Siła Polski

2023-10-25
9788366219885

Poleca gen. Rajmund Andrzejczak, GROUND ZERO #12

Poleca gen. Rajmund Andrzejczak, GROUND ZERO #12

Pozytywna ocena zmian ostatnich 30 lat i prognoza wzrostu Polski. Dla każdego ekonomisty i nie tylko.

Książka polecona przez Pana Rafała Ziemkiewicza, więc myślałem, że będę zadowolony, niestety się zawiodłem. Cała publikacja oparta jest na wywiadach z różnymi specjalistami czy przedsiębiorcami. Tytuł zachęcający, ale rozwiązania na urzeczywistnienie nie takie, jakich bym sobie życzył, bo większość rozmówców mówi o emigracji obcokrajowców do Polski i próba zasymilowania ich z polskim społeczeństwem, co jest bardzo naiwnym myśleniem, wiedząc jak wygląda sytuacja z emigrantami w zachodnich krajach Europy. Nie będę się rozpisywał, bo mógłbym chyba sam napisać książkę w kontrze do tej, więc dodam jeszcze na koniec, że autor irytował mnie tym ciągłym "w Ukrainie", zamiast, jak to jest poprawnie w języku polskim- "na Ukrainie". Sądzę, że to sprawka autora, bo w każdym z wywiadów, gdzie pojawiała się kwestia ukraińska, to było "w", zamiast "na", więc nie sądzę, żeby każdy z rozmówców używał nieporawnego przyimka.

Bardzo fajna i przydatna książka, zdecydowanie polecam. Zbiór ciekawych i dających do myślenia wywiadów z interesującymi ludźmi

Bardzo ciekawe, merytoryczne i wlewające optymizm w duszę wywiady. Ciekawe, czy uda się kiedyś być trzecią siłą w Europie. Ale jeśli mądrze rozegramy najbliższe lata, to kto wie..

Inspirująca pozycja, dającą nadzieję na pomyślną przyszłość kraju. Polecam zwłaszcza osobom nie słuchającym podcastu Układ Otwarty.

I to jest właśnie literatura patriotyczna. Mądre wywiady pokazują, że nie mamy się czego wstydzić, tylko musimy "równać do najlepszych". Wyłapałem tylko dwa minusy - z racji budowy książki tezy się w pewnym momencie zaczynają powtarzać. Dodatkowo jest w niej nieco nachalna reklama Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności.

Ciekawe wywiady z plejadą ludzi sukcesu i myślicieli z bardzo zróżnicowanym doświadczeniem. Dają one wgląd w pomysły na Polskę na następne lata oraz plan gospodarczy, polityczny dla Polski, który rysuje się w głowach osób przenikliwych z racji swego doświadczenia i unikalnej perspektywy. Być może dałoby się wydestylować kluczowe wnioski, czy sugestie w krótszej objętości, ale nie byłyby one podane w sposób naturalny.

Bardzo dobra książka. Zbiór wywiadów z młoda elita Polski. Przedstawiają optymistyczna wizje i zupełnie nowa propozycje na rozwój naszego kraju. Ten obraz jest inny niż wizje najwiekszych mainstreamowych partii politycznych. Pokazuje on nowy patriotyzm osób, które odniósły sukces na świecie i nie maja kompleksów w stosunku do bogatszych krajów. Z drugiej strony te osoby również unikają typowego dla Polaków poczucia krzywdy i poczucia "moralnej wyższości". Im więcej takich osób: pragmatycznych, zdolnych, inspirujących, tym lepiej dla naszego kraju. Ocenę obniżyłem za nachalna reklamę szkoły Igora Jankę, która jest w pewnym momencie żenująca.

Przeczytałem, ale nie podzielam optymizmu i wielu opinii. Polska jest zacofanym krajem Europy. Do Holandii brakuje jej lat świetlnych. Polska straciła swoją pozycję przez ostatnie 8 lat nieciekawych dla Polski rządów. Igor Janke nie widzi w tych rządach nic złego, ba uważa, że Unia Europejska nie jest potrzebna do osiągnięcia tego opisano w książce cudu. Żałuję zakupu.

• 1. Książki
  • Rozważam zakup