W ukryciu

2024-02-28
2018-10-01
Kaja Makowska

Okładka książki Mój przyjaciel koziorożec Masaru Miyokawa, Otsuichi
Mój przyjaciel... Masaru Miyokawa, Ot...
Okładka książki Na kocią łapę tom 1 As Futatsuya, Minatsuki
Na kocią łapę ... As Futatsuya, Minat...
Okładka książki Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 12 Gaja Arrighini, Davide Baldoni, Monica Catalano, Antonello Dalena, Bruno Enna, Alessandro Ferrari, Giorgio Ferrari, Silvia Gianatti, Lucio Leoni, Elisabetta Melaranci, Paola Mulazzi, Gianluca Paniello, Giada Perissinotto, Manuela Razzi, Stefano Turconi, Daniela Vetro, Alberto Zanon
Czarodziejki W... Gaja Arrighini, Dav...
Okładka książki Krew Holly Black, Ted Naifeh
Krew Holly Black, Ted Na...
Okładka książki Moja gwiazda #6 Aka Akasaka, Mengo Yokoyari
Moja gwiazda #6 Aka Akasaka, Mengo ...

Hejka!! #hellobookstagram dziś przychodzę do Was z nową recenzją🫶🏻
🧡Tytuł:Wiedźmag w ukryciu
🧡wydawnictwo: young
🧡kategoria wiekowa: 10+
🧡ocena: 5/5
Na początku chciałabym podziękować wydawnictwu za egzemplarz i zaufanie🫶🏻
~recenzja~

Jak wiecie, kocham pierwszy tom wiedźmaga, więc oczekiwałam że w 2 też się zakocham. No i tak było. Gdy tylko siadałam do czytania zostawałam pochłonięta przez ten komiks!

Nie mam do czego się przyczepić. Tłumaczenie (@kajamelia ) jest świetne! Wydarzenia w świetny sposób zostały poprowadzone, komiks wciągał i chyba mogę powiedzieć, że ten tom spodobał mi się bardziej niż pierwszy!

Kocham to jak autorka wykreowała bohaterów! Są świetni! Najbardziej lubię Charlie! Wszyscy są pozytywni i bardzo się z nimi zżyłam. Czułam jakby to byli moi przyjaciele♥️

Ten komiks ma cudowną treść i może Was też wiele nauczyć! Więc to również jest plusem♥️

Podsumowując kocham ten tom bardziej niż pierwszy, warto kupić wiedźmaga i mam nadzieję że wy kupicie swój egzemplarz!

kocham was,

🧡kategoria wiekowa: 10+
🧡ocena: 5/5
Na początku chciałabym podziękować wydawnictwu za egzemplarz i zaufanie🫶🏻
~recenzja~

Jakiś czas temu wpadła nam w ręce pierwsza część z serii komiksów o Wiedźmagu i z miejsca pokochaliśmy tę wspaniałą historię. Dziś chcemy Wam pokazać drugą część tej serii, czyli “Wiedźmag. W ukryciu”. 😍

W tej części Aster cieszy się z tego, że wreszcie wszyscy dowiedzieli się o tym, że jest wiedźmagiem i oficjalnie może pobierać nauki czarowania. Pojawia się tutaj także nowa bohaterka, Ariel, która również należy do świata magicznych. Okazuje się, że ktoś rzucił klątwę na przyjaciółkę Ariela, Charlie, a chłopak stara się dowiedzieć, jak pomóc przyjaciółce i kto za tym wszystkim stoi. Kontynuowany jest także wątek poprzedniego wiedźmaga w rodzinie. 🙂

Druga część jest tak samo angażująca jak pierwsza, a strona graficzna komiksu również zachwyca! Komiks porusza ważne kwestie w znakomity, symboliczny sposób, a postaci są tak wykreowane, że każdy jest w stanie utożsamić się z nimi i z ich problemami. Dodatkowo nie bez znaczenia pozostaje fakt, że treść tłumaczyła niezastąpiona Kaja Makowska ❤️. Chcielibyśmy, żeby takich pozycji pojawiało się więcej, bo to niezwykle wartościowe i edukujące treści podane w znakomitej formie. Youngu, nie przestawaj, robisz to dobrze! 😊

