Wiedźmag

2023-11-22
2017-10-31
Kaja Makowska

Okładka książki Parker. Tom 1 Darwyn Cooke, Richard Stark
Parker. Tom 1 Darwyn Cooke, Richa...
Okładka książki Folwark zwierzęcy - Powieść graficzna Odyr, George Orwell
Folwark zwierz... Odyr, George Orwell...
Okładka książki Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven Kami Garcia, Gabriel Picolo
Młodzi Tytani.... Kami Garcia, Gabrie...
Okładka książki Fangirl. Powieść graficzna. Tom 1 Sam Maggs, Gabi Nam, Rainbow Rowell
Fangirl. Powie... Sam Maggs, Gabi Nam...

Na półkach: , , , , , ,

Aster jest młodym chłopakiem na progu inicjacji magicznej. W jego rodzinie mężczyźni są zmiennokształtni i właśnie w okresie dojrzewania odkrywają swą drugą naturę. Wtedy odnajdują kształt zwierzęcia, w które od tej pory będą się przeobrażali w potrzebie. To dorośli płci męskiej dokonują przemiany i do nich należy dbanie o bezpieczeństwo. Pod magiczną postacią walczą z demonami, które próbują przedostać się do realnego świata. Jednak magia przemiany przeznaczona jest tylko dla mężczyzn.

Natomiast wiedźmia magia w tej rodzinie przekazywana jest z matki na córkę. Tylko dziewczyny uczą się czarów, wykorzystywania magicznych przedmiotów, sporządzania eliksirów. I zazdrośnie strzegą tej wiedzy przed chłopcami. Tylko kobiety mogą być wiedźmami. Taki podział jest od lat i jest mocno przestrzegany, bo podobno magia dla chłopców jest niezwykle niebezpieczna, a dziewczyny nie noszą w sobie zwierzęcego pierwiastka.

Aster wciąż szuka swojego zwierza. Przy kolejnych próbach jego kuzynowie szczęśliwie odnajdują swoje drugie 'ja', a on z jakiś powodów nie potrafi tego dokonać. Nie tylko tym różni się od pozostałych chłopców. On interesuje się magią. Mimo iż to zabronione, to potajemnie podgląda nauki dziewczyn i w skrytości je powtarza. Wzbudza tym drwiny młodzieży i naraża się na złość kobiet. Jest mu ciężko, bo nikt go nie rozumie.
Jednak gdy pewnego dnia dochodzi do zniknięcia kilku kuzynów chłopaka, Aster postanawia zadziałać wbrew rodzinnej tradycji. Czy uda mu się wykorzystać swą wiedzę i zdolności, by uratować chłopców?

"Wiedźmag" to powieść graficzna przeznaczona dla młodszego czytelnika. Wspaniała kreska, pełna koloru, wciągająca opowieść to coś, co może przyciągnąć nie tylko dzieci. W prosty sposób autorka poruszyła problemy odmienności, przyjaźni, zaufania, rodzinnego wsparcia, samotności. To zarazem ciekawa historia pełna magii. Mnie ogromnie spodobał się ten komiks i z przyjemnością sięgnę po kolejne części.

Wiedźmag to pierwszy tom trylogii komiksów o Aster, który żyje w magicznym świecie. W świecie tym tylko dziewczyny mogą uprawiać magię. Jednak Aster postanawia się sprzeciwić tym regułom i zamiast ćwiczyć transformacje z innymi chłopakami on woli uprawiać magię. Cały komiks jest przepięknie narysowany i bardzo polecam go przeczytać, a jak już zaczniecie go czytać to gwarantuje wam że przeczytacie go całego na raz. Jeszcze raz bardzo polecam go szczególnie młodszym. Świetna kreska! Nic dodać nic ująć po prostu świetna robota

1966

Jak to jest, kiedy ktoś zabrania ci uczyć się i robić to, co kochasz? Bohater tego komiksu, Aster, miał szansę się o tym przekonać. Żyjąc w środowisku magów, w którym chłopcy mieli uczyć się przybierać postać zwierzęcia, a dziewczyny - uczyć się magii, nie mógł pogodzić się z tymi podziałami. Tym bardziej, że tej męskiej umiejętności nie potrafił w sobie odnaleźć, za to świetnie wychodziło mu czarowanie.

W finale jego sekret, dotyczący magicznych umiejętności, będzie musiał się wydać. A chłopak będzie musiał zmierzyć się nie tylko z pokusą realizacji swoich marzeń, ale także z obawą o to, aby stosowanie zakazanej magii nie zmieniło go w potwora.

Bardzo ciekawa pozycja, narysowana fajną kreską. Z przyjemnością sięgnę po kolejne części serii, choć to komiks zdecydowanie dla młodzieżowego odbiorcy :)

Całkiem fajna, początek wzbudził we mnie mnóstwo negatywnych emocji przez takie dosadne rozgraniczanie zajęć dla kobiet i mężczyzn. Ale historia naprawdę ciekawa.
Fajna kreska, chociaż główny bohater wyglądowo niewiele się wyróżnia.

