Umowa na miłość

Katarzyna Lemiesz Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-04-21
2022-04-21

Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...
Okładka książki Przystanek pożądanie. Część 1 Magdalena Jachnik, Anna Kasiuk, Małgorzata Kasprzyk, Adam Kopacki, Katarzyna Lemiesz, Anna Nowicka-Bala, Laura Passer, Agnieszka Rusin
Przystanek poż... Magdalena Jachnik, ...

Świetna książka. Początek trudny , skomplikowany zakończenie bajkowe. Polecam.

Świetna książka. Początek trudny , skomplikowany zakończenie bajkowe. Polecam.

Ciekawa fabuła,wartka akcja,, wiele wątków, ale podczas czytania zastanawiałam się czy autorką jest nastolatka. Styl płaski dający wrażenie szkicu dla książki.

zaczytana0598
"Umowa na miłość" autorstwa Katarzyny Lemiesz to romans. Sophie była bita, gwałcona przez swojego byłego partnera Brada mimo, że spodziewała się jego dziecka. Na szczęście zrozumiała, że nie może tak żyć i uciekła od niego razem z synkiem. Ten niestety mimo, że nie zależy mu na malcu porywa go z zemsty dla okupu strasząc z dziewczyną, że go skrzywdzi. Kobieta jest załamana, gdyż nie wie skąd zdobyć taką sumę. Na szczęście na jej drodze pojawia się Avan, który ma dla niej propozycję. Jeśli Sophie będzie się z nim spotykać przez trzy tygodnie mężczyzna zapłaci jej całą sumę którą chce Brad. Kobieta jest w stanie zrobić wszystko dla synka. Między dwójką zaczęło się rozwijać mocne uczucie. Tylko czy ono przetrwa? Obydwoje mieli za sobą niełatwe przeszłości dla nich. Czy będą w stanie sobie zaufać tym bardziej, że mają do pokonania wiele trudności, gdyż los im nie zawsze sprzyja.
Książka mi się bardzo podobała i nieraz doprowadziła mnie do wzruszenia, dlatego też jestem pewna, że sięgnę po niejedną książkę tej autorki 🤗 Liczę też, że pojawią się dalsze losy bohaterów.
#umowanamiłość #miłośćniejestłatwa #przemoc #ratunek #pomoc #katarzynalemiesz @katarzyna_lemiesz_autorka @waspos

zaczytana0598

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Umowa na miłość
Autor: Katarzyna Lemiesz
Wydawnictwo: WasPos

Kochani dzięki uprzejmości autorki mogłam przeczytać książkę „Umowa na miłość”. Egzemplarz dostałam wraz z piękną dedykacją od Kasi za co ogromnie jej dziękuję.

Co byście zrobiły, jak wasz były partner porywa waszego kochanego synka i nie chce go oddać bez odpowiedniej sumy na swoim koncie?

No właśnie, do czego jest zdolna matka dziecka, aby je uratować?

Nasza główna bohaterka jest matką i dla dobra własnego dziecka za wszelką cenę próbuje zdobyć odpowiednią sumę pieniędzy, aby odzyskać swojego ukochanego syna. Kiedy w nocnym klubie, gdzie pracuje poznaje przystojnego mężczyznę widzi światło w tunelu.

Avan proponuje Sophie spotkania na wyłączność u niego w domu. Kobieta dzięki tej propozycji mogłaby zdobyć całą sumę pieniędzy i odzyskać syna.

Czy zgodzi się?
A co jak w to wszystko wejdą uczucia?

Książka, którą pochłonięcie na jedno posiedzenie. Dzięki lekkiemu stylowi naszej autorki książkę czyta się bardzo szybka i jak dla mnie za szybko, bo chetnie poznałabym dalsze losy naszych bohaterów. Zdradzę wam, że tę historię już czytałam na platformie wattpad i już wtedy kibicowałam autorce, aby wydała tę książkę. Bardzo cieszę się, że udało się i jej kolejne papierowe dziecko jest na półce.

Historia Avana i Sophie to nie tylko porwanie jej syna, ale będą też porachunki, czyli pojawi się akcja. Dużo namiętności i bardzo dobrze opisane sceny zbliżenia. Książka jest warta waszej uwagi. Jeśli nie znacie jeszcze twórczości autorki, to zachęcam do zapoznania się, bo warto.

Kochana Kasiu gratuluję ci serdecznie i czekam na więcej.

