Poskromienie pana Walkera

Okładka książki Poskromienie pana Walkera Rosa Lucas
Okładka książki Poskromienie pana Walkera
Rosa Lucas Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: London Mister (tom 1) Seria: Niezwykłe Zagraniczne literatura obyczajowa, romans
London Mister (tom 1)
Niezwykłe Zagraniczne
Taming Mr. Walker
NieZwykłe
2023-11-02
2023-11-02
9788383209791
Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska

Bardzo dużo mocnych scen erotycznych. Bohaterowie zachowują się jak przedszkolaki sceny zazdrości, obrażanie się i nieporozumienia wszystko jest w tej książce.

Świetna książka ❤️

Świetna książka ❤️

Żenujące.

Miałam nadzieję na coś porządnego, a dostałam całkiem fajną warstwę fabularną, totalnie skopaną przez zostanie tanim erotykiem (serio, ileż można słuchać rozbudowanych scen zbliżeń? Nie chcę wiedzieć, ile one miejsca zajmują w papierze...). Poza tym dojrzali bohaterowie (28 i 40) zachowują się tak dziecinnie, że momentami miałam ochotę wyjść z pomieszczenia i nie wrócić. Nie zapominajmy, że czerwone flagi sypią się tutaj jak cukierki (Walker to chodząca czerwona flaga, nie ma tu nic seksownego, boże). Strasznie zmarnowany potencjał i chyba muszę wybielić sobie mózg.

Żenujące.

2055

Na półkach: , , , , , ,

Książka spodobała mi się na tyle, że przeczytałam ją w jeden dzień. Fabuła była świetna, bohaterowie byli sympatyczni i zabawni. Dodatkowe punkty za to, że Danny jest Szkotem!
Gdyby ta dwójka była trochę mniej licealna, oceniłabym ją wyżej.

Gdyby ta dwójka była trochę mniej licealna, oceniłabym ją wyżej.

Dziś przychodzę do Was z recenzją książki Rosy Lucas Poskromienie Pana Walkera. Wydawnictwo Niezwykle Zagraniczne

Czy Wy też macie tak, że przychodzi taki okres, że macie ochotę na dany gatunek książki? Za mną jakiś czas chodził dobry romans biurowy. Opis wydawcy był bardzo zachęcający, tym bardziej, kiedy w opisie, padło nazwisko T.L. Swan. Podejrzewam, że każda osoba, która uwielbia powieści autorki i po tą sięgnęła bez namysłu. Zrobiłam tak i ja. Zaczęłam czytać.

Czy się zawiodłam? I tak i nie. Powieść nie porwała mnie, tak, że nie mogłam się od niej oderwać, ale też nie była taka, że chciałam ją rzucić w kąt. Ogólnie dobrze spędzony czas. Lekka, bez spektakularnych zwrotów akcji i bez dramatów, ale takie powieści też są jak najbardziej pożądane w celu oderwania się od innych ciężkich gatunków literackich :D

Charlie jak na kobietę, która obraca się w wysokich sferach, mieszkała bardzo skromnie, z koleżankami w małym mieszkanku. Pracowała jako wsparcie IT, z głową pełną kolejnych udoskonaleń systemu i kiedy dowiedziała się, że jej firma została sprzedana, a nowym właścicielem zostanie najlepszy przyjaciel jej starszego brata, Danny Walker, przed którym mało tego Charlie, jako nastolatka bardzo się ośmieszyła, musiała udowodnić nowemu szefowi, że jest idealną osobą na odpowiednim miejscu. No i od tego momentu zaczyna się akcja, ponieważ Charlie oburzona postawą nowego szefa, który zasugerował jej zwolnienie i odprawę, a nawet miejsce w innej firmie, wchodzi do jego biura bez uprzedniego zapukania w drzwi i tym samym nakrywa go na …? No właśnie, na robieniu sobie dobrze ręką, do utworu, który śpiewała Charlie (tak ku woli wyjaśnienia, nagrał ją telefonem). No i wtedy właśnie dziewczyna zdaje sobie sprawę, że wcale nie jest taka obojętna Dannemu, jak jej się zdawało na początku. Mężczyzna, żeby załagodzić sytuację, która nieco go ośmieszyła, odwiedza dziewczynę w jej mieszkaniu, ale tu wcale nie dzieje się lepiej… A co dzieje się dalej, musicie przekonać się sami. Ja mam nadzieję, że takim opisem zachęciłam Was do sięgnięcia po tę książkę i wyrobienia swojej opinii na jej temat 😉

