Okładka książki Poza skalą Aleksandra Krawczyk
Okładka książki Poza skalą
Aleksandra Krawczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-09-27
2023-09-27

Romans biurowy to coś co uwielbiam. Jednak tutaj coś poszło nie tak. Opis od razu mnie zaciekawił i nawet polskie imiona nie były mi straszne. Aczkolwiek im dalej czytałam tym miałam coraz większą ochotę, aby odłożyć tą książkę.

Bohaterowie z każdą stroną zachowywali się coraz bardziej dziecinnie. Nie umieli się na nic zdecydować, pomimo że są dorosłymi, dojrzałymi ludźmi cały czas się zbywali, nie umieli ze sobą porozmawiać, kłócili się i cała ich relacja to było jedno wielkie niedomówienie.

Szczerze mówiąc będąc po dłuższym czasie po przeczytaniu tej historii nie jestem w stanie wymyślić i wymienić żadnej rzeczy, która by mi się w tej książce podobała. Jedyne co to dosyć szybko się ją czytało i to tak naprawdę tyle.

Mocno się zawiodłam, opisy wyjazdów nie zrobiły na mnie wrażenia, a bohaterowie i ich zachowanie strasznie mnie denerwowało.

Czuję, że dosyć szybko zapomnę o tej książce i przykro mi, że ta historia mi nie siadła, bo naprawdę miała potencjał😭

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem WasPos

-Czy praca może wywrócić życie człowieka do góry nogami ?
- W końcu romans w pracy to nie jest dobry pomysł, prawda ?
O tym napewno przekona się nasza bohaterka książki Martyna jest bardzo inteligentną kobietą, która odnosi sukcesy w swojej pracy, lecz w pewnym momencie pomimo, że praca daje jej wiele satysfakcji to jednak czas na zmiany. Zanim kobieta postanowia zrobić ten krok w jej życiu przejdzie burza gdzie to ona zrobi ten krok za nią. Pewnego wieczoru gdy jej partner Szymon wraca z pracy oznajmia, że to ich koniec związku, że zakochał się w kimś innym. Natomiast w firmie pojawia się nowy dyrektor, który jest bardzo przystojny i nie można oderwać od niego wzroku. Piotr przykuwa uwagę wszystkich pracownic, ale on jednak jest zainteresowany tylko jedną osobą, która próbuje z całych swoich sił nie dać po sobie poznać, że na niej również wywarł wrażenie. Kobieta w pewnym momencie sama nie może nadążyć za swoim życiem ucieka na mały weekend ze swoją przyjaciółką w góry. Martyna ma duże wsparcie w swojej przyjaciółce Lenie. ( takiej przyjaźni życzę każdemu ). Pewnego rodzaju pomiędzy tymi dwojga ludzi dochodzi do próby, gdzie Martyna zostaje w firmię, a Piotr wyjeżdża z Eweliną na przetarg w Czechach. Jak myślicie czy Piotr będzie wierny jak mówił, a może jednak nie ? Czy Martyna otworzy się ponownie na miłość ? O tym się dowiecie czytając książkę.

-Czy praca może wywrócić życie człowieka do góry nogami ?
- W końcu romans w pracy to nie jest dobry pomysł, prawda ?

RECENZJA

„POZA SKALĄ”

AUTOR: Aleksandra Krawczyk

Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: WasPos

„I pomimo beznadziei, która mnie w życiu dotykała, nowy dzień zawsze dawał nadzieję. Przynosił również i siłę, by otrzepać się z porażki i podnieść z kolan. Choć dzisiaj miałam wrażenie, że ja nie tylko klęczę, a wręcz leżę, to poczułam w sobie, że podjęłam walkę”.

„Poza skalą” to romans biurowy, gdzie skrywane relacje, uczucia przeplatają się z korporacyjnymi intrygami. Niepisane zasady szybko zaczynają nie mieć znaczenia, gdy w grę zaczynają wdzierać się uczucia.
Opowieść pełna emocji niedomówień, intryg, niespodziewanych wydarzeń i zwrotów akcji. Historia miłosna pełna zakrętów,  napięcia a przede wszystkim niedopowiedzeń, z którymi zmierzą się bohaterowie.
Sceny erotyczne rozpalają zmysły.
Autorka zabiera nas w malownicze góry, piesze wędrówki dając nam chwilę na oddech, od życiowych wyborów i wydarzeń zawodowych bohaterów.
Mamy piękną relację między przyjaciółkami, które zawsze mogą liczyć na siebie w trudnych chwilach.
Autorka ma lekki styl, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko.

