To, co niespodziewane

Tamara Samujło Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-12-05
2023-12-05

Śliczna okładka i zaskakujące zakończenie, które wzbogaca sens fabuły. Jednak podczas lektury nie miałam uczucia, że koniecznie muszę wiedzieć co dalej...

„To, co niespodziewane” Tamary Samujło to moje nowe odkrycie. Już teraz wiem, że nieraz wrócę do tej książki, ponieważ podróż jaką zafundowała mi autorka jest warta powtórzenia. Nie do uwierzenia jest fakt, że to pierwsza książka pisarki. I mam szczerą nadzieję, że zaczną pojawiać się kolejne. Będę tego wyczekiwać z niecierpliwością. Biorąc pod uwagę obecne czasy i wpływ, jaki ma na nas kultura Korei Południowej, osadzenie historii w tamtym miejscu było strzałem w dziesiątkę. A pokazanie romansu nie tylko między bohaterami z dwóch stron świata, ale też naszych kultur, tylko wzmocniło siłę tej książki.

Pełna recenzja książki dostępna jest na naszej stronie:

Czasami możemy trafić na książkę, która całkowicie nas zaskoczy i udowodnij, że nie można oceniać po okładce. Czasami warto również dać szansę debiutującym autorom, którzy nie rzadko wypadają lepiej niż doświadczeni pisarze.

Tak było w tym przypadku. Szczerze przyznaję, że jako okładkowa sroka lubię sięgać po te lektury w bardziej atrakcyjnych i przyciągających wzrok okładkach, co powinnam po prostu pominąć milczeniem. Każdy ma jednak jakieś wady, prawda? Na szczęście swoją znam i kontroluję, ponieważ w innym wypadku mogłabym przegapić naprawdę dobrą opowieść.A na pewno nie zdecydowałabym się na "To, co niespodziewane", która wizualnie gnie w tłumie, ale za to merytorycznie i fabularnie intryguje do ostatniej strony!

Czytamy o prozie życia oraz o problemach, które mogły przydarzyć się każdemu z nas. Firma Kurdyń SA wpadła w kłopoty i postanowiła oddelegować do Seulu Jagnę, by ta swoim silnym charakterem walczyła o to co im się należy. Nikt jednak nie spodziewał się, że ten wyjazd przegoni traumatyczne wspomnienia kobiety a także pokaże jej smak prawdziwej miłości.

Krótko, ale konkretnie. Na niespełna 300 stronach otrzymujemy szansę obserwacji zmian zachodzących w głównej bohaterce, które umożliwiają nam kibicowanie jej w drodze ku odnalezieniu samej siebie a także zrozumienia walki miedzy sercem a rozumem. Pracoholizm został przesunięty na drugi plan, gdy kobieta zrozumiała co tak naprawdę powinno liczyć się w życiu. Dostrzegamy w bohaterce cząstkę nas samych i z ciekawością czytamy o trudach przeszłości z jakimi musiała się mierzyć a także obserwujemy rozwój wypadków niebezpiecznych dla firmy w której pracuje. Autorka połączyła wszystkie motywy w spójną całość zabierając nas w naprawdę ciekawą podróż.

"To, co niespodziewane" pokazuje, że warto otwierać się na nowe doświadczenia. Książka niepozorna i lekka jak piórko, jednocześnie mądra i bardzo emocjonalna. Warto dać jej szansę w jeden spokojny wieczór, ponieważ oderwie nasze myśli od dnia codziennego a także odpowiednio pobudzi wyobraźnię. Moim zdaniem udany debiut odpowiadający na problemy współczesnego świata.

🌈❓❓ Lubisz podróże? Co powiesz na Korę Południową?
- dla mnie to by była podróż marzeń.

,,Nad firmą Kurdyń SA zbierają się czarne chmury. Nieoczekiwane naruszenie warunków umowy przez południowokoreańskiego kontrahenta wymaga podjęcia zdecydowanych kroków. Na negocjacje do Seulu zostaje wysłana dyrektor zakupów, Jagna Kiedrowska, znana współpracownikom, jako „żelazna dama”.’’

Debiut literacki, ,,To, co niespodziewane’’ według mnie to bardzo udany debiut. Oczywiście jest trochę niedociągnięć, ale któż by się tam czepiał drobiazgów, gdy dostaje opowieść z tak oryginalnym pomysłem na treść.

Jest to książka, która zabrała mnie do świata romansu, autorka z wielką precyzją przybliżyła mi życie i kulturę mieszkańców Korei Południowej, jakże odmienną od naszej. Interesująca podróż, w trakcie, której spotkałam wiele ciekawych postaci literackich. Z łatwością zostałam wciągnięci w wir wydarzeń i razem z bohaterami poddałam się intrygującej przygodzie.