Przed Państwem 2 tom
A w nim? ✨

✨ Aster rozwija swoje magiczne umiejętności 🪄
✨ Ciocia Irys nadal przystaje na tym, że tylko dziewczyny powinny uczyć się magii 🥺
✨ Babcia prosi Astera o pomoc w pewnej rodzinnej sprawie 👵🏽
✨ mamy nową bohaterkę - Ariel 🙎🏽‍♀️
✨ ktoś rzucił klątwę na Charlie 😨

Kocham! No kocham! Co mam wam innego powiedzieć. Piękna kreska, naprawdę wciągająca historia i ciekawi bohaterowie.
Jedyne co, to trochę bym je wydłużyła. W sensie chciałabym żeby jeszcze więcej się wydarzyło w danym tomie. Smutno mi, że przed nami jeszcze tylko jedna część. Ja to jestem za tym, żeby było minimum 20 tomów serio hahah
Czytałabym je w kółko i w kółko i w kółko
~
sylwiaczyta

Przed Państwem 2 tom
A w nim? ✨

✨ Aster rozwija swoje magiczne umiejętności 🪄
✨ Babcia prosi Astera o pomoc w pewnej rodzinnej sprawie 👵🏽
✨ mamy nową bohaterkę - Ariel 🙎🏽‍♀️
✨ ktoś rzucił klątwę na Charlie 😨

Kocham! No kocham! Co mam wam innego powiedzieć. Piękna kreska, naprawdę...

Pewien czas temu zakochałam w historii chłopca, który odważył się spełnić swoje największe marzenie. Pomimo wielu przeciwności został tym, o kim marzył, by być! Dzięki temu nie tylko jego los się odmienił, ale jak dowiadujemy się z drugiego tomu, czyli “Wiedźmag. W ukryciu”, natchnął on do zmian także bliskie osoby!
To bardzo ciepły, ale jednocześnie wartościowy komiks o byciu sobą, spełnianiu marzeń i przyjaźni!
[ współpraca z wydawnictwem ]

Na drodze młodego Wiedźmaga pojawiają się kolejne trudności. Nie każdy akceptuje fakt, że Aster czaruje, lecz radość z robienia tego, co kocha jest większa od smutku, spowodowanego słowami innych. Niestety fakt, że jest chłopcem dla ciotki Irys, która ma go uczyć, jest dużym problemem. Zdaje się, że jedyną osobą, która go rozumie jest jego babcia i choć obiecuję, że będzie go szkolić, wymaga od niego czegoś w zamian. Aster na samą myśl o tym jest przerażony! Czy uda mu się przełamać? Co będzie dla niego ważniejsze, lęk czy miłość do czarów?

W międzyczasie do klasy Charlie dołącza nowa uczennica. Choć udaje im się zaprzyjaźnić, w mieście zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Czy nowoprzybyła Ariel może mieć coś wspólnego ze skażoną przez ciemność magią? I najważniejsze, kto rzucił na Charlie klątwę?!

Fabuła ponownie wciągnęła mnie bez opamiętania, więc pochłonęłam komiks na raz! Uwielbiam wracać do ukochanych bohaterów, a do magicznej rodzinki naszego młodego wiedźmaga przywiązałam się już przy pierwszym tomie. Ponownie podjęte zostały ważne tematy, lecz tym razem nie tylko podziały ze względu na płeć, a także problemy z akceptacją w szkołach. Uważam, że zapoznanie się z takimi treściami poprzez komiks to strzał w dziesiątkę!

„Wiedźmag. W ukryciu” to cudowna powieść graficzna, która wciągnie was bez opamiętania! Opowiada nie tylko o problemach magicznego świata, ale także o tych naszych! Ponownie przepadłam w tym świecie i nie mogę się doczekać, aż poznam dalsze losy naszych bohaterów!

To bardzo ciepły, ale jednocześnie wartościowy komiks o...

Drugi tom o przygodach Astra był przeze mnie bardzo wyczekiwany. Nie mogłam się doczekać kiedy chwycę go w dłonie i znów będę mogła zagłębić się w jego komiksowych przygodach. Ostatnio, przy recenzji pierwszego tomu zdradziłam Wam, że bardzo lubię komiksy. Nadal się to nie zmieniło. Nie jestem już od dłuższego czasu dzieckiem, ale mając w rękach ten wspaniały komiks właśnie tak się czuję, jak dziecko przepełnione ogromem szczęścia. Teraz mogę Wam opowiedzieć o czym jest "Wiedźmag. W ukryciu.".

