Bitwa o układ słoneczny

Okładka książki Bitwa o układ słoneczny Robert T. Preys
Okładka książki Bitwa o układ słoneczny
Robert T. Preys Wydawnictwo: Self-Publishing Preys T. Robert fantasy, science fiction
Self-Publishing Preys T. Robert
2023-01-01
2023-01-01

Całkiem fajnie napisane, mocne podobieństwo do Larsona. Jest w niej jakiś powiew nowości, choć mocno ograniczony. Ogólnie lekko się czyta.

Dobrze opisuje UE i jej chore dążenia do zabrania ludziom wolności. Ogólnie dobra książka.

Niestety, ale nie za bardzo mi się podobało. Lubię sci fiction, jednak tu mamy wiele kretynizmów i nic co bardziej by mnie zaciekawiło, a czekałem na to do samego końca. Gdyby nie to, że słuchałem audiobooka to chyba bym jej nie skończył. Niestety, ale nie polecam

Niestety ale choc jestem wielkim fanem sci-fi to tej ksiazki nie bylem w stanie przeczytac.Masa idiotyzmow poprostu nie pozwolila mi przez to przebrnac.Pomysl wydawal mi sie nawet ciekawy ale:
-najnowoczesniejszy okret miedzynarodowy a tu sie okazuje ze obsada to dopiero co opuscila jakas polska akademie kosmiczna bo co chwile padaja imiona.Elka,Barbara,Natalia,Andrzej itd.,
-za masa meteorytow lecacych w strone ziemi leci flota obcych a ludzie sie zastanawiaja czy to agresorzy(serio ?)
- flota obcych to 400 niszczycieli + wieksze jednostki a ziemia stawia przeciwko nim kilka okretow z czego najsilniejszy(pancernik) poswieca niszczac meteoryty i probuje stosowac jakas taktyke zeby ja powstrzymac !!! ,przeciez ziemianie nie przetrwaliby nawet pierwszej salwy z tylu okretow !!!
- to ze w ziemskich silach dziala "czwarta kolumna" jest tak widoczne jak dla nich slonce na niebie a nikt nic nie podejrzewa ! wszystkie akty sabotowania ziemi sa brane pod uwage jako mozliwe wypadki !
- SI experymentalna jest wlaczana praktycznie w trakcie pierwszej bitwy ! (no zesz autorze w tym momencie to chyba kompletnie odplynales ! ),zreszta na wszystkich okretach SI ciagle popelnia bledy ale ludzie postanawiaja jej nie wylaczac a tylko wspierac ludzkimi umyslami ! (ciekawe jak robili w glowach te wszystkie obliczenia ktore trzeba natychmiast obliczyc ,ja osobiscie bym mial dusze na ramieniu po kazdym manewrze)
- oficerowie na okrecie zamiast stopni zwracaja sie co troche do siebie po imieniu(to doslownie jest kompletny idiotyzm bo nawet koledzy na sluzbie musieliby zwracac sie do siebie sluzbowo)
Zapewne tych idiotyzmow jest masa wiecej ale ja juz ich nie przeczytam bo moja przygoda z tym autorem skonczyla sie na 1 bitwie w tej ksiazce.Jest to naprawde zalosny pokaz braku wyobrazni i logiki podczas dzieła tworzenia.Autor nie dorusl do tego by "cos" napisac i osobiscie czuje sie wstrzasniety tym ze to wydano.

Historia bardzo ciekawie się rozwija, ma wiele zaskakujących momentów. Niestety fabuła chwilami skupia się na nieistotnych szczegółach, a następnie przyśpiesza tak że można się zgubić. Podróże z prędkością nadświetlna niby niewykonalne później stają się normalnością. Podróże w czasie też są i tu można się przyczepić do tego, że to niby trudne, ale późniejszy powrót do pierwotnej linii czasu wydaje się strasznie prosty, w wykonaniu załogi.
Zakończenie inwazji wydawało mi się zbyt cukierkowe i szczęśliwe.
Do tego na koniec audiobooka dowiaduję się, że to koniec tomu pierwszego chociaż nie wiem co mogło by w nim być. Ale z chęcią bym go posłuchał jak kiedyś powstanie.

Nie najgorzej napisana, ale te pięć gwiazdek dostała tylko dlatego, że mieści się w moim ulubionym gatunku i czyta się szybko. Powinno być mniej.
Fabuła jest wtórna. To wszystko już było. To trochę jak "zrzynka" z innych autorów. Mamy tu żywcem ścinkę np. z Evana Currie czy B.V. Larsona. Postacie infantylne, a miejscami przelewający się "lukier" jest aż śmieszny. Nierealistyczne sceny starć z obcymi, że zęby czasem zgrzytają.
Podsumowując. Fani military-sf mogą przeczytać, ale pewnie zachwytu nie będzie. Natomiast jeśli chcesz zacząć przygodę z tym gatunkiem, to odradzam tę pozycję na początek.

• Wyzwanie 2024
  • Space Opera
  • Szukam e-book

Dodaj cytat z książki Bitwa o układ słoneczny