Duży plus, za brak zbędnych, rozległych opisów, które tylko odciągają uwagę czytelnika od akcji zawartej w treści i czynią historię nudną. Miałam okazję przyjrzeć się procesowi odnajdywania szczęścia i zrozumienia, że pewne sprawy nie należy odkładać na później, bo tego później, może nie być. Ciekawym wątkiem był ten związany z niebezpiecznymi grupami przestępczymi.

Tamara Samujło zabrała mnie w cudowną nostalgiczną podróż, która zmusza do przemyśleń, zastanowienia się, co tak naprawdę w życiu jest ważne.

„To, co niespodziewane” to książka o ogromnej sile miłości, która przezwycięży wszystko, o traumach z przeszłości, trudnych wyborach i determinacji. W drugiej połowie akcja pędzi na łeb, na szyję, by dotrzeć do niespodziewanego, jakże zaskakującego zakończenia. Z niecierpliwością czekam na kolejną część.

🌈❓❓ Lubisz podróże? Co powiesz na Korę Południową?
- dla mnie to by była podróż marzeń.

To, co niespodziewane - książka, która zabrała mnie w fascynującą podróż do świata polsko - koreańskiego romansu.
Jest to jedna z najlepszych powieści romantycznych, jakie miałam okazję przeczytać. Czytając odczuwałam motylki w brzuchu. Ciężko oderwać się od książki, zakończenie "niespodziewane". Z niecierpliwością czekam na kolejne.

Nietuzinkowe zakończenie! Książka bez zbędnych nudnych wstawek. Cały czas coś się dzieje na ok 300stronach. Przeczytałam w ciągu 5h na raz. Serdecznie polecam. To chyba debiut autorki, mam nadzieję że na tym się nie zakończy.

Najpiękniejsze opowieści mają niewiarygodne zakończenia

Jagna dyrektor zakupów zostaje wysłana aż do Seulu. A wszystko to ze względu na naruszenie warunków umowy przed jednego z kontrahentów firmy Kurdyń SA.

Podróż do nowego miejsca to wielkie wyzwanie. I choć Jagna znana jest jako twarda kobieta przystanie meczu się z depresją i atakami paniki.

Piękny Seul ma nią na dobry wpływ, lepiej się tam czuje, a do tego poznaje prezesa Ho-Jinem romantyka, który skutecznie dostaje się do jej serca.

Tylko czy to uczucie pozwoli jej chronić obie firmy? Czy otworzy się na nowe uczucie?

Piękna, nietypowa historia. Niebanalne wątki i sceneria co jest na plus.

Najpiękniejsze opowieści mają niewiarygodne zakończenia

Piękny Seul ma nią na...

Bardzo mi się podobała, serdecznie polecam. Przeczytałem w jednym ciagu

Bardzo mi się podobała, serdecznie polecam. Przeczytałem w jednym ciagu

Co tam się dzieje 🙀🙀🙀 i to zakończenie 🤯🤯🤯 czytam ostatnie strony i do głowy przychodzi mi wszystko, co dalej!!!!???? Mega rozrywka. Serdecznie polecam ❤️ Książka przemyślana i bez zbędnych opisów. Nawet okładka przemyślana. Jabłoń i kwiat wiśni, jako Polska i Koreańska kultura, przeplatające się ze sobą. Zupełnie coś innego

Zwróciłam uwagę na tę książkę na Legimi za sprawą okładki - w kolorze drzewa są niebieskie i różowe, a całość promieniuje spokojem. Miałam dobre przeczucie.

Powieść nieznanej mi autorki przeczytałam rzutem na taśmę. Kto lubi połączenie literatury obyczajowej z wątkiem romantycznym i sensacyjnym, ten się nie zawiedzie ❤️
Jedyne rozczarowanie - że tak szybko się skończyła 😉

W telegraficznym skrócie: Koreański kontrahent narusza warunki umowy zawartej z polską firmą. Dyrektorka zakupów Jagna Kiedrowska - zwana w firmie żelazną damą, prywatnie po przejściach, walczy z depresją i bezsennością - leci do Korei, gdzie poznaje prezesa firmy, z którym ma wyjaśnić zawirowania wokół umowy. Oboje zaczynają czuć do siebie coś więcej, gdy natrafiają na ślad działania grup przestępczych, które wykorzystywały ich firmy do realizacji własnych celów. Zakończenia nie będę spoilerować; zdradzę, że jest ono zaskakujące.

Jedyne rozczarowanie - że tak szybko się skończyła...

• 52 książki (2024)
  • Do kupienia 💜
  • Literatura obyczajowa Romans
  • Samodzielne
  • Kolejka

Dodaj cytat z książki To, co niespodziewane