Po zdradzeniu swojej tajemnicy - tego, że uwielbia czarować, Aster zaczyna naukę razem ze swoją siostrą i kuzynkami. Od teraz uczy się o magii i samej magii jak prawdziwy mag. Jednak czuje, że nie wszyscy są z tego zadowoleni. Postanawia zostać świetnym Wiedźmagiem, a pomocna przy tym okazuje się jego babcia, która pomaga rozwijać jego talent. Tylko ona rozumie jak ważne jest by nie zakazywać chłopcu tego czego pragnie, czyli czarowania. Jednak warunkiem nauki z nią jest pomoc jej w poskromieniu bestii czającej się w ciele jej brata.
W tym samym czasie to klasy jego przyjaciółki Charlie dołącza nowa koleżanka - Ariel. Dziewczyny szybko się zaprzyjaźniają. Jednak stopniowo Ariel staje się zazdrosna o Astra, a Charlie spotykają dziwne, nawet przerażające zdarzenia. Babka Astra odkrywa, że na Charlie ktoś rzucił klątwę. Aster wspólnie z Charlie postanawiają rozwikłać sprawę i odnaleźć sprawcę złej klątwy. Aster znów będzie mógł pokazać, że jego moc jest bardzo ważna i przydatna. Jednak czy ocali Charlie ? Koniecznie musicie to sprawdzić sami.

Znów będę rozpływać się nad kunsztem artystycznym autorki - cały komiks jest perfekcyjny, począwszy od fabuły, przez dialogi bohaterów, po rysunki. Czytając byłam oczarowana każdym rysunkiem - wprost nie mogłam się od nich oderwać, tak je dogłębnie analizowałam. Muszę też przyznać, że to samo robię z ilustracjami w innych książkach, czy nawet z mapami. Gdy tylko czytam, że jakiś bohater przemieszcza się z punktu A do punktu B muszę od razu to sprawdzić. Wracając do Wiedźmaga - jestem pewna, że fanom komiksów bardzo spodoba się ta powieść graficzna. Myślę, że będzie to też dobra przygoda dla każdego dziecka. Ledwo oderwałam się od drugiego tomu, a niedługo będzie premiera trzeciego ! Już nie mogę się doczekać!

"Istnieje powód, dla którego magia jest przekazywana w rodzinach. Uczymy siebie nawzajem, obserwujemy, opiekujemy się naszymi. Każda rodzina ma inne tradycje i szanujemy to."

Po wydarzeniach z pierwszego tomu wraz z Aster przenosimy się do kolejnych ciepłych dni. Nauka magii jest bardziej skomplikowana niż chłopak myślał, że będzie. Jednak nie ustaje w jej nauce! Ma obok siebie rodzinę i przyjaciół, którzy wspierają go na każdym kroku, pomagają w trudnościach. Tutaj poznaliśmy Charlie, czyli nową nie-magiczną przyjaciółkę głównego bohatera. Poznaliśmy tajniki magii, zmiennokształtnych i poczuliśmy skutki działania roślinnych naparów. To tutaj odkryliśmy sekrety Babci, której rola na nowo ukazuje jej postać w coraz to innym świetle. Jest jeszcze brat, którego klątwa nie odpuszcza. W drugim tomie te wszystkie wątki są ze sobą mocno związane i następuje ogromna kulminacja emocji, która pod koniec.. wybucha. Oczywiście nowe elementy również się pojawiają! Poznajemy Ariel, mroczną i pełną tajemnic koleżankę z klasy Charlie. Jak to mówią, za każdym chodzi jakiś cień, natomiast w tej historii nabiera to drugiego znaczenia. Zaintrygowała mnie ta postać i myślę, że ma jeszcze dużo do powiedzenia w tej kwestii. Choć jej działania z początku były podszyte zazdrością, to w głębi duszy jest to po prostu zagubiona i samotna osoba. Niekiedy trzeba spojrzeć głębiej. Tak jak w pierwszym tomie mieliśmy drzewo genealogiczne na początku książki, tak w drugim autorka zadbała o to byśmy poznali okolice domu Aster, dzięki pięknej i kolorowej mapce. Bardzo doceniam takie elementy! Poza tym, znów mamy podział akcji na dzień i noc co tylko wzbogaciło lekturę tej iście magicznej historii.

