Historia wielkiej miłości

Wydawnictwo WasPos
2023-09-27
2023-09-27
Romans Mafia Erotyk Literatura obyczajowa Literatura kobieca

Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...
Okładka książki Przystanek pożądanie. Część 1 Magdalena Jachnik, Anna Kasiuk, Małgorzata Kasprzyk, Adam Kopacki, Katarzyna Lemiesz, Anna Nowicka-Bala, Laura Passer, Agnieszka Rusin
Przystanek poż... Magdalena Jachnik, ...

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Katarzyny Lemiesz. Tą książkę miałam możliwość przeczytać dzięki BT zorganizowanemu przez @żyćnieumierać. Powieść bardzo mnie zaskoczyła swoją dynamiczną fabuła. Byłam przekonana,że będzie ona lekką i przewidywalną historią. Okazało się zgoła inaczej.

Amanda poznaję Emiliana który okazuje się jej nauczycielem wf wybucha między nimi wielka miłość niestety ich szczęście nie trwa zbyt długo bo niestety mężczyzna finguje swoją śmierć. Dziewczyna nie wiedziała że jej ukochany to szef mafii na której czele musiał stanąć po zamordowaniu jego rodziców.
W książce dzieje się bardzo dużo. Otrzymujemy wiele zwrotów akcji, które raz wznoszą nas ponad niebiosa, a później spadamy na samo piekła z którymi muszą sobie radzić bohaterowie. Przez to towarzyszy nam szeroki wachlarz emocji od euforii po złość. Wiadome że w książce mafijnej pojawiają się również sceny akcji i brutalność, które trzymają czytelnika w napięciu.
Książka dostarczy Wam naprawdę wielu emocji🤗 Bardzo się cieszę że za niedługo będziemy mogli cieszyć się druga częścią ❤️ Polecam ją każdemu które lubi czytać nieoczywiste historię 😁

Czuję się jakby materiał na trylogię został upchnięty w jedną książkę. Akcja zbyt szybka, czasem wręcz nierealna. Główni bohaterowie niestabilni, a na Amandę spadają wszystkie możliwe plagi egipskie. Część wątków w ogóle nie wyjaśniona, część zaniedbana lub z niezbyt dobrym rozeznaniem w temacie. Miałam wrażenie, że mrugnę okiem i ucieknie mi połowa fabuły - tak dużo się działo.
Plus za piękną okładkę, która wraz z obecnymi ocenami przyciągnęła mnie do tej pozycji, ale niestety zawartością książki się rozczarowałam.

Muszę przyznać, że bardzo lubię książki Katarzyny Lemiesz za to, że dużo się w nich dzieje, akcja jest dynamiczna i nie ma nudnych opisów, a strony same się przewracają. W „Historii wielkiej miłości” natomiast, jak dla mnie, a przypominam, że warto wyrobić sobie własne zdanie, zadziało się zbyt dużo, zbyt szybko, a miejscami nawet niezbyt realnie.

Bohaterów poznajemy podczas niegroźnego wypadku na szkolnym korytarzu. Uczennica i nauczyciel zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Emiliano rzuca pracę, by być z Amandą, która jakiś czas później zachodzi w ciążę. Jej narzeczony musi jednak wyjechać do Ameryki, gdzie ulega wypadkowi i niestety ginie. Amanda jest zrozpaczona utratą ukochanego, przez co traci dziecko. Kilka lat później dziewczyna zatrudnia się u Thomasa, właściciela firmy projektującej ogrody, i wyjeżdża z szefem do Los Angeles, gdzie mają stworzyć projekt dla gangstera Bontate. Nagle okazuje się, że bratem Stevena jest jej zmarły narzeczony, o prawdziwym imieniu Dominic, który dla bezpieczeństwa Amandy sfingował swoją śmierć. W młodych ludziach ożywa uczucie, jakim się darzyli. Czy mają oni szansę pokonać przeciwności losu i znów wieść spokojne, pełne miłości życie?