Fajna kreska, chociaż główny bohater wyglądowo niewiele się wyróżnia.

Kobiety potrafią czarować. Mężczyźni są zmiennokształtnymi. A Aster? Aster powinien być zmiennokształtnym, ale nigdy go do tego nie ciągnęło. Potajemnie przygląda się lekcjom magii, bo pragnie zostać czarownikiem. Niestety to co robi jest surowo zakazane. W jego rodzinie od lat panuje ten podział i w teorii miał chronić ale czy aby na pewno? Co się stanie jeśli ktoś wyłamie się z tego schematu?

Któregoś dnia w niewyjaśnionych okolicznościach zaczynają znikać wszyscy chłopcy. Aster postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować uratować swoją rodzinę, a w tym pomogą mu jego umiejętności czarownika.

Nie raz wiele osób powtarzało mu, że to co robi jest skrajnie niebezpieczne, nieodpowiedzialne i spotka go za to kara. Był straszony różnymi opowieściami, a własna rodzina nie chciała go wspierać w spełnianiu marzeń. Uwielbiam „Wiedźmaga” za postać Astra. Mimo, że nie może liczyć na rodzinę sam bierze odpowiedzialność za swoją naukę, znajduje rozwiązania, zdobywa nową przyjaciółkę i staje się nadzieją na uratowanie rodziny.

Pierwszy raz miałam przyjemność przeczytać „Wiedźmaga” w oryginale ponad rok temu. Teraz mogłam zrobić reread w naszym polskim przekładzie i dalej uważam, że każda powieść graficzna Molly Knox Ostertag to niezwykła podróż przez ludzkie serca i problemy nie tylko młodych osób. W tych historiach można odnaleźć cząstkę siebie oraz to „światełko” kiedy zabłądzimy.

To przepiękna opowieść o spełnianiu marzeń i wyłamywaniu się z „tradycyjnych” schematów. Zawsze warto podążać za głosem serca i nie spoglądać w przeszłość.

Od jakiegoś czasu mam słabość do powiesz i graficznych więc tym bardziej z większą ochota sięgnęłam po „Wiedźmaga” i to był strzał w dziesiątkę!

Świetna historia, z piękną i cieszącą oko kreską, której kontynuacji już niesamowicie wypatruje!

„Wiedźmag” to tak naprawdę historia z głębszym dnem, gdzie na główny plan przebija się po prostu odmienność od ludzi, którymi główny bohater się otacza.

Utarło się, że chłopcy i mężczyźni nie czarują, a są zmiennokształtnymi i nikt nie potrafił przyjąć do wiadomości, że może Aster jest inny. Nikt nie chciał go wysłuchać, porozmawiać z nim o tym. Tak jest, tak ma być i nie wymyślaj.

Więc myśle, że można też powiedzieć o takim odrzuceniu przez rówieśników, którzy naśmiewali się z jego usilnych prób nauki czarów.

Świetna magiczna opowieść, z ciekawym wątkiem zwalczania zła, ale z mocnym i konkretnym przesłaniem, które może dać do myślenia.

Ja od siebie bardzo polecam!

Jest to pierwszy tom tej trylogii, a autorkę pewnie kojarzycie. Napisała ona „Dziewczyna z głębi oceanu” i niestety nie miałam przyjemności jej czytać.

Pierwszy raz miałam styczność z ilustrowaną trylogią, ale szczerze wam powiem, że się zakochałam i swoje pieniądze przeznaczę zapewnię na dwa kolejne tomy.

Jeżeli poszukujecie przyjemnej historii, którą chcecie przeczytać w jeden wieczór to idealnie trafiliście! „Wiedźmag” napewno was pochłonie w te zimne dni, wystarczy tylko herbatka i kocyk.

Książka opowiada o losach Astera, który urodził się w magicznej rodzinie ale panują w niej pewne zasady, a między innymi tylko dziewczynki mogą uczyć się o magii i czarach. Chłopak jest załamany, patrząc jak jego kuzyni potrafią zrobić to, czego on sam nie umie. Jednak jednego dnia chłopcy znikają, ich jedynym ratunkiem jest Aster. Przeczytaj, by sprawdzić czy mu się to uda!

Jak pewnie się domyślacie komiks jest gatunku Fantasty. Najważniejszym punktem jest to, że książka nas uczy i edukuje. Napewno zauważycie w niej łamanie stereotypów oraz rozwijanie relacji pomiędzy rodziną.

Piękna historia którą polecam!

{współpraca z wydawnictwem young}

Jeżeli poszukujecie przyjemnej historii, którą chcecie przeczytać...

