Układ małżeński

Wydawnictwo WasPos
2023-04-25
2023-04-25
Sex Małżeństwo

Okładka książki Świąteczna magia Dakota Arizona, Justyna Dziura, Magdalena Jachnik, K.E. December, Katarzyna Lemiesz, Marta Milda, Agnieszka Nikczyńska-Wojciechowska, Karolina Staszak, Angela Węcka, Karolina Zielińska
Świąteczna magia Dakota Arizona, Jus...
Okładka książki Przystanek pożądanie. Część 1 Magdalena Jachnik, Anna Kasiuk, Małgorzata Kasprzyk, Adam Kopacki, Katarzyna Lemiesz, Anna Nowicka-Bala, Laura Passer, Agnieszka Rusin
Przystanek poż... Magdalena Jachnik, ...

"Miłość - najpiękniejsze uczucie, jakie w życiu istniało."

W tej książce dzieje się naprawdę sporo. Kiedy poznajemy Rossalin, dowiadujemy się, że jej rodzice nie żyją, z facetami do tej pory jakoś się jej nie układało i jest obecnie sama, może liczyć tylko na swoją przyjaciółkę Paulę. Jakby tego było mało, musi spłacać kredyt za mieszkanie, a obecnie jest na etapie szukania pracy. I tu uśmiecha się do niej szczęście, bo Paula załatwiła jej pracę sekretarki u swojego szefa Ericka Nilssona. Rossi już kiedyś miała okazję poznać tego przystojniaka i jakoś go nie polubiła, bo to typ faceta, który zaliczać tylko chce kobiety. Sytuacja jednak zmuszą ją do przyjęcia tej pracy. Natomiast sam Erick jest w szoku, kiedy dowiaduje się, że Rossalin ma być jego pracownicą, aczkolwiek cieszy się z tego faktu. Bo ma na nią wielką ochotę. Jednak poza tym, mężczyzna ma pewne problemy z partnerami biznesowymi. I będzie musiał podjąć kroki, które go nie bardzo cieszą, czego się czasem nie robi dla pieniędzy lub dla bycia w pewnym towarzystwie. Przystojny szef złoży pewne propozycje swojej nowej pracownicy. Czy ona zgodzi się na jego warunki? Czy zostanie dalej w nowej pracy? Co tutaj jeszcze wydarzy się pomiędzy tą dwójką? Zapraszam Was do książki.

Rossalin życie nie oszczędzało. Sporo przeszła, a jeszcze sporo było przed nią! Bo to, co autorka tutaj przygotowała dla tej kobiety, to istny rollercoaster! Dobrze, że w każdej sytuacji mogła liczyć na przyjaciółkę. Bo to już bardzo dużo znaczy dla niej. Co się tyczy Ericka, to ten facet naprawdę kobiety traktował przedmiotowo, ba!, on nawet nie krył się z tym, ani przed pracownikami, ani przed partnerami biznesowymi. Więc nie dziwmy się, że niektórzy woleli stronić od niego. Niestety za naszym przystojniakiem ciągnęła się też przeszłość i tragiczne wydarzenia, które po części mogą tłumaczyć zachowanie tego mężczyzny. Tylko czy uda mu się wprowadzić swoje pomysły w życie? Czy układ, który zaproponuje kobiecie, która nim gardzi, dojdzie do skutku? Co tutaj wydarzy się pomiędzy tą dwójką? I czy będzie happy end? A może autorka zaserwuje totalną rozpierduchę na koniec?

"Prawdziwa miłość powinna przezwyciężyć wszystko, nawet ucieczkę w zagubieniu."

Na pewno Katarzyna Lemiesz pokazuje w tej historii, że miłość bywa trudna i nieprzewidywalna. Od nienawiści do miłości jest cienka granica. Tutaj bohaterowie przekroczą tę granicę, ale... No właśnie, ale będą ukrywać prawdziwe uczucia przed sobą. Zresztą poza takimi tajemnicami, jest tutaj sporo innych tajemnic, kłamstw, niedomówień czy chęci zemsty. Jest też pokazana namiętność, pożądanie, zauroczenie i miłość. A miłość, jak wiemy, to nie tylko wzloty i motylki w brzuchu, to też nie raz i nie dwa ból. Jest w książce taki moment, w którym on zachowuje się jak totalny dupek, idiota i myśli tylko o sobie. Znaczy się - że jemu się wydaje, że myśli o kobiecie swojego życia, że niby dla jej dobra postępuje tak a nie inaczej. Ale moim zdaniem zrobił totalny błąd! Nawet jego przyjaciel to rozumie. No cóż. To była choć bardzo samolubna decyzja, ale jego decyzja. I swoje konsekwencje tego też potem musieli ponosić oboje. Czy miłość wygra? Aaaaaa... więcej nic nie powiem. Zachęcam Was do przeczytanie tej książki w formie papierowej lub jako e-book choćby na Legimi. A potem napiszcie, czy Wam się spodobała tak jak mi, czy może wręcz przeciwnie?