Jeśli myślicie, że przedstawiłam fabułę całej książki, to muszę wyprowadzić Was z błędu. To tylko początek! W książce doświadczycie porwań, rozstań i spektakularnych powrotów, będą też mężczyźni, którzy za wszelką cenę chcą posiąść Amandę, niejednokrotnie wyrządzając jej wielką krzywdę. Na szczęście główni bohaterowie zawsze znajdują drogę do siebie i potrafią wybaczyć sobie nawet najgorsze występki – mam tu na myśli to, że głównie to Amanda wybaczała Dominicowi.

Autorka ma lekkie pióro, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Okładka jest piękna i niesamowicie zmysłowa. W tekście pojawiło się kilka nieścisłości, które jednak nie odbierają przyjemności z czytania. Uważam, że „ Historia wielkiej miłości” z powodzeniem mogłaby być dylogią, w której niektóre sceny zostałyby rozwinięte, a inne wytłumaczone – na przykład zabrakło mi wyjaśnienia, kim okazał się Alex i jakim sposobem dotarł do Ami, oraz jaki udział miał w tym szef dziewczyny – Thomas. W książce doświadczyłam też wielu emocji związanych z chorobą małej dziewczynki (celowo nie podaję, kim ona jest, by nie zdradzać fabuły). Jestem wyczulona na krzywdę dzieci i wylałam sporo łez, śledząc los Martiny. Przekonajcie się sami, czy ta historia z Was też wyciśnie łzy wzruszenia.
Całość oceniam na 6,5 / 10

Bohaterów poznajemy...

Opinia z Book Tour z książką "Historia wielkiej miłości"autorki @katarzyna_lemiesz_autorka
Organizowanego przez @zycnieumieracania bardzo dziękuję za możliwość udziału i przeczytania tak emocującej książki .

Kiedy kochasz całym sercem… Kiedy jesteś gotowa zmienić wszystko, by żyć w szczęściu i w miłości. Kiedy twój świat nagle się wali, a ty uświadamiasz sobie, że twój ukochany zmarł i nigdy do ciebie nie powróci. Nagle tracisz wszystko, co kochałaś, i nie jesteś w stanie dalej żyć.

Amanda młoda dziewczyna traci ukochanego i dziecko . Gdy okazuje że to było kłamstwo a jej ukochany żyje .
Jakie kłamstwa wyjdą na jaw i co odkryje Amanda ?
Wejdź w świat niebezpieczeństwa, tajemnic, uczuć i bólu oraz przekonaj się, do czego zdolna jest miłość, by przetrwać.
Książka mega mi się spodobała wciągneła do ostatniego rozdziału.
Polecam książkę 😉

#historiawielkiejmiłości#katarzynalemiesz#wydawnictwowaspos#booktour#miłość#utrataukochanejosoby#kłamstwo#

Historia, która rozpisana jest na kartkach tej książki nie raz i nie dwa poruszy Wasze najczulsze struny. Poznacie śliczną, młodą, pełną życia Amandę, która jeszcze jako uczennica liceum poznała kilka lat starszego nauczyciela wf-u, w którym się zakochała. Zresztą on w niej również. Postanowili być razem. Spędzili wspólnie cudowne 2 lata i wtedy ... Wtedy on zginął, a ona straciła dzieciątko, które nosiła pod sercem.

" Wszystko, co kochałam, zostało mi odebrane w najbrutalniejszy sposób, jaki mógł spotkać człowieka. Przeżyliśmy ze sobą wspaniałe dwa lata, by się rozstać, i to w tak okrutny sposób."

3 lata później, nasza bohaterka próbuje ułożyć sobie życie. Podejmuje pierwszą pracę w zawodzie, który kocha i który daje jej wielką radość. Nowy szef od razu rzuca ją w wir pracy i nawet zaskakuje pewną propozycją, na którą Amanda po przemyśleniu za i przeciw się zgadza. Potem wyjeżdża z szefem służbowo. Jednak ten wyjazd okaże się zupełnie inny, niż miał być! To co przeżyje nasza bohaterka podczas tego wyjazdu przyprawiłoby niejedną osobę o zawał! Nie żartuję! A to co z nią będzie się działo później, to już jeden wielki rollercoaster emocjonalny!

