Idealny chłopak

2007-11-22
2007-11-22
Małgorzata Strzelec
Kate Brian literatura młodzieżowa romans

Mogło być dobrze, ale potencjał niestety nie został wykorzystany.
Fabuła może nie była specjalnje oryginalna, ale zaczęło się nieźle. Potem wszystko zepsuli bohaterowie. Podobało mi się, że każda z dziewczyn była inna, miały różne charaktery, ale wszystkie były tak niedopracowane, że fabuła się sypała. Najgorsza była Izzy. Tak pustej, ślepo zapatrzonej w chłopaka i mdłej postaci dawno nie spotkałam w książce. Vivi i Lane były dużo ciekawsze, ale niestety ich zachowanie często było nielogiczne. Zakończenie niby troszkę ciekawsze, ale znowu postać Izzy nie pasowała do wcześniejszego zarysu jej postaci i jakoś to się nie kleiło ze sobą.
Osobiście raczej nikomu tej książki nie polecę. Uważam, że jest dużo o wiele lepszych lektur i na tą szkoda czasu.

Mogło być dobrze, ale potencjał niestety nie został wykorzystany.

Lane i Vivi chcą, żeby ich przyjaciółka Isabelle zerwała z chłopakiem, który wiecznie ją zawodzi. Wymyślają więc chłopaka idealnego. Tworzą jego stronę na MySpace i namawiają młodszego brata Lane, by odgrywał jego rolę w Internecie. Jednak Isabelle nadal nie ma partnera na bal maturalny - wirtualny ideał musi zaistnieć naprawdę. Na prośbę dziewczyn wciela sę w niego przystojny Jonathan. Lecz nie wszystko układa się zgodnie z planem.

Ksiązka nie zachwyciła mnie. Byłą napisana zbyta chaotycznie gdzie każdy rozdział był przeznaczony innej przyjaciółce. Viv, Lane i Isabelle są przyjaciółkami, gdzie ta ostatnia ma kompletnego doła po tym jak nakryła swojego chłopaka całującego się z inna dziewczyną. Z racji zbliżającego się balu dziewczyna zaczyna wariować. Przyjaciółki postanawiają pomoc jej wymyślając dla niej chłopaka na portalu, gdzie mogą ze sobą pisać . Sprawy zachodzą za daleko gdy dziewczyny znajdują idealnego chłopaka dla niej i zaczynają go szkolić do roli. Jednak chłopak jest bardziej zainteresowany Viv. Ksiązka nie jest zła jednak nie moj gust :)

Na półkach: , , , , , , , , ,

Pierwszy raz przeczytałam tą książkę, gdy byłam nastolatką i zaczytywałam się w typowych dla tego wieku romansidłach. Wywarła na mnie takie wrażenie, że ciągle ją mile wspominałam, chociaż już dawno zapomniałam tytułu.
Teraz po kilku latach znów się na nią natknęłam. Z wielkim entuzjazmem, ale i odrobiną rezerwy (bo przecież po tylu latach, coś co wcześniej mnie wzruszało może wydać się kiczowate) przystąpiłam do niej ponownie, pomimo iż nie lubię tracić czasu na czytanie tej samej książki jeszcze raz.
Jednak nie żałuję!
Znów dałam się porwać jak nastolatka. Książka jest zabawna, wzruszająca, krótka i pełna dialogów, przez które czyta się ją błyskawicznie. Nawet znając zakończenie świetnie się przy niej bawiłam.
Serdecznie polecam jako lekką lekturę na zimowe popołudnie.

Bardzo interesujące zakończenie...

Bardzo interesujące zakończenie...

Świetna książka dla nastolatek. Czyta się ją bardzo przyjemnie, naprawdę polecam.

Kompletnie nie spodziewałam się takiego zakończenia:) Zostałam pozytywnie zaskoczona. Książka bardzo mi się spodobała :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytadełko świetne o miłosnych zawirowaniach,dobre pióro pisarki.
Przyjemna lekturka.

Czytadełko świetne o miłosnych zawirowaniach,dobre pióro pisarki.
Przyjemna lekturka.

Ciekawa historia miłosnych zawirowań.

Warto przeczytać!! :))

Ciekawa historia miłosnych zawirowań.

Warto przeczytać!! :))

Idealna książka dla nastolatek, polecam :)

Idealna książka dla nastolatek, polecam :)

• Ebooki

Kate Brian Idealny chłopak Zobacz więcej