Decydująca runda

Okładka książki Decydująca runda Eva Minge
Okładka książki Decydująca runda
Eva Minge Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Gra w ludzi (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Gra w ludzi (tom 3)
Prószyński i S-ka
2024-01-09
2024-01-09

Czasami obcowanie z pewnymi ludźmi przysparza kłopotów. Czujemy, że coś jest nie tak, że kontakt nie jest autentyczny. Czujemy się oszukani. Człowiek ma wiele twarzy, jest inny w relacjach z różnymi ludźmi, przywdziewa maski w różnym celu. Czasami, żeby oszukać, czasami żeby się obronić. Jedno jest pewne, niezależnie jaką maskę założą, fałszują obraz rzeczywistości i tego kim naprawdę są. Gubią wówczas prawdziwych siebie. Muszą dokonywać wyborów, a te niosą ze poważne konsekwencje. Nie zawsze da się je przewidzieć ponieważ na drodze mogą stanąć nieoczekiwane przeszkody.

Anna po akcji na Syberii organizuje sobie życie wraz z bliskimi u boku Małgorzaty. Czuje się jednak osaczona. Zamknięta niczym w szklanej kuli. Chce wolności, oddechu. Nie czuje wzniosłych uczuć do Małgorzaty, jedynie wdzięczność za okazaną pomoc. Zagubiona, postanawia wrócić do gry. Nowa droga i nowe niebezpieczeństwo.

Autorka prowadzi czytelnika przez labirynt manipulacji, sekretnych żądz skrywanych w zakamarkach umysłu. Intrygujący bohaterowie, targani namiętnościami i zauroczeniem. Otoczeni niepewnością i pragnieniami. Poszukują spełnienia, rozgrywając ryzykowną grę, której stawką jest życie. Wystarczy chwila nieuwagi, jeden błąd.

Każdy nosi bagaż rozczarowań i obaw, które pozornie mają nie przeszkadzać w drodze do celu. Poszukują, a niedoskonałości wyłaniają się. Zmysły otoczone ułudą zdarzeń są pobudzone. Niszcząca siła przejmuje kontrolę i rodzi gniew. Chore emocje wpychają w otchłań zepsucia. Krzywdy potrafią zniszczyć.

Brutalna rzeczywistość uderza. Piękne kobiety wabione miłością bogatych arabskich szejków i ich pieniędzmi. Codzienność staje się mętna. Wiele z nich nigdy nie powróci do domu. Więzione, niszczone, uzależnione. Cały świat, który malował się w kolorach tęczy upada na dno. Mafia, handel ludźmi i tajemnicze substancje, które zapewniają zdrowie i młodość.

Gra w ludzi to przedsięwzięcie poważnej, zorganizowanej grupy przestępczej. Wymaga niezwykłej ostrożności, aby zlikwidować rozrywkę dla zboczeńców tego świata. Nieuchwytny główny gracz jest na wolności i rozgrywa kolejną perwersyjną grę. Szaleństwo przysłania realny obraz sytuacji.

Pożądanie i władza przejmują stery. Strach, przerażenie wypływa z kultury arabskiej i oplata świat mody. Czasami trzeba zapłacić wysoką cenę, aby zawalczyć w słusznej sprawie.
Polecam.

"Decydującą runda" to pełen emocji thriller, który ogromnie mnie pochłonął. Już poprzednie tomy były wciągające i oryginalne, ale to co dostałam tutaj przeszło moje oczekiwania. Mam jednak wrażenie, że nie będzie to książka dla każdego. Raczej dla czytelników o mocnych nerwach, takich, którzy lubią zaskakujące zwroty akcji i cenią sobie oryginalną fabułę. Autorka tym właśnie mnie do siebie przekonała. Gra w ludzi błyskawicznie mnie pochłonęła, poczułam się jakbym była częścią tej rozgrywki i w ogromnym napięciu śledziłam losy bohaterów, niejednokrotnie niedowierzając, że to wszystko zmierza w takim kierunku.

Podsumowując, ta seria funduje ogromne emocje i jestem pewna, że zadowoli fanów thrillerów psychologicznych. Nie brakuje w niej zaskakujących momentów, a napięcie właściwie towarzyszy czytelnikowi do samego zakończenia (finał jest naprawdę mocny!).

Jeśli szukacie oryginalnej książki, ta może Was bardzo pozytywnie zaskoczyć! Maleńki minus, bo mam wrażenie, że nie wszystko zostało wyjaśnione i czasem się gubiłam w fabule, ale może tylko ja mam z tym problem. ☺️

"Gra w ludzi, to nie jest żaden sport. To przedsięwzięcie poważnej, doskonale zorganizowanej grupy przestępczej, która niestety składa się z najbardziej możnych ludzi tego świata, ludzi, którzy mogą więcej z wielu powodów. Mają zaplecze polityczne, bardzo często społeczne, a przede wszystkim ekonomiczne. Takim ludziom wydaje się, że mogą więcej, i chcą więcej.”

