakąś siłę przyciągania, że z przyjemnością wraca się do lektury pomimo zachowania w pamięci szczegółów fabuły.

Budowanie swojej historii na kłamstwie jest marną podstawą na przyszłość. Nazwisko Hardigree urosło w siłę, dzięki jednej kobiecie. Dziedzictwo, które jej się nie należało stało się fundamentem, na którym przede wszystkim rozrosło się kłamstwo, a nie tylko rozbudowało się marmurowe miasto.
Opowieść zaczyna się wydarzeniami z lat siedemdziesiątych stanowiących pierwszą części książki, gdzie Darl Union, jeszcze jako dziecko, w warunkach traumatycznych dowiaduje się o przeszłości swojej rodziny. Wypadek w rodzinie Hardigree bezpośrednio rzutuje na tragedię...

Melania | 2011-09-11
Przeczytana: 29 czerwca 2012

"Jeśli w tym sezonie masz czas na przeczytanie tylko jednej książki, niech to będzie Ogród Kamiennych Kwiatów. Jest to jedna z tych rzadkich, głębokich historii, które porywają już od pierwszej linijki tekstu. Kathleen Eagle"
I tak właśnie było ze mną, książka porwała mnie czytałam ją w pociągu na dworcu, w domu .... pożyczyła mi ją koleżanka ale po przeczytaniu kupiłam ją sama i mam do dziś wracam do niej. Jest cudownie napisana językiem w który można się wczuć, ze cała historia jakby toczyła się obok nas. Piękna historia - ludzka. Wiele emocji, wspaniałomyślności, romansu i czarnego humoru.
Zachęcam do przeczytania - bo naprawdę warto.

sylwiap | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Intrygująca i wciągająca lektura, aż żal było kończyć czytanie.

Nina | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Książka "Ogród kamiennych kwiatów" znajdowała się na mojej półce pół roku, jednak dopiero wczoraj znalazłam czas, żeby po nią sięgnąć. Powieść, tak mnie wciągnęła, że nie spałam całą noc i skończyłam ją czytać dzisiaj rano. Książka BARDZO DOBRA, natomiast samo zakończenie trochę mnie rozczarowało, spodziewałam się czegoś lepszego, przemyślanego, gustownego a dostałam - w moim odczuciu - coś trywialnego...

Tuberoza | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Przyjemne, nieskomplikowane czytanie.
Nie przymuszałam się do czytania (raczej sprawiało mi przyjemność)
ale wypieków na policzkach też nie miałam.
Książka mnie zrelaksowała, a zatem oceniam ją pozytywnie.

Monika | 2016-05-23
Przeczytana: 23 maja 2016

Powieść podzielona jest na dwie części: I przenosi nas do 1972 roku. Poznajemy Darleen, Eliego, Karen i ich rodziny. Bohaterowie są dziećmi, które zostały naznaczone przez to, kim są i z jakich rodzin się wywodzą. Nie wiedzą, że wielkimi krokami zbliżają się wydarzenia, które na wiele lat, a dokładnie 25, rozdzielą je. Pierwsza część, dzięki tajemnicy z przeszłości, zapowiadała się rewelacyjnie. Niestety część II, w której poznajemy losy trzydziestokilkuletnich bohaterów, przeistoczyła się w banalną historię romantyczną z bardzo przewidywalnym zakończeniem. Szkoda!

AgaFrank | 2015-04-06

Początek ciekawy, nawet bardzo ciekawy. Druga cześć książki: 'na siłę łzawa' i nudna. Przemęczyłam to jakoś, ale nie polecam.

rabiejka | 2013-01-24
Przeczytana: lipiec 2007

bardzo było mi przykro, że się skończyła. po takich książkach ciężko czytać coś innego, bo nic nie dorównuje takiej powieści...

Annar28 | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Początek zapowiadał się świetnie....
Ale niestety w połowie, zaczęła mnie nudzić i bardzo powoli dobrnęłam do końca. Kompletnie nie w moim typie.

Danuta Hamidou | 2013-04-18
Przeczytana: 15 maja 2013

Bardzo mi sie podobała ...polecam..!