Summer of' 42

Summer of' 42
Dell
1976-09-01
1971-01-01
fikcja dojrzewanie romans fikcja historyczna wojna II wojna światowa young adult adult relacje

[...]
Life is made up of many comings and goings and for everything that we take with us,we must leave something behind.

𝗞𝗥𝗢𝗡𝗜𝗞𝗔 𝗣𝗘𝗪𝗡𝗘𝗚𝗢 𝗟𝗔𝗧𝗔 𝗜 𝗗𝗢𝗥𝗔𝗦𝗧𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗠Ł𝗢𝗗𝗭𝗜𝗘Ń𝗖𝗔 !
Urzekająca i sugestywna, na wpół autobiograficzna opowieść Hermana Rauchera została przekształcona w bijący rekordy, nagrodzony Oscarem hit filmowy.
Dorosły Herman wspomina pewne lato, kiedy jego rodzina wynajęła dom na wyspie Packett...
To pięknie przedstawiona, pełna nostalgii opowieść o dorastaniu młodego mężczyzny.
Widziałam film, bardzo podoba mi się ścieżka dźwiękowa, ale według mnie książka jest lepsza 😉👍
𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠 !

muzyka i fragmenty filmu :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝐃𝐋𝐀 𝐂𝐈𝐄𝐊𝐀𝐖𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 :
𝐒𝐮𝐦𝐦𝐞𝐫 𝐨𝐟 '𝟒𝟐 to powieść napisana przez Hermana Rauchera , oparta na jego scenariuszu i osobistych doświadczeniach.
W wywiadzie dla TCPalm z 2002 roku Herman Raucher wspomina, że ​​na podstawie filmu o tym samym tytule z 1971 roku powstała książka Summer of '42. Raucher jako pierwszy napisał scenariusz do filmu z 1971 roku. Kiedy film był w postprodukcji, ktoś poradził mu, aby napisał książkę o lecie '42 , aby pomóc w nagłośnieniu obrazu. Zatem Raucher napisał książkę w ciągu około trzech lub czterech tygodni. Książka stała się bestsellerem jeszcze przed premierą filmu, dlatego też reklamowano film jako „krajowy bestseller Hermana Rauchera”.
Zarówno film, jak i książka oparte są na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce latem 1942 roku w życiu Rauchera. Nowelizacja scenariusza przez Rauchera z dedykacją „Tym, których kocham, w przeszłości i teraźniejszości”, służy bardziej jako hołd dla jego przyjaciela Oscara Seltzera, taki, jaki miał być film, a książka skupiała się bardziej na związek dwóch chłopców niż związek Rauchera z Dorothy. W książce wspomniano także o śmierci Seltzera, której nie ma w filmowej adaptacji.
Książka pozostała wierna prawdziwemu wydarzeniu, które miało miejsce tamtej nocy. W wywiadzie dla TCPalms z 2002 r. Raucher wskazał, że prawdziwa Dorota dużo piła, kiedy odwiedzał Dorotę w nocy. To jest zasugerowane w książce. Jednak w filmie jedynie sugeruje się, że Dorota „mogła” pić.
Zarówno w prawdziwym zdarzeniu, jak i w książce, piosenką odtwarzaną na płycie fonograficznej była „That Old Feeling”. W filmie kompozytor Michel Legrand napisał nową ścieżkę dźwiękową dla sceny tanecznej. Do zdarzenia doszło na wyspie Nantucket . Ale nazwa wyspy nie jest wymieniona w filmie. W książce nazwa wyspy została zmieniona na Patchett Island. Na potrzeby filmu Raucher przyznał się do zmiany kolejności pewnych wydarzeń i zamiany niektórych dialogów. Istnieje kilka różnic między Dorothy w książce i Dorothy w filmie.
info. z wiki.

[...]

𝗞𝗥𝗢𝗡𝗜𝗞𝗔 𝗣𝗘𝗪𝗡𝗘𝗚𝗢 𝗟𝗔𝗧𝗔 𝗜 𝗗𝗢𝗥𝗔𝗦𝗧𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗠Ł𝗢𝗗𝗭𝗜𝗘Ń𝗖𝗔 !
Dorosły Herman wspomina pewne lato, kiedy jego rodzina...

• 2023 miszmasz
  • W oryginale