Książka napisana jest z perspektywy głównej bohaterki Martyny, dzięki czemu możemy poznać ją dokładniej, zobaczyć jej emocje, uczucia, z którymi będzie musiała się zmierzyć.

Strasznie mnie denerwowało, że nie umieli porozmawiać tak od serca i zawalczyć o siebie. Żyli domysłami, męcząc siebie i wiele tracąc przy tym.

„Dzieliły nas dosłownie milimetry. Patrzył mi głęboko w oczy, rozchylając delikatnie swoje usta. Językiem dotknął kącika. Jego spojrzenie zaczęło mnie palić. Momentalnie poczułam, że ogarnia mnie podniecanie....”

Martyna ma wszystko, czego pragnie, chłopaka, odnosi sukcesy i spełnia się w swojej pracy. Jednak pewnego dnia mężczyzna, oznajmia, że się zakochał w innej  kobiecie i odchodzi.
W dodatku w firmie pojawia się nowy dyrektor, który wywarł na niej duże wrażenie, choć  stara się nie  okazywać swojego zainteresowania mężczyzną, bo ma swoje zasady, których trzyma się od zawsze. Jednak los ma dla nich inne plany, rzucając masę problemów, rozterek, niedomówień i intryg, w które zostaną wmieszani. Martyna stanie przed trudnymi wyborami, z którymi będzie musiała się zmierzyć.
Wszystko sprawia, że kobieta zaczyna czuć, że przyszedł czas na zmiany.

-Czy Martyna da szansę Piotrowi?
-Czy kobieta zdecyduję się na zmiany w swoim życiu?
-Co wyniknie z relacji Piotra i Martyny?
-Czy całkowicie zamknęła swój rozdział z Szymonem?
-Czy Martyna zawalczy o miłość?
-Co los naszykował dla Martyny i Piotra?

RECENZJA

„POZA SKALĄ”

AUTOR: Aleksandra Krawczyk

Współpraca Reklamowa —
WYDAWNICTWO: WasPos

„Poza...

Martyna jest inteligentną i ambitną osobą, osiągającą wiele sukcesów, ale zaczynająca myśleć, że czas na zmiany i na nowe doświadczenia. W życiu prywatnym jest z Szymonem, i tu nie jest lepiej, bo od jakiegoś czasu nie do końca im się układa.
Martyna biegnąc do pracy na zebranie zespołu, potyka się i przewraca, pomaga jej wstać przystojniak, którego pierwszy raz widziała w firmie.
Na zebraniu zespołu cała grupa poznaje nowego dyrektora Piotra, którym okazał się mężczyzna, który pomógł jej wstać. Dzień dla Martyny, nie skończył się w niespodzianki, ponieważ po pracy w domu, pojawia się Szymon oznajmiając jej, że z nimi koniec, gdyż poznał kogoś innego...
W firmie wszystkie kobiety są zachwycone nowym dyrektorem,  ale Martyna nie chce pokazać, że jej też się spodobał, i uważa że romans w firmie nie jest dobrym pomysłem.
W firmie zorganizowano wyjazd służbowy w którym to właśnie Martyna z Piotrem mają jechać...

Co może się zdarzyć na delegacji?
Czy wyjazd służbowy zmieni nastawienie tych dwoje do siebie?

Debiut autorki uważam za udany, książkę bardzo dobrze się czyta, jest w niej historia, która posiada w sobie nieporozumienia i dramaty, ale także sceny łóżkowe i opisy pięknych krajobrazów. Pokazuje w niej też jak mogą inne osoby zmienić naszą ocenę o osobie, i że warto dać się wytłumaczyć, bo to może dużo zmienić. Autorka do samego końca trzyma nas w napięciu, jak skończą się losy Martyny i Piotra.
Z wielką chęcią przeczytam następne książki autorki 😉

Martyna jest młodą inteligentną kobietą, żądną sukcesów i rozwijania swoich umiejętności. Jednak jak to w życiu bywa, los potrafi rzucać kłody pod nogi. Najpierw dowiaduje się, że chłopak ją zdradza, a do firmy przychodzi nowy dyrektor, któremu wpada w oko. Jednak jedną z jej zasad jest, że nie ma romansowania w miejscu pracy. Staje przed trudnymi wyborami, jak również dość sporymi zmianami w swoim życiu, ale na szczęście ma oparcie w swojej przyjaciółkę, która rzuci wszystko i wyjedzie z nią w góry.