"Wiedźmag. W ukryciu" jest komiksem dla miłośników nadprzyrodzonych istot, magicznych zdolności oraz przygód. Choć treści jest tutaj niewiele, to te ilustracje, jak i samą opowieść przeżywa się jak pełną powieść. Teraz pozostaje mi tylko czekać na ostatni tom, który mam nadzieję, że nie będzie zwiastował zimy w kwietniu.

[ Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Young ]

,,Wiedźmag. W ukryciu” to kontynuacja historii o chłopaku, który żyje w świecie pełnym magii. Niestety lata wcześniej powstały podziały, które spowodowały, że magii uczą się jedynie dziewczyny, a chłopcy poznają tajniki transformacji. Jeśli czytaliście pierwszy tom to wiecie, że Aster przełamał te podziały. Oczywiście nie wszyscy jeszcze potrafią to zaakceptować. W tym samym czasie w klasie Charlie pojawia się nowa osoba i zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

WOW co to było. Nie mogłam się oderwać od niej. Kocham świat wiedźmaga, zarówno kreskę, klimat jak i samą historię. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Szczerze przyznam, że a końcu uroniłam łezkę (a w zasadzie to kilka stron przed końcem).

Polecam cieplutko każdemu, kto chce wejść do świata magii i zatracić się w nim.
[Współpraca barterowa]

🌌Główny bohater - Aster mimo dezaprobaty niektórych członków rodziny może w końcu zajmować się tym czego od dawna pragnął. Do klasy jego przyjaciółki - Charlie dołącza nowa uczennica Ariel, która na pierwszy rzut oka wydaje się być zamknięta w sobie. Jednak jak się okazuje skrywa za sobą pewien sekret, a w międzyczasie zaczynają się dziać coraz dziwniejsze i podejrzane zdarzenia...
"Wiedźmag - W ukryciu " jest to już drugi tom trylogii "Wiedźmag", czyli powieści graficznej o chłopcu, który żyje w świecie gdzie dziewczęta posługują się magią, a chłopcy są zmiennokształtni. W tej części mamy przyjemność poznać nową bohaterkę - Ariel, a oprócz tego drugi tom w większym stopniu skupia się na Charlie, przez co możemy dogłębniej ją poznać. Szata graficzna pełni ważną rolę w komiksach, więc nie mogę nie wspomnieć o tych przepięknych, magicznych ilustracjach. Zawsze będę zachwycać się tą kreską, barwami i tak przepięknym wydaniem, gdyż całość idealnie odzwierciedla treść komiksu. Książka idealnie sprawdzi się dla każdej grupy wiekowej, osób, które nie mają czasu, a chcą przeczytać coś komfortowego, lekkiego i wciągającego. Powieść graficzna niesie za sobą przekaz, metaforę, która pokazuje nam siłę przyjaźni, rodziny i jak ważne jest wsparcie i akceptacja ze strony bliskich nam osób. Choć fabuła dzieje się w świecie fantastycznym, to jak najbardziej niektóre tematy mają swój wydźwięk w świecie realnym. Uwielbiam klimat tej książki, który sprawia, że choć na chwilę mogę przenieść się do zupełnie innego świata, pełnego magii, tajemnic, a przede wszystkim bohaterów, którzy są w stanie zabrać czytelnika w niezapomnianą przygodę. Czekam z niecierpliwością na trzeci, a zarazem ostatni tom, który ukaże się już w kwietniu, także jeżeli ktoś jeszcze nie sięgnął po 1 tom to zdecydowanie polecam!
[Współpraca barterowa z wydawnictwem young]

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑾𝒊𝒆𝒅𝒛𝒎𝒂𝒈. 𝑾 𝒖𝒌𝒓𝒚𝒄𝒊𝒖" 𝒕𝒐𝒎 2
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @molly_ostertag
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwoyoung
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 12+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

❀ Jest to drugi tom ,Wiedźmaga", w którym poznajemy też nową bohaterkę, Ariel. To moja comfort powieść graficzna. Przede wszystkim polecm ją młodszym czytelnikom, jednak dorośli oczywiście też mogą ją przeczytać. Jest idealna na rozpoczęcie przygody z czytaniem lub na poprawienie sobie humoru.

