Tony Angel. Piekielna Tożsamość TOM I

Okładka książki Tony Angel. Piekielna Tożsamość TOM I Aria May
Okładka książki Tony Angel. Piekielna Tożsamość TOM I
Aria May Wydawnictwo: Wydawnictwo Osobliwe Seria: Piekielna Tożsamość kryminał, sensacja, thriller
Piekielna Tożsamość
Wydawnictwo Osobliwe
2023-10-20
2023-10-20

„TONY ANGEL. PIEKIELNA TOŻSAMOŚĆ" to fajna historia z gangsterka w tle. Dodam iż jest to debiut autorki i to w dobrym wydaniu. Autorka przenosi czytelnika w świat mafii poprzez świetnie opisane sceny jakby wyjęte z reala. Ciekawe skąd taka wiedza że świata przestępczego?? Mamy tutaj świetnie wykreowaną postać o dwóch tożsamościach.

Chester agent FBI przenika do świata mafii pod pseudonimem Tony Angel, w ten sposób chce też odwrócić swoją uwagę po nieudanym małżeństwie. Wciela się w rolę informatyka i pomaga przechwycać ciężarówki dzięki czemu zyskał przychylność swego szefa. Ta zażyłość pozwala mu na poznanie bossa - głównego szefa mafii oraz jego córki. Chcąc zdobyć najważniejsze informacje o grupie przestępczej która rozpracowywuje zbliża się co córki bossa. Wszystko się komplikuje gdy Tony uświadamia sobie iż daży dziewczynę uczuciem.

Książkę czyta się szybko dzięki zawartych w niej zwrotach akcji. Jest  to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki ale już teraz mogę stwierdzić, że sięgnę po kolejny tom. Cała fabuła idealnie dopracowana a podczas czytania doświadczycie wielu wrażeń i emocji.

Chester agent FBI przenika do świata...

Książka ta historia Chestera, agenta Federalnego Biura Śledczego, który od czterech lat pracuje pod przykrywką mającą na celu rozpracowanie członków włoskiej mafii działającej na terenie Stanów Zjednoczonych. Jako Tony Angel, Chester przybiera maskę mafiozy, który mozolnie pnie się po szczeblach organizacji, zaskarbiając sobie zaufanie ich członków i jednocześnie zbierając dowody przeciwko nim.

Tak długi okres prowadzenia podwójnego życia sprawia, że powoli zaczyna zacierać się granica psychiczna pomiędzy Tonym a Chesterem, co grozi niewyobrażalnymi konsekwencjami. Dodatkowo, pojawienie się na scenie pięknej Włoszki, córki bossa, Marie, stwarza idealne warunki dla narodzenia się zakazanego uczucia, które w jednym z alter ego zaczyna kiełkować.

Pierwszy tom serii od początku rzuca nas w mir mafijnego życia i nie zatrzymuje się choćby na chwilę. Ta historia to emocjonująca podróż przez kulisy mafijnej hierarchii, gdzie każda decyzja może mieć tragiczne skutki. Akcja jest szybka, wielowątkowa i bardzo przemyślana. Postacie są wykreowane w realistyczny sposób, a autorka z powodzeniem przybliżyła nam złożone psychologiczne aspekty prowadzenia podwójnego życia i niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą ta skomplikowana rzeczywistość. Nagłe zakończenie książki (poza złamaniem mi serca!) sprawiło, że z niecierpliwością będę czekać na drugi tom.

„Piekielna tożsamość” od wydawnictwa osobliwego jest świetnym i złożonym thrillerem. Na początku nie mogłam przyzwyczaić się do tego, że głównym bohaterem jest mężczyzna. Z góry przyjęłam założenie, że skoro autorka jest kobietą, to postać mężczyzny nie będzie zbyt ciekawa… Oh, jak bardzo się myliłam.

Chester, jest agentem FBI. Kiedy rozwodzi się z nim żona, zupełnie zmienia swoje życie, zgadzając się na wysłanie na misję do Bostonu, gdzie wciela się w postać Tony’ego Angela, który niespodziewanie staje się prawą ręką mafiozy. Zazwyczaj tacy bohaterowie pokazywani są jako silni, nieczuli, dominujący, stanowczy, a przede wszystkim wyidealizowani. Główny bohater „Piekielnej tożsamości” zdecydowanie taki nie jest. To doprawdy zdumiewające jak bardzo ta postać jest… po prostu ludzka. Chester perfekcyjnie udaje mafiozę, ale po powrocie do swojego mieszkania zamienia się w zmęczonego pracą człowieka, który niestety tak naprawdę ciągle pracuje. To postać empatyczna i niemalże czuła, co jest zdumiewające. Lata wśród bezwzględnych mafiozów powinny pozbawić go wszelkich uczuć.