Amanda szczerze pokochała Emiliano. Zresztą z wzajemnością. Dlatego tak okropnie ciężko jest jej na wspomnienie jego śmierci, nawet po kilku latach. No i strata dziecka też ją dobiła. Jako matka rozumiem ją bardzo mocno. Ale podniosła się z tej ogromnej tragedii. Kiedy wyjechała z szefem służbowo do rodziny Bontate nie wiedziała, jak zakończy się ten wyjazd. Nie była przygotowana na to, że ten wyjazd, spowoduje otwarcie starych ran, że przeszłość ją dopadnie i to dosłownie! I nie wiedziała, że to będzie dopiero początek jej cierpienia, bólu, kłamstw, obłudy i że spotka jeszcze wielu ludzi, którzy będą chcieli wyrządzić jej krzywdę. Owszem, jest tu też wielka miłość, taka prawdziwa, ale i ta miłość przyprawia bohaterom ogromnego cierpienia. Były momenty, kiedy sama się zastanawiałam, czy ja bym to wszystko udźwignęła? Czy chciałabym drugi raz zaufać ukochanemu? Przecież mówi się, że dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki! To dlaczego Amanda dała szansę swojemu ukochanemu? Co spowodowało, że wybaczała mu tak okropne czyny? Dlaczego ta delikatna kobieta miała w sobie tyyyyle chęci do życia, walczyła z przeciwnościami? Czy było warto?

W tej historii miłosnej, a wierzcie mi na słowo, że jest tu niejedna gorrrrąca scena, przy czytaniu której można mieć wypieki na twarzy i przyspieszony oddech, to poza takimi scenami autorka naszykowała kawał mocnej, nieprzewidywalnej i zabójczej akcji. Ten emocjonalny rollercoaster wykończyłby niejednego, a ona ciągle, jak ten feniks z popiołu powstawała i chciała cieszyć się życiem i miłością. Tylko ile razy tak można? Przecież zawsze jest ten moment, że człowiek się poddaje i nastaje koniec. A reszta musi pogodzić się z taką a nie inną wersją wydarzeń. Tutaj dzieje się bardzo dużo. I tych złych, i tych dobrych rzeczy. Niektórzy dokonują wyboru pomiędzy przyjaźnią a miłością. Inni pomiędzy miłością, a miłością i bezpieczeństwem. Niektórzy zaś mają szaleństwo wręcz wypisane na twarzy. Cóż mogę Wam jeszcze dodać? Może jedynie to, że to nie jest cukierkowa historia, co to to nie! Na pewno znajdą się osoby, które po przeczytaniu stwierdzą, że to co tutaj autorka naszykowała, to nie mogłoby się wydarzyć w prawdziwym życiu. Albo, że jak ona może myśleć o seksie nawet w szpitalu po tragicznych przeżyciach? Pamiętajcie, że to jest fikcja! Wymysł autorki! A Wy albo to poczujecie, albo nie. Ta cała historia nie musi się Wam wszystkim podobać. Jedni będą nią zachwyceni, inni zadowoleni, a jeszcze inni .... :) No, rozumiecie :) Ja jestem zachwycona tą historią i choć wypompowała mnie emocjonalnie, to polecam ją wszystkim, którzy uwielbiają nie cukierkowe romanse. Którzy poza scenami miłosnymi chcą poczuć dreszczyk emocji, lub sobie momentami popłakać. Ta książka dostarczy Wam naprawdę wielu emocji :) A ja bardzo chętnie przeczytam i jeśli autorka zechce, to również obejmę swoimi skrzydełkami 2 tom z przygodami bohaterów.

