Radykalna odnowa. Jak rozbudzić Bożą pasję

Agape
1991-01-01
1991-01-01
Ryszard Pruszkowski

Książka ta przypomina o pragnieniu Pana Jezusa, aby Jego owce „miały życie i aby miały je w obfitości” (Jan 10, 10; UBG),oraz zachęca do prowadzenia szczęśliwego, zwycięskiego i świętego życia. Jednak aby odczuć w swoim życiu tę wyżej wspomnianą obfitość, potrzeba najpierw stać się Jego owcą:
1) Przyznaj przed Bogiem, że jesteś grzesznikiem - „Wszyscy bowiem zgrzeszyli i są pozbawieni chwały Boga.” (Rzymian 3, 23; UBG)
2) Wyraź szczerą wolę odwrócenia się od grzechu - „Pokutujcie, bo przybliżyło się królestwo niebieskie.” (Mateusz 3, 2; UBG)
3) Uwierz, że Jezus Chrystus jest Bogiem, który stał się człowiekiem, umarł za Ciebie, został pogrzebany i zmartwychwstał - „Wierzymy w Tego, który wskrzesił z martwych Jezusa, naszego Pana, który został wydany za nasze grzechy i wstał z martwych dla naszego usprawiedliwienia.” (Rzymian 4, 24-25; UBG),
4) W modlitwie poproś Pana Jezusa, aby przebaczył Ci wszystkie grzechy i stał się Twoim osobistym Zbawicielem i Pasterzem - „Każdy, kto wezwie imienia Pana, będzie zbawiony.” (Dzieje Apostolskie 2, 21; UBG).
Wspaniale jest móc zaśpiewać: „Pan jest moim pasterzem, niczego mi nie zabraknie. Sprawia, że kładę się na zielonych pastwiskach, prowadzi mnie nad spokojne wody. Posila moją duszę, prowadzi mnie ścieżkami sprawiedliwości swojej ze względu na swoje imię. Choćbym nawet chodził doliną cienia śmierci, zła się nie ulęknę, bo ty jesteś ze mną; twoja laska i kij pocieszają mnie. Zastawiasz przede mną stół wobec moich wrogów, namaszczasz mi głowę olejkiem, mój kielich przelewa się. Zaprawdę dobroć i miłosierdzie pójdą w ślad za mną po wszystkie dni mego życia i będę mieszkał w domu Pana przez długie czasy.” (Psalm 23; UBG).