Książkę wciągnęła mnie już od pierwszych stron i bardzo miło spędziłam z nią czas. Idealna na wieczór przy lampce wina i oderwaniu się od codzienności i trudów dnia codziennego. Polubiłam bardzo główną bohaterkę za jej upór i determinację, działanie wg swoich zasad oraz ustalonych reguł. Chociaż upór Piotra też zrobił na mnie dość spore wrażenie. Momentami ma się wrażenie, że autorka opowiada Nam swoją lub jakiejś znajomej historię życia, bo jest tak realistyczna, że wszystkie te wydarzenia mogły się wydarzyć naprawdę. W dodatku ukazanie życia takim jakie jest bez ubarwień. Sytuacje w jakich znajdują się bohaterowie pokazują jakby Nas samych, bo każdy wierzy w to co widzi, a nie chce podjąć rozmowy i wyjaśnić sobie wszystkiego. Bardzo mi się podobały wtrącenia związane z górami, gdyż jestem ich miłośniczką. W Zakopanem byłam nie raz, a opis wchodzenia na górę Żar również zaliczyłam, także wiem z czym dziewczyny się mierzyły i jak taki widok działa uspokajająco. W górach zawsze dzieje się magia i można odnaleźć siebie jak również rozwiązanie swoich problemów.

Zakończenie było do przewidzenia chociaż wybór miejsca na finałową scenę jednak trochę zaskoczył.

#współpracareklamowa Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz recenzencki.

Miłość w korporacyjnej rzeczywistości

Książka "Poza skalą" autorstwa Aleksandry Krawczyk to pełna emocji podróż przez świat nie tylko biznesu, ale również miłości. Autorka zgrabnie ukazuje, jak życie bohaterki, Marty, może zostać całkowicie wywrócone do góry nogami z powodu niespodziewanych wydarzeń.

Martyna, inteligentna kobieta odnosząca sukcesy w firmie, nagle staje w obliczu zmiany, która zaczyna wpływać na jej życie osobiste i zawodowe. Wprowadzenie nowego dyrektora, Piotra, wydaje się być punktem zwrotnym, który prowadzi do nieprzewidywalnych konsekwencji. Wprowadzenie wątku miłosnego w korporacyjnym środowisku otwiera drzwi do złożonych relacji, dylematów i problemów, z którymi bohaterowie muszą się zmierzyć.

Autorka zręcznie balansuje między narracją a opisem codziennego życia zawodowego, wplatając wątki podróży służbowych, skomplikowanych projektów oraz malowniczych wędrówek po górach dodając powieści dodatkowego uroku. To wszystko nadaje powieści bogactwa i wielowymiarowości, tworząc wrażenie, że czytelnik przenosi się do świata przedstawionego. Aleksandra Krawczyk ukazuje, jak życie może zaskakiwać, przewracając je do góry nogami, nawet jeśli sami nie podejmujemy radykalnych decyzji. Los rzuca wyzwania, a romans w miejscu pracy, choć kuszący, staje się polem minowym, na którym bohaterka musi się poruszać ostrożnie.

Historia miłosna w "Poza skalą" nie jest idylliczna; wręcz przeciwnie, bohaterowie muszą stawić czoła wielu trudnym wyborom, dylematom i rozterkom. To realistyczne spojrzenie na relacje, w których zarówno życie zawodowe, jak i osobiste mogą się splatać w zawiłe i czasem trudne do odczytania wzory.

Jednym z atutów książki jest również płynność stylu Aleksandry Krawczyk. Autorka potrafi zaskoczyć czytelnika, rzucając przed nim kolejne niespodzianki i zwroty akcji. Dialogi są naturalne, a opisy miejsc i sytuacji pozwalają wczuć się w atmosferę opowiadanej historii.

Warto zaznaczyć, że "Poza skalą" to nie tylko historia romansu w pracy, ale także opowieść o dojrzewaniu, podejmowaniu trudnych decyzji i radzeniu sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami. To książka, która porusza, angażuje i skłania do refleksji nad własnymi wyborami życiowymi.

Podsumowując, "Poza skalą" to świetna propozycja dla miłośników literatury obyczajowej, którzy poszukują emocjonującej opowieści o życiu, miłości i pracy w świecie korporacyjnym, a także o dojrzewaniu, odwadze w podejmowaniu życiowych wyborów oraz o tym, jak los potrafi niespodziewanie wpływać na nasze życie. Aleksandra Krawczyk stworzyła dynamiczną, wartką i interesującą powieść, pełną napięcia, która zachęca do zanurzenia się w świat bohaterstw i ich fascynujących losów.