"Mimo porażek życie musi się toczyć dalej. Każdy z nas przeżywa wzloty i upadki, wszystko zależy od tego, jak do tego podejdziemy."
Jeśli myślicie, że jest to kolejna cukierkowa historia o miłości, to bardzo się mylicie.
To historia o sile uczucia, o walce, bólu, stracie, miłości, nienawiści, zdradzie, zawiści.
Historia wielkiej miłości to kalejdoskop emocji przedstawiony w jednej powieści.
Amanda i Emiliano poznali się w Hiszpanii. Pomimo różnicy wieku i wielu przeciwności zakochali się w sobie. Mieli wspólne plany na przyszłość.
Pewnego dnia Emiliano musiał wyjechać w sprawach rodzinnych do Stanów.
Kilka dni później Amanda otrzymuje bolesną wiadomość.
Jej świat się zawalił, gdy dowiedziała się, że jej narzeczony nie żyje.
Nagle wszystkie plany na przyszłość straciły sens. A szok sprawił, że dziewczyna straciła dziecko i wylądowała w szpitalu.
To niesamowicie bolesne doświadczenie, gdy jednego dnia masz wszystko czego pragniesz, a drugiego nie masz już nic.
Czas jednak nieubłagalnie płynie dalej.
Po ukończeniu studiów architektury krajobrazu Amanda otrzymuje pracę w firmie Thomasa Maya jako projektantka ogrodów.
Dzięki swoim zdolnościom dostaje od szefa propozycję zaaranżowania terenu wokół domu nowego klienta firmy, którym jest Steven Bontate - szef mafii w Los Angeles.
Kim jest Steven Bontate? Jakie tajemnice odkryje dziewczyna w Los Angeles?
Mam trochę mieszane uczucia co do tej książki.
Z jednej strony szybko się ją czyta. Postacie są dobrze wykreowane. Zwłaszcza postać głównej bohaterki. Potrafimy wczuć się w losy dziewczyny i razem z nią przeżywać wszystkie upadki i wzloty, smutki i radości.
Gdy wydawałoby się, że historia idealnie się potoczy i wszystko się poukłada nagle mamy niespodziewany zwrot akcji i nie wiemy, co się za chwilę stanie.
Najbardziej wciągnęła mnie druga połowa książki. Jest ona naładowana taką ilością emocji, że nie sposób się od niej oderwać.
Z drugiej strony strasznie irytowało mnie zachowanie Bontatego.
Rola szefa mafii kojarzy mi się raczej z brutalnością i bezwzględnością, a nie nielogicznymi jak dla mnie decyzjami.
Bardziej odbierałam go jako biznesmena z rozległymi kontaktami.
Pragnęłabym w tym miejscu bardziej rozwinąć swoją myśl, jednak wiązałoby się to ze zdradzeniem wam fabuły książki, a nie chcę odbierać wam tej przyjemności.
Najlepiej jeśli sami przeczytacie tą historię i ocenicie postępowanie bohaterów.
Za ogromny plus tej powieści możemy uznać ukazany w niej pełen wachlarz emocji, bo to właśnie emocje oddziałują na nasze zmysły.
Miłość to piękne uczucie, jeśli jednak jej postrzeganie jest wypaczone może być przyczyną bólu i ogromnej tragedii.
To, co niewątpliwie tu znajdziecie, to jej różne oblicza.
Nie wszystkie decyzje podejmowane przez bohaterów książki mi się podobały. Jednak jedno trzeba przyznać - tej historii na pewno nie zapomnicie.
Polecam.
Współpraca barterowa z Wydawnictwem WasPos

Historia wielkiej miłości to kalejdoskop emocji przedstawiony w...

Ostatnio polubiłam się z mafijnymi książkami. Kiedyś nie powiedziałabym, że taki gatunek w ogóle mi się spodoba a tu proszę 🙂.

Książka opowiada historię Amandy, naszej głównej bohaterki, której dotychczas spokojne życie zamieniło się w koszmar. Narzeczony zginął, Amanda straciła nienarodzone dziecko. Czy może być gorzej? Oczywiście, że tak. Po otrzymaniu nowej pracy, i zleceniu jakim było zaprojektowanie ogrodu dla mafiozy, prawda wyszła na jaw, a wcześniejszy koszmar jej życia okazał się zwykłą fikcją.

W historię wciągnęłam się od pierwszych stron. Amanda wiodła smutne życie pozbawione miłości po stracie narzeczonego i dziecka. Nie potrafiła pokochać innego mężczyzny. Bardzo jej współczułam. Doznałam jeszcze większego bólu, kiedy razem z nią dowiedziałam się prawdy. I to mną wstrząsnęło do tego stopnia, że musiałam na chwilę odsapnąć. Całokształt historii dowiódł, że prawdziwa miłość może istnieć, i żadne przeszkody nie mogą jej zniszczyć. Jeżeli ktoś darzy się prawdziwym uczuciem pokonają wszystko.