@katarzyna_le
@waspos
@niebezpieczniegorace

#recenzja #katarzynalemiesz #waspos #niebezpieczniegorąceksiążki #umowanamiłość #czytamlegalnie #kochamksiazki #porwanie #szantaż #namiętność #strach #emocje #zaczytanamama86

‼️RECENZJA‼️

Tytuł: Umowa na miłość
Autor: Katarzyna Lemiesz
Wydawnictwo: WasPos

Co tu się działo? Co się działo? "Umowa na miłość" od @katarzyna_le to mój patronat z którego jestem ogromnie dumna.

Mamy tu przedstawione losy dwójki bohaterów których los postawił na swojej drodze Avana i Sophie. Ona, krzywdzona, poniżana przez partnera znosi cierpliwie wszystkie razy dla swojego ukochanego synka. Gdy więc Brad posuwa się do szantażu Alice traci grunt pod nogami. W tym momencie swojego życia poznaje Avana. Mężczyznę tak jak ona poranionego, z przeszłością która ciągnie się za nim jak cień. Czy z jego pomocą odzyska Maxa?

Tych dwoje oprócz starań by odzyskać chłopca połączy seks, pożądanie i przyciąganie. Sceny łóżkowe są tutaj częste i powodują wypieki na twarzy. Dodajmy do tego uroczego, rezolutnego kilkulatka który momentami okazywał się nad wiek dojrzałym chłopcem. Mamy tutaj też chorobliwą zazdrość, przekręty, tajemnice, niebezpiecznych ludzi ale przede wszystkim silną relację jaka połączyła Sophie i Avana. Czy u boku mężczyzny z przeszłością kobieta po przejściach znajdzie bezpieczną przystań? Jak daleko w swoich poczynaniach posuną się Ronan i Celine? Czy były partner raz na zawsze zniknie z życia Sophie?
Książkę bardzo szybko się czyta, jest to idealna historia na letni wypad czy popołudnie przy kawie.

"Umowa na miłość" to już kolejna książka Kasi której mogłam towarzyszyć. Tak już zupełnie na zakończenie zadaję sobie pytania czy możliwym jest by z tej tytułowej umowy na niezobowiązujący układ mogła wyniknąć wielka miłość na całe życie, na dobre i na złe? Albo jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić dla własnego dziecka?

Brad, były partner Sophie Elwood, porywa ich synka i szantażuje kobietę. To zmusza ją do znalezienia sposobu na szybkie zarobienie dużej gotówki. Znajduje sobie sponsora, Avana Millera, który płaci za jej towarzystwo i seks. Dzięki zarobionym w ten sposób środkom Sophie jest w stanie uratować synka.

Avan szybko się angażuje i dąży do stworzenia rodziny. Ślub ma mu pomóc ocalić firmę przed zakusami nieuczciwego partnera, który już wcześniej bardzo mu zaszkodził.

W książce jest mnóstwo błędów, jak choćby "zbyt bardzo" czy "na prawdę".

Wiele wypowiedzi bohaterów rozpoczyna się od "ja", co brzmi sztucznie:

„Ja nie wiem, kim ty naprawdę jesteś.”

„Ja chcę was w swoim domu, Sophie.”

„Ja przepraszam za te wszystkie słowa…”

Najsłabsze są jednak sceny erotyczne z dialogami jak z taniego Harlequina.

"Czy chcesz wzbić się do gwiazd i zobaczyć setki fajerwerków?"

"Dołączysz do mnie w wyprawie poznawania naszych ciał?"

i najlepsze:

"zalej swoją szczelinę wodospadem rozkoszy",
nie wspominając o porównaniu do ula i niedźwiedzia.

W książce można znaleźć także takie perełki:

"Moja sekretarka do gabinetu weszła."

"Głupia suka z tej wariatki była."

"Wyjdź, bo inaczej poznasz moją pięść."

Brzmi to trochę jak humor z zeszytów szkolnych.

Wszystkie dramatyczne zwroty akcji jak porwanie czy przekazanie dziecka są skrócone do kilku zdań, za to nieistotne dialogi są nadmiernie rozciągnięte.

To zdecydowanie jeden z najsłabszych romansów jakie przeczytałam od dłuższego czasu. Historia miała potencjał, ale stylistycznie leży. Najmocniejszym punktem powieści jest postać Maksia. Tylko on wydawał mi się autentyczny.

I chociaż nie ocenia się książki po okładce, tutaj treść z oprawą graficzną idą w parze.

Można było dopracować tę powieść tak, by czytało ją się z przyjemnością, lecz w obecnej formie - szkoda czasu.