❀ Znajdziemy tu motyw magii, wiedźmy, wiedźmagi i zmiennokształtnych ✨🧙🏻🦊

❀ Od początku wiedziałam, że się nie zawiodę i tak też było. Uwielbiam tą historię i twórczość autorki 🤍 Ma taki spooky, paranormalny i fantastyczny vibe. Cudownie i szybko się czyta, co umilają prześliczne grafiki. Kreska autorki jest piękna i wspaniała. Aż miło popatrzeć 🥺🤍

❀ Pierwszy tom podobał mi się trochę bardziej. Mam wrażenie, że działo się w nim trochę więcej. Jednak niezmiennie kocham ten klimat! ✨ Ta historia otula jak ciepły kocyk 🫂 A do tego jak ta książka pięknie pachnie! 😍 CUDO! 🥺🤍

❀ Bardzo podoba mi się to, że ten tom skupia się bardziej na Charlie. Bardzo polubiłam ją jako bohaterkę już w pierwszej części 🤍 Poznajemy też dalsze przygody Wiedźmaga oraz jego rodzinę.

❀ Cały komiks jest pięknie wydany, o czym już wspominałam, ale pozwolę sobie jeszcze raz 🤭 Ilustracje doskonale oddają emocje bohaterów i są bardzo szczegółowe. Czytając, musiałam przerywać, żeby pozachwycać się nad pięknem grafik 🤍 Okładka i całe wydanie także jest śliczne 😍

❀ Podsumowując, książka bardzo mi się spodobała i z całego serca Wam ją polecam. Szczególnie jeśli kochacie komiksy i powieści graficzne autorstwa Molly Knox Ostertag ✨🤍 Napewno się nie zawiedziecie. Koniecznie poznajcie też pierwszy tom! 🤭🤍 KOCHAM tą trylogię! 🥺🫂 Nie mogę się doczekać finałowego trzeciego tomu.

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑾𝒊𝒆𝒅𝒛𝒎𝒂𝒈. 𝑾 𝒖𝒌𝒓𝒚𝒄𝒊𝒖" 𝒕𝒐𝒎 2
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @molly_ostertag
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @wydawnictwoyoung
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 12+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★★

Od premiery pierwszego tomu minęły raptem trzy miesiące, a już na rynku pojawiła się druga część, a w kwietniu zostanie wydany ostatni tom trylogii. I takie tempo wydawania serii to ja rozumiem i szanuję. Bo tego świata nie chce się najzwyczajniej opuszczać.

Drugi tom dosłownie mnie zachwycił. Historia opowiedziana w tej części jest równie mr*czna, co w przypadku pierwszego tomu, ale z drugiej strony tym razem wszystko przeżywałem dużo bardziej i mocniej. Wielokronie łapałem się na tym, jak szeroko otwieram oczy ze zdziwienia widząc kierunek, który obiera fabuła. Dałem się tej hisotrii porwać, zaangażować i dosłownie pochłonąć. To było raptem 30 minut przyjemności, ale w jak najlepszym wydaniu.

Poza świetnie skonstruowaną fabułą jest tutaj pewne przesłanie, które ma bardzo dobry wydźwięk. Niby wszystko rozgrywa się w magicznym świecie i wiele problemów krąży wokół magii, ale ma to też swoje inne wymiary i metaforyczne znaczenie. Książka jest skierowana do młodszych, ale moim zdaniem niezależnie od wieku można przy mniej spędzić bardzo przyjemnie czas, a i dostrzec w niej dużo większe i bardziej wartościowe przesłanie, które zgrabnie zostało wplecione w historię.

• 2024 Marzec
  • Literatura młodzieżowa
  • Fantasy i Science Fiction
  • Sprzedałam
  • Przeczytane 2024
  • Po angielsku

Dodaj cytat z książki W ukryciu