Mimo to stale osiąga naprawdę szokujące sukcesy. Pomaga rozszyfrować włoską mafię… Po drodze nieco gubiąc swoją prawdziwą tożsamość. Osoby, które miał wsadzić za kratki stają się dla niego coraz bliższe. Mężczyzna nawiązuje szczere przyjaźnie, a może nawet jeszcze głębsze uczucia… Zwłaszcza jeśli chodzi o piękną włoszkę, która o zgrozo jest także córką jego szefa.

Świat Chestera naprawdę staje na głowie, co doskonale widać po jego postaci. Zmiana, która w nim zachodzi jest fascynująca. Jego osoba naprawdę mnie oczarowała. Mam zatem ogromną nadzieję, że już niebawem światła dziennego ujrzy kolejna część jego przygód.

Według mnie jedyne co zasługuje na poprawę to konstrukcja książki. Bloki mocno zbitego tekstu są nieco przerażające... Ale na szczęście szybko można się przyzwyczaić. 😊

Chester, jest agentem FBI. Kiedy rozwodzi się z nim żona, zupełnie...

Sensacyjny thriller z intrygującą wielowątkową fabułą. Zwarta akcja, charakterystyczna postać głównego bohatera, mafijna historia w tle - te trzy elementy wpływają na jakość całej struktury książki. Pozycja godna polecenia.

Genialna książka. Czytałam z zapartym tchem i prawie wyłam z rozpaczy, gdy dotarłam do końca, który jest końcem części 1. Nie mogę doczekać się kontynuacji i chcę wiedzieć, co będzie dalej.
Autorka znakomicie poradziła sobie z psychologią bohaterów. Postać Chestera/Tony'ego jest literackim majstersztykiem.
Czytając, oczyma wyobraźni widziałam opisane postacie i miejsca. Polecam każdemu fanowi thrillerów, sensacji i realistycznej, nieromantyzowanej mafii.

Czytając, oczyma wyobraźni widziałam opisane postacie i miejsca....

Z polecenia na TikToku, sięgnęłam po ta książkę. Przeczytałam ja, a może bardziej wymęczyłam. Skąd tu takie dobre opinie na jej temat? Napisana dziwnym językiem i stylem, fabuła mi się nie klei, bohaterowie bez większego wyrazu i charakteru. Kompletnie nie przypadła mi do gustu i nie jestem ciekawa co będzie dalej. Dałam dwie gwiazdki. Nie lubię nie kończyć książek, a z nią niestety tylko straciłam czas.
Ze swojej strony nie polecam.

TONY ANGEL. PIEKIELNA TOŻSAMOŚĆ TOM PIERWSZY
@aria_may_autorka
@wydawnictwoosobliwe

Chester Bennett agent FBI, który zgłasza się do akcji pod kryptonimem Trojan House. Jak sam się nazywa "wirusem", inteligentnie wpuszczony w infrastruktury rodziny Russo. Antonio Russo to Amerykanin włoskiego pochodzenia, szef mafii Russo do którego musi dotrzeć Tony Angel via Chester Bennett, umiejętnie wślizgując się w struktury rodziny.
Czy mu się to uda?
Czy zdobędzie zaufanie tych najważniejszych członków rodzinny?

"Rodzina to honor i niech będzie dla ciebie cenniejsza niż twoje życie."

Autorka już od pierwszych stron wprowadza nas w świat, w którym to pieniądze, władza oraz kontakty są podstawą. Aby dostać się do mafijnej rodziny, trzeba udowodnić, że jest się wartym, aby dostąpić tak wielkiego zaszczytu.
Główny bohater jest trochę tak jak z filmu Malvera, posiadający swojego własnego Hulka w środku, który nie wiadomo, kiedy i jak bardzo się uaktywni. I tutaj chyle czoła przed autorka, tak skonstruować i pokazać wszystkie wzloty i upadki oraz rozterki i przeżycia głównego bohatera to jest prawdziwy majstersztyk. Obserwując jego wewnętrzna walkę z samym sobą czujemy podziw do tak wielkiego przedsięwzięcia. Na uwagę zasługują również pozostali bohaterowi, którzy bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło chociażby Marco Caruso, czy sama Marie Russo.
Jest to książka, thiller który trzymać Was będzie w ciągłym napięciu, oczekiwaniu na kolejny ruch, kolejny krok, a może nawet i potknięcie.
Jest to debiut Arii tak dobry, doprecyzowany w każdym calu, że aż ciężko uwierzyć, że autorka dopiero debiutuje. Posiada tak lekkie a zarazem wciągające pióro, że nie sposób oderwać się jest od historii, która chce nam przekazać a o której napewno długo nie zapomnicie.
I uprzedzam to nie jest tani romans mafijny, to thiller, który porwie was w realny świat półswiadka przestepczego a bohaterowie sprawią że pokochacie lub z nienawidzicie ich całym sercem.
Aria czekam z niecierpliwością na tom drugi Antoniego Angela 😊