Avan szybko się angażuje i dąży do stworzenia rodziny. Ślub ma mu pomóc...

Matka dla dziecka gotowa jest zrobić wszystko. Znakomitym tego przykładem jest Sophie, bohaterka powieści Katarzyny Lemiesz "Umowa na miłość".

Były partner Sophie to kryminalista, który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć to czego chce. Porywa własne dziecko, żądając za nie od jego matki wysokiego okupu. Sophie, by zdobyć pieniądze decyduje się na pewien układ. Na trzy tygodnie ma stać się kobietą do towarzystwa Avana, mężczyzny podejrzanego o zabójstwo żony. Początkowy strach Sphie do Avana przeradza się stopniowo w sympatię ale czy jest szansa, by między tą dwójką rozkwitło większe uczucie?

Bardzo podoba mi się fabuła książki. Wciągnęłam się w nią od pierwszej strony. Historia dwojga skrzywdzonych ludzi, którzy próbują zaznać w życiu jeszcze trochę radości. Ludzi, którzy szukają miłości, którzy pragną być kochani.

Autorka porusza tematy chwytające za serce. Sophie nie miała łatwego życia. Uwolniła się z rąk znęcającego się nad nią fizycznie i psychicznie partnera, ale trauma pozostała. Ciężko jej na nowo zaufać jakiemukolwiek mężczyźnie, tym bardziej, że musi myśleć też o bezpieczeństwie swojego synka. Synka, dla którego gotowa jest na wszystko. Bardzo polubiłam tę postać. Avan z kolei to bohater początkowo wzbudzający negatywne uczucia. Szybko jednak okazuje się, że jego szorstkość i czasami wręcz chamskie zachowanie to tylko maska. To pobyt w więzieniu i doświadczenia z tym związane zmieniły Avana. W gruncie rzeczy to dobry facet, który potrzebuje kogoś, kto mu o tym przypomni i wydobędzie z niego to co najlepsze. Taką osobą jest Sphie. Jak się okazuje potrzebują siebie nawzajem. Kiedy wydawać by się mogło, że wszystko jest na jak najlepszej drodze by stworzyli szczęśliwy związek pojawiają się nowe przeszkody. Komuś ewidentnie jest on nie na rękę...

Jeżeli mam się do czegoś przyczepić to tylko do tego, że książka jest zdecydowanie za krótka. Czytało mi się ją przyjemnie i bardzo szybko. Polecam gorąco.

⭐Recenzja⭐

🌺 "Umowa na miłość " to romans obyczajowy autorstwa Katarzyny Lemiesz.

🌺Sophie ma za sobą trudną przeszłość. Bita i poniewierana przez partnera odchodzi od niego, i zaczyna nowe życie.
On jednak w zemście porywa ich synka, i żąda dużej sumy pieniędzy w zamian za jego uwolnienie. Kobieta nie wie jak ma zdobyć brakującą sumę, dlatego przyjmuje propozycję Avana, który za trzy tygodnie spotkań chce zapłacić jej wysoką stawkę, która starczy na wykupienie synka.
Sophie jest załamana, ale postanawia zrobić wszystko, aby odzyskać swoje ukochane dziecko.

Czy Avan pomoże kobiecie?
Czy Sophie odzyska synka?
Czy zdecydują się kontynuować tą znajomość?
Jaką tajemnicę skrywa Avan?

🌺Książka jest krótka i można przeczytać ją w jeden wieczór. Jest w miarę spokojna, i mało się w niej dzieje, jednak fabuła jest ciekawa, i wielu czytelnikom na pewno przypadnie do gustu. Ja jednak wolę książki przesycone akcją, dynamiczne i nieprzewidywalne, i tego mi w tej książce brakowało.
Sceny erotyczne wyważone i opisane ze smakiem. Bohaterów polubiłam, jednak dla mnie ich relacja za szybko się rozwijała, i było to trochę nienaturalne.
Smyk skradł moje serce, i niewątpliwie był moim ulubionym bohaterem. Sama chciałabym mieć takiego wspaniałego synka.
Ogólnie książka była odstresowującą lekturą, i dobrze się ją czytało.

Jeśli lubicie lekkie i niezobowiązujące historie, które szybko się czyta, i można się przy nich zrelaksować, to może być coś dla was.

⭐Recenzja⭐

🌺 "Umowa na miłość " to romans obyczajowy autorstwa Katarzyny Lemiesz.