Mamy tutaj historię chłopca Aster'a. Chłopca, który nie otrzymał jeszcze męskich zdolności. Interesuje się on za to magią przeznaczoną dla dziewczyn. W tym świecie jest jasno wyznaczony podział. Kobiety czarują, mężczyźni zmieniają postać zwierzęcia w określonym wieku.
Aster się nie słucha. Robi to co nakazuje mu serce, ale czy z tego powodu nie będzie kłopotu?

Kto to jest Wiedźmag? Jak Aster odnajdzie się w swojej roli?
Polecam dla młodych człowieków 😘

Kto to...

Współpraca recenzencka - Wydawnictwo Young

Wiedźmag to pierwsza powieść graficzna, którą przeczytałam . Ta pozycja sprawiła , że poprzeczka została postawiona niesamowicie wysoko lecz mam cały czas ochotę na więcej.

Zacznę od tego , że komiks jest świetnie narysowany . Książka posiada mnóstwo kolorów , żywe barwy i ciekawie wykreowane postacie. Moim zdaniem świetnym zabiegiem było zamalowanie stron na czarno gdy akcja rozgrywała się w nocy - w taki sposób mogliśmy się bardziej wczuć w historię i poczuć jak w magicznej krainie .

Książka opowiada o losach Aster’a , czyli chłopca , który jeszcze nie otrzymał żadnych zdolności nadprzyrodzonych. W magicznym świecie jednak jest wyraźnie zaznaczony podział na zdolności jeżeli chodzi o płeć. Aster marzy żeby zostać wiedźmagiem , co jest surowo zabronione.

Przeczytaj książkę i sprawdź jak młody mężczyzna poradzi sobie z przeciwnościami losu , jakie czekają go konsekwencje nieposłuszeństwa oraz co będzie musiał zrobić żeby uratować swoich przyjaciół i rodzinę przed czającym się w lesie złem .

Powieść graficzna wciąga już od pierwszych stron , czyta się ją błyskawicznie i po zamknięciu książki ma się ochotę na kolejne części.

Współpraca recenzencka - Wydawnictwo Young

Na półkach: , , , , , , , , ,

Witajcie kochani 🌟

Dziś pora na magiczny tytuł od @wydawnictwoyoung który nie tylko zachwycił mnie kreską, ale i skrywaną historią odnalezienia przez głównego bohatera drogi w świecie i odnalezienie w sobie odwagi, aby tą obraną drogą podążać, nie uciekając się do drogi na skróty.

Czy sprzeciwisz się tradycji, żeby uratować swoją rodzinę?

Aster żyje w magicznym świecie, w którym jego rodzina zajmuje się czarami. W tej społeczności to, co nadprzyrodzone, jest jednak zróżnicowane ze względu na płeć. Tylko dziewczęta mają prawo uczyć się magii, podczas gdy chłopcy powinni edukować się z zakresu transformacji.

Aster nie pasuje do tego tradycyjnego podziału i marzy o tym, aby zostać czarownikiem, co jest surowo zabronione. A dzieci ze społeczności mu dokuczają, że nie potrafi się zmienić tak jak potrafią to już inni chłopcy, a gdy zostaje przyłapany na podsłuchiwaniu wykładów odnośnie zaklęć jest momentalnie wypraszany z nich.

Gdy podejrzane zniknięcia chłopców z jego wioski stają się zagadką, chłopiec wykorzysta swoje ukryte umiejętności, by im pomóc. Jak zareaguje jego rodzina i jaki sekret skrywa jego babka od wielu lat?

Wiedźmag. Tom 1 to historia Molly Knox Ostertag, autorki Dziewczyny z głębi oceanu. Pełna magii, przygód i emocji powieść graficzna przyciąga zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Zachęca do zastanowienia się nad tym, jak ważne jest przekraczanie narzucanych przez społeczeństwo ograniczeń w dążeniu do własnego spełnienia.

Nasz bohater ponadto robi coś, czego nigdy nie powinien robić - zdradza zwykłej śmiertelniczce sekret jego rodziny, a także nawet rzuca na nią zaklęcie, aby jej pomóc - i to z bardzo dobrym skutkiem.

Autorka serwuje nam moim zdaniem jeszcze bardziej niezwykłą, magiczną i ważną historię, która skradła moje serce jeszcze bardziej niż to zrobiła przy Dziewczynie z głębi oceanu. Idealna dla zarówno młodszych, którzy mają opory, by czytać jak i uznają, że książki są nudne, a także dla fanów magicznych historii, w których nasz bohater z dnia na dzień nie zyskuje magicznych mocy i nie pozjadał wszystkich rozumów, a zyskiwał po kawałku wiedzę, którą przyswajał, wpajał i próbował.

Moja ocena to 5/5 ⭐

Witajcie kochani 🌟

Czy sprzeciwisz się tradycji, żeby uratować swoją rodzinę?

Aster żyje w magicznym świecie,...

• Komiksy
  • Komiks