TONY ANGEL. PIEKIELNA TOŻSAMOŚĆ TOM PIERWSZY
@aria_may_autorka
@wydawnictwoosobliwe

Książka, która jest dla mnie wielkim odkryciem!
Autorka stworzyła postać tak realną, że czytając wydawało się mi, że jestem bacznym obserwatorem zdarzeń rozgrywających się w książce!
Niesamowite podejście do psychiki bohatera dało mi jasny przekaz, że autorka zadbała o research i w umiejętny sposób potrafiła przelać, go na kartki papieru.
Czy polecam? Zdecydowanie! Uważam, że o tej książce powinno być głośno!

Książka, która jest dla mnie wielkim odkryciem!
Czy polecam? Zdecydowanie!...

♥Współpraca♥reklamowa♥

🟣 Licznik: 2/2024 🟣

📚Tytuł: „Tony Angel. Piekielna tożsamość. Tom 1.”
🖊️Autor: „Aria May”
📖Wydawnictwo: Osobliwe

Ocena: 10/10 🌟

Hej mole ! Mam dzisiaj dla was coś mafijnego, i to nie byle co ! 🔥😈

Dzisiaj na deser serwuje wam książkę obracającą się w mafijnym świecie. Chester, agent FBI wciela się w rolę Anthon’yego (Tony) Angela aby wejść w głąb paszczy lwa - mafijnego bossa Russo. I ta książka spodoba się fanom tego gatunku 🔥.

Ta historia to dla mnie coś innego, nowego. Nie miałam wcześniej przyjemności czytać czegoś równie dobrego. Wszystkie mafijne porachunki, informacje i szczegóły zostały przez autorkę doprowadzone do perfekcji. Widać, że autorka przeszła przez ogromny research żeby wszystko było jak najbardziej realistycznie a nie wymyślone czy wyssane z palca. Dodatkowo przedstawione zostały dwa oblicza mafii - jedno to brutalność, porachunki i interesy, a drugie to dbanie o rodzinę a rodziną jest każdy przynależący do mafii Russo. Ja taki realizm w książkach bardzo lubię i staje się ona dla mnie jeszcze bardziej ciekawsza.

Kolejna rzecz na duży plus, to wykreowany główny bohater Chester. Nie pamiętam, kiedy ostatnio tak bardzo zżyłam się z jakimś bohaterem w książce, i jest mi aż przykro, że muszę się z nim na jakiś czas rozstać. Chester prowadzi podwójne życie, wciela się w rolę Tonego i wraz z mafijnym przyjacielem Marco wkracza w brudny świat, a zarówno musi trzymać się na wodzy, bo przecież jest agentem FBI i ta informacja nie może wyjść na światło dzienne. Autorka pięknie ukazała jak psychika człowieka mającego dwie twarze po prostu się rozpada. Będąc agentem musi udawać członka mafii, jeździć na akcje, brać udział w całym tym brutalnym świecie. Moralność Chestera mija się z tym co musi robić Tony, sumienie coraz bardziej gryzie a rodzina czeka gdzieś dlatego z nadzieją, że wróci żywy.

Dodatkową postacią, której rozdziały również czytamy, jest Marie - córka Russo. Tony musi zbliżyć się do młodej kobiety żeby założyć podsłuch w sercu mafii. Ale ta piękna Włoszka zawróci Tonemu w głowie co nie miara, a uczucie obudziło się nawet w prawdziwym Chesterze do czego nie mógł dopuścić.

Ta książka to majstersztyk mafijny ! Jestem bardzo mile zaskoczona tak dopracowanym debiutem ! Z niecierpliwością czekam na drugi tom, a za takie zakończenia autorzy powinni odbywać karę 😂 kończyć w takich momentach… 😡Polecam tę książkę z całego serca i z czystym sumieniem ❤️.