"Umowa na miłość" to historia dwójki ludzi, którzy próbują na nowo poukładać swoje życie.
Sophie wyrwała się z toksycznego związku, myślała że już odcięła się od przeszłości. Jednak to nic bardziej mylnego. Przeszłość wróciła w postaci byłego partnera, który porwał ich synka i żąda okupu.
Avan to mężczyzna biznesu, który po niesłusznych oskarżeniach i tak trafia do więzienia. Gdy po odzyskaniu wolności w barze poznaje kelnerkę, składa jej propozycję. Dla Sophie jest ona idealna, mimo że dosyć krępująca, ale przez trzy tygodnie pozwoli zebrać pieniądze na okup za syna.
Los jednak miał inne plany względem tej dwójki. Czy odnajdą to czego szukają?
Po raz kolejny mam przyjemność patronować książce Kasi. Po raz kolejny historia która wydaje się banalna, robi na mnie pozytywne wrażenie. U Kasi wszystko dzieje się szybko, akcja ani na chwilę nie zwalnia, co sprawia że można ją przeczytać w jeden wieczór. Mimo erotycznych scen czyta się ją z przyjemnością i bez skrępowania. Do tego jeszcze domieszka intryg i tajemnic sprawiają że emocji podczas czytania z pewnością nie zabraknie.
Zachęcam do zapoznania się z losami Sophie oraz Avana w tej slodko-gorzkiej historii.

UMOWA NA MIŁOŚĆ - KATARZYNA LEMIESZ

Historia którą wam dzisiaj przedstawię była nawet całkiem fajna, ale dla mnie jakby kurcze trochę za prosta. A może to ja się przyzwyczaiłam już do pościgów, strzelanin i emocjonalnych historii. Ta z kolei była taka idealna na jeden wieczór, szybka do przeczytania, o bohaterach z taką, a nie inną przeszłością i dość ciekawą fabułą. Kobieta i mężczyzna. Matka, która w trosce o swoje dziecko zrobiłaby wszystko, oraz były więzień, który stał się jej środkiem do celu. Chwilowy układ między tą dwójką miał tylko ułatwić uratowanie dziecka. A jednak to wszystko poszło w trochę inny kierunku niż wcześniej zakładano. Miłość, poczucie bezpieczeństwa, koszmary przeszłości i odrobina takiego dreszczyku niebezpieczeństwa. Świat w jakim żyli Avian i Sophie nie należał wcale do łatwych. Obydwoje mieli swoją przeszłość i demony, a jednak los postanowił ich w jakiś sposób połączyć. Ciekawe tylko czy ich znajomość i umowa, która ich połączyła, będzie dla nich szansą na miłość i zbudowanie trwałego związku czy raczej bardziej im zaszkodzi? Bo co by nie było, ale ta dwójka tego potrzebowała. Nowego startu, miłości i bezpieczeństwa,a w szczególności Sophie, która miała do czynienia z brutalnym mężem. Chociaż Avian wcale też tak łatwo miał, a jednak widział w niej kobietę, przez którą jak twierdził stawał się lepszy.
W historii tej dwójki podobało mi się właśnie to połączenie dwóch skrzywdzonych dusz, które mogłyby się nawzajem uratować. Nie do końca jednak rozumiałam zachowanie Brada. Brutalny, pozbawiony skrupułów mężczyzna, który przed niczym się nie cofnie, nawet przed przetrzymywaniem własnego dziecka. I co, nagle w pewnym momencie zmienia się o 180 stopni? To nie mogłoby być takie proste, musiałoby mieć jakieś drugie dno. Zdecydowanie stał się postacią, której nie potrafiłam rozgryźć. Kolejny plus za intrygi, które postawiły przyszłe szczęście tej dwójki pod znakiem zapytania. Były i gorące sceny, w końcu to one były podstawą tego układu. Z początku akcja toczyła się bez jakiś konkretnych dramatów,aczkolwiek było dość gorąco i namiętnie. Z kolei im bliżej było końca tym bardziej akcja się rozwinęła i zyskała na ciekawości, właśnie przez intrygi i dreszczyk niebezpieczeństwa.
Dlatego też ostatecznie historia Aviana i Sophie mi się podobała, aczkolwiek z chęcią poznałabym trochę więcej szczegółów o tym jak to się właściwie między nimi zaczęło, bo jednak tego mi troszku brakowało. Jednak zachęcam was do sięgnięcia po lekturę i wyrobienia sobie własnej opinii na jej temat.

UMOWA NA MIŁOŚĆ - KATARZYNA LEMIESZ

• Patronat
  • Jednotomówka
  • Kindle
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Umowa na miłość