W książce dzieje się bardzo dużo. Otrzymujemy wiele zwrotów akcji, które raz wznoszą nas ponad niebo, a później spadamy na samo dno. Przez to towarzyszy nam szeroki wachlarz emocji od euforii po złość. Jak na książkę mafijną pojawiają się również sceny akcji i brutalność, które trzymały mnie w napięciu.

Jedynym zastrzeżeniem są jak dla mnie zbyt wulgarne sceny zbliżeń między bohaterami książki i było ich trochę dużo. Ale jest to romans mafijny więc rozumiem ten zabieg. Mi osobiście nie podszedł.

Polecam przeczytać i samemu przekonać się, jak zawiła historia spotkała Amandę i jej ukochanego. Myślę, że spodoba się nawet tym, którzy nie siedzą w tym gatunku 🙂.

❤️ W książce jest wzmianka o sycylijskiej mafii Stefana Bontate oraz mafii Cosa Nostra. Myślałam, że to fikcja, ale jak zobaczyłam wzmiankę o Cosa Nostra, wiedziałam że autorka użyła w książce prawdziwych faktów na temat obu mafii. Zaczęłam przeszukiwać internet i zostałam pozytywnie zaskoczona tym co zaserwowała autorka.
❤️ Bardzo polubiłam postać Amandy. Wiele przeszła a mimo to nie dała się złamać. Twarda dziewczyna nie dająca sobie w kaszę dmuchać. Odczułam jak życie ukształtowało jej charakter i podobała mi się jej zadziorność. Szkoda, że los zaserwował jej takie przykre wydarzenia.
❤️ Jest to zdecydowanie pierwszy mój mafijny romans, który został tak rozbudowany. Nie dość, że mamy mafie połączoną ze scenami akcji, to do tego dochodzą również rozdziały z normalnego życia z przyjaciółką Amandy, wychowywaniem dziecka, przyjęciem urodzinowym. Autorka naprawdę się postarała nie stawiając kropki tylko na motywie mafijnym i romansie jak w książkach, które miałam okazję czytać dotychczas.

Czy miłość wszystko zwycięży?
Amanda jest przekonana, że straciła narzeczonego i dziecko. Czy aby na pewno? Po studiach kobieta zaczyna pracę jako projektantka ogrodów. Dzięki swoim zdolnościom dostaje nowy projekt - ma zaaranżować teren wokół domu bossa mafii w Los Angeles. Dziewczyna decyduje się przyjąć to zlecenie i wejść do świata niebezpieczeństwa, tajemnic, uczuć i bólu. Kim okaże się mafioso? Jakie tajemnice ujrzą światło dzienne?
Muszę się przyznać, że na początku ta książka mnie nie do końca wciągnęła, akcja toczyła się dość powoli i po kilku pierwszych stronach myślałam, że będzie to mocno przewidywalna powieść. Oj, myliłam się! Kiedy akcja się zaczyna rozkręcać, trudno przerwać czytanie. Autorka bardzo umiejętnie przedstawiła mroczny świat mafii i zapewniła nam wiele niespodziewanych zwrotów akcji.
Relacja między bohaterami jest mocno ciekawa, Katarzyna Lemiesz funduje nam wiele emocji i... bardzo miesza w życiu swoich postaci, co sprawia, że czytając nie zaznacie nudy - z każdą kolejną stroną jest ciekawiej i coraz bardziej chcemy poznać finał tej historii. To książka pełna intryg i tajemnic, warto po nią sięgnąć!
Przekonajcie się do czego zdolna jest miłość żeby przetrwać.

Czy miłość wszystko zwycięży?

Życie bywa bardzo przewrotne. Jednego dnia macie wiele, kolejnego tracicie niemalże wszystko… niekiedy nawet cząstkę siebie.

Tak właśnie było w przypadku Amandy. Kiedyś była szczęśliwą dziewczyną, związaną z mężczyzną, który był jej nauczycielem. Wszystko cudownie się układało. Wielka miłość, zaręczyny i zaskakująca wiadomość o ciąży, z której oboje byli bardzo szczęśliwi.