Związek Anny i Małgorzaty, co raz bardziej wydaje się dla tej pierwszej, raczej wdzięcznością niż miłością, jednak, z wielu powodów, choć czasem bardzo tego pragnie, nie może zostawić „tego” luksusowego życia. Nie pomaga fakt, że za żadne skarby, nie może wyjść z jej głowy Bruno,a urażona duma, że tak szybko poddał się, w walce o nią, sprawia, że nie przestaje o nim myśleć.
Zapomnienie go jednak nie będzie łatwe, gdy okaże się, że będą musieli znowu współpracować razem, ponieważ gra w ludzi nie została jeszcze zakończona, a najwyższy, nieuchwytny gracz, kierujący tym wszystkim, żyje, ma się dobrze i rozgrywa kolejną grę, w której główną wygraną ma być…

No właśnie o tym musicie przekonać się sami.
Wow, powiem jedno, autorka znów sprawiła, że czytając, niemal czułam się jedną z uczestniczek tej przerażającej gry. Wszystko tak obrazowo i tak perfekcyjnie opisane, zarówno miejsca, wystroje wnętrz jak i same stylizacje bohaterek, ale też emocje i namiętności, którymi są nieustająco poddawani dokładnie wszyscy bohaterowie, ci dobrzy, jak i ci źli, w taki sposób, że aż czujemy zapach orientu, ale także strachu i przerażenia, gdy opisywane są najbardziej mrożące krew w żyłach poczynania bestialskich graczy.

To co przeraża chyba najbardziej, to to, że niektóre osoby, same dołączają do tej perwersyjnej gry, bo choć mogą z niej wyjść pokiereszowane, lub zostać „strącone z szachownicy” na zawsze, to żądza niewyobrażalnych pieniędzy i luksusu, potrafi przesłonić im, strach, ryzyko bólu i obawę o swoje życie.

Reasumując, każda z poprzednich książek jak i ta, przeniesie Was w totalnie w inny, wręcz nierealny świat, ale też da wiele do myślenia, do czego człowiek może się posunąć, DLA i ZA pieniądze. Autorka stworzyła taką historię, której clou wstrząsa, przyprawia o dreszcze i zastanawia, czy jest możliwość, że możemy mieć do czynienia w prawdziwym świecie, z tak przerażającą i tak perfekcyjnie przygotowanej grą w ludzi, która może być rozgrywana, tylko i wyłącznie przez najpotężniejszych i najmożniejszych ludzi tego świata.

Pani Evo, oczywiście czekam na więcej, bo na pewno jest jeszcze wiele wątków, które pomimo wyjaśnień, w tej części, da się jeszcze pociągnąć.
A zresztą główni bohaterowie Anna i Bruno, wzbudzili we mnie tak dużą sympatię, że z przyjemnością, spotkałabym ich, na „gościnach występach”, w kolejnych pani książkach! A i wydaje mi się, że jeszcze jedna sprawa w tej całej historii, została jeszcze nie wyjaśniona…

Związek...

Książka, która budzi emocje, jest pełna intryg, tajemnic i ryzyka. To bardzo zawiły thriller psychologiczny, który będąc fikcją przeraża tym, że mógłby się zdarzyć we współczesnych czasach❗️ Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić podczas lektury nawet przez moment, a Wasza głowa będzie pracować na pełnych obrotach chcąc połapać się w akcji i pragnąc odkryć prawdę pierwszemu❗️Świetne zwieńczenie serii, które trzyma w napięciu do samego końca. Anna przeżyła wiele, jednak u boku Małgorzaty odzyskuje równowagę i życie, lecz czy zamknięcie w złotej klatce udogodnień to coś czego potrzebuje❓Szybko zrozumie, że nie, jednak nie będzie wiedziała komu może zaufać po wszystkim co przeszła. Przed nią wiele dylematów i prób, czeka ją ostatnie starcie, ponieważ postanowi wrócić do gry… a gra w ludzi, to brutalna gra, bo tam gdzie pieniądze nie mają limitu, tam dzieją się rzeczy o których zwykły człowiek nie ma pojęcia! Walka z czasem, mafia, handel ludźmi, wykorzystywanie kobiet, lek który daje młodość… Jaka prawda kryje się za tym wszystkim?!

BLONDERKA.PL

• Ebook do kupienia