Podróż. Wielka Panda i Mały Smok

Albatros
2022-11-09
2022-11-09
Aldona Sieradzka-Krupa

Poprzednia cześć podobala mi się bardziej, jednak ta też ma swój urok. Pięknie wydana, świetne ilustracje.

na liście :)

na liście :)

Była ciekawa na swój sposób, aczkolwiek podobała mi się mniej niż część pierwsza. Mniej z niej dla siebie wyniosłam, z mniejszą ilością rzeczy się zgadzałam. To już bardzo indywidualne, wiadomo. Po prostu podczas czytania "Wielkiej Pandy i Małego Smoka" polemizowałabym z może dwoma fragmentami, tutaj zaś z większością, a przynajmniej ta większość wprawiała mnie bardziej w zmieszanie niż zamyślenie. Rysunki za to nadal zachwycają.

Bardzo dobra książka

Bardzo dobra książka

Tym razem fabularna odsłona przemyśleń Wielkiej Pandy i Małego Smoka. Niesamowite ilustracje, głębokie (a proste) i ważne przemyślenia nawiązujące do m.in. buddyzmu. Otwarcie na zmiany ("podróż") i piękno świata. Warto sięgnąć i wracać. W każdym wieku.

cudowna książka

cudowna książka

Każdy ma swoją drogę do przebycia - czasem łatwą i piękną a czasem pokręcona i bardzo trudną. Każda nas czegoś uczy i tworzy nową opowieśćo nas... O tym jest książka... z pięknymi ilustracjami.

oczarowała mnie

oczarowała mnie

Proste prawdy na całe życie. Bardzo wartościowa opowieść, do której warto wracać. Mi jeden raz zdecydowanie nie wystarczył, by w całości docenić jej piękno i uniwersalność. Zdecydowanie, nie zaliczyłabym jej do kategorii książek dla dzieci. Sądzę, że jest idealna dla czytelnika w każdym wieku.

Podobnie jak "Wielka Panda i mały smok" otrzymuje ode mnie wysoką notę. Idealna pozycja by kogoś docenić i sprawić komuś przyjemność. Zmusza do zatrzymania się i skupienia

• Pożyczone
  • Przeczytane w 2023