Fajna, wciągająca historia. Sama fabuła nie jest niczym nowym, ale i tak dobrze się czytało. Dane to facet, którego uwielbiam. Za to Charlie mnie mocno irytowała. Zachowywała się dziecinnie, samolubnie i wulgarnie. To nie mój typ głównych bohaterek...
Było parę śmiesznych sytuacji, parę irytujących, sceny miłosne fajne.
Co mnie denerwowało? Nie lubię wątków wymiocin, bąków, bekania czy tego jak laska wspomina, że jest nie ogilona czy nie zadbana 🙃 przez to Charlie jeszcze bardziej mnie odrzucała.

Było parę śmiesznych sytuacji, parę irytujących, sceny miłosne fajne.
Co mnie denerwowało? Nie lubię wątków wymiocin,...

fajnie napisana ciekawe zwroty akcji

fajnie napisana ciekawe zwroty akcji

Niestety, ale książka zawiodła mnie na całej linii. Bohaterowie to jakieś chodzące czerwone flagi, a cała fabuła niestety, ale nie trzyma się kupy.
A szkoda.

A szkoda.

6,5⭐️
Był potencjał na dobrą książkę, ale średnio wykorzystany.

6,5⭐️
Był potencjał na dobrą książkę, ale średnio wykorzystany.

Charlie na co dzień pracuje jako wsparcie dla działu IT, a jej warunki mieszkaniowe przypominają raczej te ze studenckich czasów. Dziewczyna dzieli lokum z koleżankami i spędza czas albo w pracy, albo z chłopakiem Benem. Gdy na przyjęciu zorganizowanym przez jej brata spotyka po latach Danny’ego Walkera, jednego z najpotężniejszych biznesmenów w Londynie, wracają do niej wspomnienia, kiedy boleśnie złamał jej serce. Dlatego Charlie woli trzymać się z daleka od tego faceta, jednak to nie będzie takie proste. Czy uda jej się? Czy Walker namiesza znowu w życiu kobiety? Co się wydarzyło pomiędzy nimi?

Książka zachęciła mnie do siebie świetnymi motywami, a ponieważ kocham romanse biurowe oraz różnice wieku, to bezzastanowienia uznałam że po nią sięgnę. Ale tak naprawdę nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po lekturze, bo wcześniej nie słyszałam nic o autorce, ani o samej książce. I po przeczytaniu stwierdzam że książka z jednej strony mi się podobała, a z drugiej niekoniecznie. Podobał mi się styl pisania autorki który przypadł mi do gustu, ponieważ jest lekki, przyjemny oraz wciągający, przez co książkę przeczytałam można by powiedzieć że na raz. Akcja utrzymana jest w idealnym tempie, nic nie działo się za szybko ani za wolno, przez co nie zastaniemy tu nudy. Jednak momentami historia była dość przewidywalna, co niekoniecznie przypadło mi do gustu. Irytowało mnie również zachowanie brata Charlie, który mieszał się w życie dorosłej kobiety. A jeżeli chodzi o Charlie oraz Danny’ego to ich kreacja była w porządku, chociaż kilka rzeczy mi przeszkadzało w nich, a w szczególności przeszkadzało mi więcej rzeczy w Charlie. Walkera, polubiłam od samego początku, spodobała mi się ta jego aura tajemniczego. Za to do Charlie miałam mocno mieszane uczucia, ponieważ momentami zachowywała się dosłownie jak rozkapryszone dziecko. Oczywiście znalazły się momenty kiedy dało się ją lubić, ale przeważały te kiedy mniej się lubiłyśmy. Nie jest to zła książka, dlatego polecam ja przeczytać i wyrobić sobie o niej własne zdanie.

Moja ocena 5.5/10⭐️

• Przeczytane 2024