Miłość w korporacyjnej rzeczywistości

Martyna, inteligentna kobieta odnosząca sukcesy w firmie, nagle staje w...

"Czy praca może wywrócić życie człowieka do góry nogami?"

Nie wiem jak Wasza praca, ale choćby praca mojego męża wywraca nasze życie do góry nogami co chwilę. Cóż, taki urok mundurowego :) I od razu zaznaczę, że nie, nie poznaliśmy się w pracy, bo nigdy razem nie pracowaliśmy. Za to bohaterka "Poza skalą" Aleksandry Krawczyk poznała niezłego faceta właśnie w pracy, ale ... Zawsze była przeciwna romansom i związkom w pracy.

Martyna, bo o niej tu mowa, to bardzo inteligentna i ambitna kobieta. Jej praca przynosi jej naprawdę radość. Perfekcyjnie szykuje się każdego dnia do pracy i stara się perfekcyjnie wywiązywać ze swoich obowiązków. I choć nie jest to szczególnie dostrzegane przez jej przełożonego, nie zraża się tym. Ale kiedy pojawia się w firmie nowy dyrektor, który od początku przykuwa uwagę szczególnie wszystkich kobiet, nawet Martyny, to ona szczególnie próbuje udawać, że ten facet jej nie interesuje. A on robi wszystko, aby ona zmieniła zdanie. Tylko co się stanie, jeśli on zawiedzie jej zaufanie i ona poczuje się dotknięta pewnymi wydarzeniami?

"Często w relacjach z mężczyznami miałam utarte przekonanie, że to oni powinni walczyć, a nie na odwrót. I chyba nadszedł czas, by obalić własny błędny mit. "

Czy Martyna posłucha swojej przyjaciółki i zawalczy o miłość? A może kompletnie odpuści sobie i znajdzie inne pocieszenie? Jak potoczą się losy bohaterów? I dlaczego czasem ludzie tak pochopnie podejmują decyzje?

W tej historii pokazane są kulisy pracy naszej bohaterki. Kiedy kobieta daje z siebie 100%, a może i więcej, ale i tak szef tego nie dostrzega, a wręcz od początku jakby nie pała serdecznością do niej. Pomyślimy sobie wtedy, że może powinna zmienić w takim układzie pracę? No może i było by to jakieś wyjście. Jednak powiem szczerze, że momentami miałam wrażenie, że kobiety w świecie biznesu są traktowane przedmiotowo lub jako super dodatki. Taki bonus od losu dla mężczyzn. Poza tym romanse biurowe, albo małżeństwa które poznały się w tej samej pracy, nie zawsze jest to mile widziane w niektórych firmach. Co zatem zrobić, kiedy podoba Ci się kolega albo i Twój szef z pracy, a widzisz, że i Ty jemu nie jesteś obojętna? Hm... Dodatkowo zawsze ciekawe są intrygi w pracy. A kobiety potrafią być mega pomysłowe w różnych takich gierkach. Do czego tutaj posuną się kobiety? Przeczytajcie sami. Ja od siebie dodam, że Martyna choć czasem pochopnie podejmowała decyzje, to zazwyczaj mogła liczyć na wsparcie swojej przyjaciółki. A taka przyjaźń jak Martyny i Leny to naprawdę piękna przyjaźń do pozazdroszczenia. Czy ja wspomniałam, że tak książka to debiut? Nie? No to teraz już wiecie. I możecie być pewni, że ta autorka jeszcze nie raz nas czytelników zaskoczy. Bo tutaj też zaskakuje kilkukrotnie zwrotem akcji. I to jest rewelacyjne, bo inaczej wątek ciągnąłby się tylko w jednym temacie, a tak odrywamy się od głównego wątku. Widzimy jak walczą niektórzy o szczęście, o miłość, o zainteresowanie drugiej osoby. Zakończenie książki mnie zaskoczyło, bardzo mile zaskoczyło i takie zakończenia to ja lubię. Czekam na coś nowego od Aleksandry Krawczyk, a Wy pędźcie przeczytać "Poza skalą".

"Czy praca może wywrócić życie człowieka do góry nogami?"

Tą książką autorka przeniosła mnie w góry. Wycieczki bohaterki i jej przyjaciółki są tu dosadnie opisane. Poczułam klimat jesieni troszkę z tą książką. I, pomimo że z pierwszego punktu widzenia można pomyśleć, że to romans biurowy, bo bohaterzy się poznają w pracy jest to mylne, bo wiele scen biurowych aż tak nie ma. W tej książce znajdziemy walkę o uczucia i ucieczkę od uczuć.