🔥 Przez tą książkę się po prostu płynie. Nie mogłam się oderwać, jak zaczęłam to przepadłam. Tutaj ciągle się coś dzieje i nie ma miejsca na odpoczynek. Dosłownie emocjonalny rollercoaster. Do tego główny bohater, z którym czytelnik po prostu staje się jednością. Wraz z nim przeżywamy wzloty i upadki, burze i słońce, stany załamania, zatracanie się w dwóch osobowościach. Cudo !
🔥 Książka jest podzielona na rozdziały z życia Tonego, ale przewijają się również te z Marie. Postać jest niezwykle intrygująca i tajemnicza. Jej ciemną stroną jest uzależnienie od alkoholu w tak młodym wieku, natomiast jasną stroną jej ambitność, marzenia o Japonii czy zdolności w nauce. Jestem ciekawa co ta postać zaserwuje nam w drugim tomie.
🔥 Ta książka jest debiutem autorki, jednak ja podczas czytania tego nie odczułam co oznacza, że książka jest naprawdę dopracowana i dobrze napisana. Swoim lekkim piórem dostarcza czytelnikowi wiele akcji i przeżyć a ponad to prowadzi to w sposób tak ciekawy, że nie da się oderwać od całej historii.

♥Współpraca♥reklamowa♥

🟣 Licznik: 2/2024 🟣

📚Tytuł: „Tony Angel. Piekielna tożsamość. Tom 1.”
🖊️Autor: „Aria May”
📖Wydawnictwo: Osobliwe

Ocena: 10/10 🌟

Hej mole ! Mam dzisiaj dla was coś mafijnego, i to nie byle co ! 🔥😈

Przeczytałam Tony'ego już kilka dni temu i jakoś trudno było mi zebrać myśli, żeby Wam coś sensownego o nim napisać. Książka jest debiutem Arii May, ale czytając ją nie wyczuwamy tego ani odrobinę. Autorka wysoko postawiła sobie poprzeczkę, bo thriller napisać nie jest tak prosto. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Poznajemy Anthony'ego Angela, który jest agentem FBI, Chesterem Bennett. Tony kosztem swojego prywatnego życia wchodzi w życie rodziny Russo. Dzięki temu poznajemy pracowników Russo jak i jego rodzinę. Russo to włoch amerykańskiego pochodzenia i stoi na czele mafii, którą ma za zadanie rozpracować Tony.

Kiedy poznajemy naszych bohaterów Tony już cztery lata żyje pod przykrywką. Przez ten czas zbierał wszelkie informacje na temat tego przestępczego świata. W czasie tych kilku lat wiele wydarzyło się też w życiu prywatnym agenta. A szczególnie kiedy na jego drodze staje piękna młoda kobieta, Marie, która poruszyła serce Chestera, a powinna Tony'ego.

Od tej pory znajomość ta będzie bardzo korzystna dla Tone'go, ale Chester za wszelką cenę chce sprawić, by Marie jak najmniej odczuła skutki mafijnego świata. Tylko jak to osiągnie, kiedy w prywatnym świecie agenta wybucha burza? Jak Chester pogodzi to z rodzącym się uczuciem do Marie?

To była świetna książka! Książka napisana jest w taki sposób, że trudno się od niej oderwać. Płynie się przez nią. Akcja rozpoczyna się już na początku. Jest to historia opowiadana przez Tone'go. Przez to jesteśmy świadkami nie tylko jego spotkań z przestępcami, którzy traktują go jak przyjaciela, ale także jego wewnętrznych rozterek. Bycie agentem pracującym pod przykrywką jest dla niego bardzo wyczerpującym zajęciem, szczególnie psychicznie. Zakończenie hmmm cóż nie wyjaśniło nam wiele, ale pojawiło się mnóstwo nowych pytań i niewiadomych. Czekam na drugi tom bo inaczej być nie może!

Aria przedstawiła w swojej historii życie mafijne. Pokazała, że mafia ma dwa oblicza. Jedno to życie w kręgach przestępczych, wszystkie przekręty, brutalność i broń. A drugie to rodzina. Aria udowodniła, że żona mafiosy nie musi dokońca wiedzieć co robi jej mąż. Żony i dzieci są nieświadome w jak niebezpiecznym świecie żyją i co im grozi. Przeczytałam już trochę książek, w których występuje mafia. Jednak to pierwsza, w której najbliższa rodzina mafiosów jest nieświadoma tego kim jest ich mąż i ojciec. To było ciekawe doświadczenie, nie oklepane i czuć powiew świeżości.

Książka jest świetnie napisanym thrillerem. Czytając ją zaśmiewałam się z wypowiedzi Ton'ego, ale były też momenty kiedy łza zakręciła się w oku. To naprawdę świetna książka, w której zupełnie nie czuć ręki debiutanta. Wszystko jest tu dopracowane, bohaterowie, otoczenie i wszystkie wydarzenia. Mogę ją jedynie Wam polecić i czekać cierpliwie na ciąg dalszy.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji ❤️

Polecam

Poznajemy Anthony'ego Angela, który jest agentem FBI,...

• Thriller
  • Współpraca reklamowa