Wszystko to jednak przeminęło bezpowrotnie. Emiliano zginął, a ona straciła ciążę. Przez lata nie potrafiła zapomnieć o tym co się stało, choć każdego dnia próbowała walczyć o siebie. Skończyła studia i podjęła pracę w firmie Thomasa Maya, jako projektantka ogrodów. Mężczyzna od samego początku jest oczarowany kobietą, jednak ta wciąż myśli o zmarłym narzeczonym, przez co do tej pory nie dała nigdy szansy nikomu innemu. Targana uczuciem jakby zdradzała miłość swojego życia, była wciąż zamknięta na nową miłość.

Pewnego dnia Amanda ma przygotować projekt dla faceta, który jest szefem mafii.. W celu jego realizacji wyjeżdża wraz ze swoim szefem i… o zgrozo… musi udawać jego narzeczoną, gdyż jak twierdzi Thomas ma to pomóc w interesach, bowiem dla szefa mafii rodzina i jej więzy są szczególnie ważne.

Kobieta obawia się tej podróży, jak również samego faktu, dla kogo będzie pracowała przez najbliższy czas.. Ostatecznie decyduje się na ten krok. Na miejscu jednak czaka na nią pewne zaskakujące odkrycie. Nigdy w życiu nie pomyślałaby, że ujrzy coś takiego. Nagle robi się tajemniczo… namiętnie i…. bardzo niebezpiecznie. Kobieta zaślepiona trochę miłością i namiętnością ignoruje ostrzeżenia, które ktoś jej wysyła. Może tego jednak pożałować…

Co takiego odkryła Amanda?

Czy najboleśniejsza prawda jest lepsza od niewiedzy?

Kto i dlaczego pragnie zaszkodzić dziewczynie?

Jak potoczy się jej dalsze życie?

Muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie już od pierwszych stron! Sporym atutem powieści jest fakt, że dużo się w niej dzieje. Autorka nie pozwala się czytelnikowi nudzić, co chwilę wystawiając bohaterów na kolejną próbę. Myślę, że jest to jedna z tych książek, których historia zostaje z czytelnikiem na długo. Trzyma w napięciu do samego końca.

🍁 Współpraca recenzencka🍁
Dzisiaj przychodzę do was z piękną powieścią, która ukazuje życie dziewczyny, której cały świat wywrócił się do góry nogami w jednej chwilii. Najpierw straciła swojego narzeczonego, a później dziecko. Ból i samotność towarzyszyły jej w każdym dniu. I tak naprawdę mimo upływu czasu nie pogodziła się ze stratą ukochanego i dziecka. Jednak udało jej się skończyć studia architektury krajobrazu. A później rozpoczęła pracę w firmie jako projektantka ogrodów. Szef złożył jej propozycje, aby wyjechała z nim do Los Angeles, aby zaprojektować ogród dla samego bossa mafii Stevena Bontatę jednak Amanda się zastanawia po pierwsze może to być niebezpieczna wyprawa, a po drugie ma udawać narzeczoną swojego szefa. Jednak podejmuje decyzję i postanawia przyjąć to zlecenie. Jakie tajemnice wyjdą na jaw podczas wyjazdu? Jak potoczą się dalsze losy Amandy? Czy aby na pewno podjęła dobrą decyzję? Czy uda jej się ruszyć dalej i zapomnieć o przeszłości?
Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie, a styl pisania autorki był po prostu świetny. Przede wszystkim dużo emocji, które towarzyszyły mi do samego końca czytania. Tajemnice i zwroty akcji, które mnie zaskoczyły i wciągnęły. I coś, co lubię najbardziej, czyli motyw mafii!
Na koniec chciałabym podziękować autorce @katarzyna_lemiesz_autorka oraz wydawnictwu @waspos za udaną współpracę i za zaufanie ❤️!
Ocena książki;
9/10 ⭐

🍁 Współpraca recenzencka🍁

• 400-600
  • Posiadam elektroniczne
  • Wydawnictwo WasPos
  • Obyczajowa/romans
  • Patronaty

Dodaj cytat z książki Historia wielkiej miłości