Martyna od pierwszych stron wpada na Piotra, który okazuje się być nowym dyrektorem sprzedaży w firmie bohaterki. I od tego momentu połączy ich gorący romans, w którym niezabranie nie porozumiem i gorących uniesień.

Książką ma 240str, które czyta się błyskawicznie. Nie brakuje jej rozwinięcia fabuły ani scen seksu, a nawet znajdziemy opisy wycieczek. autorka rozpisała wszystko idealnie. Widać w książce, że była ona zaplanowała i zrealizowana z planem i nic tu nie jest napisane na siłę. Fajnie się ją czyta i przyjemnie spędziłam czas z książką. Zdecydowanie polecam lekturę dla osób, które chcą przyjemnie spędzić czas, czytając i nie zamęczyć się dużą liczbą stron książki. Poza skalą sprawdzi się idealnie na wieczór pod kocykiem.

Dobry wieczór,kochani 😍
Ja w drodze do domu ,ale mam dla was recenzje książki od Aleksandra Krawczyk - strona autorska
Współpraca reklamowa @waspos

Główna bohaterka nazywa się Martyna
Śmiało można powiedzieć że jest to kobieta sukcesu
Szczęście jednak nie może trwać wiecznie
Zaczyna myśleć o zmiany pracy..

Pewnego dnia mąż bohaterki wraca z pracy do domu i bez żadnego tłumaczenia ani powodu przyznaje się do romansu
Postanawia odejść co sprawia że Martyna czuje się jakby dostała w twarz
Dlaczego? Przecież wszystko było dobrze
Czy dała mężowi powody do zdrady?
To jedna sprawa
Zostaje jeszcze praca
Czy po tym wszystkim da radę znaleźć sobie nową pracę?
Jak się okazuje nie będzie musiała
W biurze pojawia się nowy dyrektor Piotr
Jest bardzo przystojny i widać że podoba się naszej bohaterce
Z wzajemnością
Rozwija się między nimi jakieś dziwne uczucie które nie pozwala jej odejść
Niestety nie ona jedyna jest nim zainteresowana
Ten natomiast lubi towarzystwo kobiet którym się podoba
Jest świadomy tego, że jest przystojny
Można powiedzieć że uważa to za swoją broń

Martyna dopiero została zdradzona
Nic dziwnego że czuję się zazdrosna o każdą inną kobietę która ewidentnie okazuje zainteresowanie Piotrem
Czy ich relacja powinna się rozwinąć?
Czy to będzie dobre dla bohaterki?

Książka jest bardzo ciekawa, jest to typowy romans biurowy
Taką tematykę trzeba lubić
Inaczej może zanudzić
Mimo wszystko postacie są kolorowe i wyraźne
Polubiłam się z nimi od pierwszych stron

Dobry wieczór,kochani 😍
Współpraca reklamowa @waspos

Główna bohaterka nazywa się Martyna
Śmiało można powiedzieć że jest to kobieta sukcesu
Szczęście jednak nie może trwać wiecznie
Zaczyna myśleć o zmiany pracy..

Pewnego dnia mąż bohaterki wraca z pracy do domu...

Autorka w ciekawy sposób podtrzymuję akcję książki, aby czytelnik nie mógł się nudzić a barwne obrazy, żywe dialogi i realistyczne postacie jak również umiejętnie podtrzymuję napięcie. Najbardziej podobało mi się zakończenie, lecz nie ukrywam, że z miłą chęcią przeczytałabym coś, co napisze jeszcze autorka.

„Poza skalą” jest to niezwykła opowieść o miłości, trudnościach, jakie trzeba przejść i szczęściu, na które trzeba tak naprawdę zawalczyć. Powieść porusza i rozgrzewa nawet te najtwardsze serca i nawet przez najmniejszą chwilę nie przestaję zaskakiwać. Przekonajcie się sami, że naprawdę warto dać drugą szansę tej wyjątkowej osobie, aby móc budzić się każdego ranka wiedząc, że zrobiło się wszystko, co było możliwe. Sprawdźcie sami ja się przekonałam i już wiem ze warto zarwać nockę dla tak wspaniałej książki.

„Poza skalą” jest to niezwykła opowieść o miłości, trudnościach,...

• Biblioteka
  • Współpraca z wydawnictwami/autorami
  • Przeczytane książki w 2023 roku
  • Kindla
  • Współpraca
  • Mój patronat.

Dodaj cytat z książki Poza skalą