"Miłość - najpiękniejsze uczucie, jakie w życiu istniało."

Prymitywnie napisana, sztuczna... nie da się tego czytać.

Prymitywnie napisana, sztuczna... nie da się tego czytać.

Recenzja 😍!
Jest to historia o Ericku który jest właścicielem sieci hoteli na Hawajach jest przystojny i dzięki swojemu wdziękowi uwodzi kobiety i oczywiście nie ma do nich szacunku. Przez to że tylko myśli o tym aby zaliczyć panienki zaczyna tracić reputację i zaufanie swoich partnerów biznesowych i musi wziąć ślub aby ratować dobre imię firmy.
Rossalin po śmierci ojca miała tylko u boku swoją przyjaciółkę która ją wspierała w najgorszych momentach. Dostaje od swojej przyjaciółki Pauli propozycję pracy w firmie gdzie pracuje jako asystentka w księgowości. Rossi dostaje pracę na stanowisku Ericka Nilssona.

Historia wydaje się banalna Rossalin nie darzy sympatią swojego szefa wiedząc że ma panienki pod dostatkiem. I to jej Nilsson składa ofertę fikcyjnego małżeństwa. Rossi jest niechętna nie chce się zgodzić na małżeństwo ale po wyznaniu przez Ericka przyjmuje oświadczyny.
Jednak skrywane sekrety doprowadzają do tego że ta dwójka niejednokrotnie będzie musiała walczyć o siebie, o swoje uczucia do siebie które gdzieś się chowają.

Polecam 😍❤️
Książka wciągnęła mnie że niejednokrotnie płakałam gdy był smutny moment.
Ale są również ciekawe momenty gdzie się czuje adrenalinę 😍❤️!

Recenzja 😍!
Rossalin po śmierci ojca...

DNF. Okropna, nie dało się przez nią przejść.

DNF. Okropna, nie dało się przez nią przejść.

No cóż. Sama jestem sobie winna. Skuszona tak dobrymi opiniami zakupiłam dzisiaj książkę. Od bardzo bardzo dawna były to najgorzej wydane pieniądze, całe 46,90 zł. Książka jest słaba, styl pisania jakiś agresywny, rwany. Bohaterka zachowuje się jak głupiutka, niedojrzała panna. Co chwila nierealny zwrot akcji. Autorka umieściła tu wszystko, co do głowy Jej przyszło. Dla mnie banalna, zwyczajnie nie da się czytać- całość beznadziejna.

Witam, dziś mam dla was recenzje książki Układ małżeński ❤️ autorki Katarzyny Lemiesz ❤️.
Rossalin młoda kobieta, którą spotykają w życiu same niepowodzenia, śmierć ojca, rozstanie z narzeczonym, który ją zdradził, w tym wszystkim miała tylko u boku najlepszą przyjaciółkę. Myśli, że los, jednak w końcu się do niej uśmiechnął, ponieważ dostaje propozycję pracy w firmie, w której pracuje jej przyjaciółka Paula jako asystentka w księgowości. Ona jednak ma być sekretarką szefa, czyli Ericka Nilssona jedyne, co czuje to niechęć do tego mężczyzny…
Erick to przystojny, bogaty właściciel hoteli na Hawayach, na każdym kroku uwodzi kobiety, ale niestety nie ma dla nich szacunku i traktuje je przedmiotowo. Przez złą reputację zaczyna tracić partnerów biznesowych, a jego ostatnią nadzieją na odzyskanie ich zaufania jest małżeństwo. Kobiety są dla niego tylko zabawką, więc czy uda mu się zdobyć to czego pragnie? Czy Rossaline przyjmę jego propozycję? Jakie tajemnice skrywa mężczyzna i jak zakończy się ich znajomość? Przeczytajcie sami 😉.
W życiu bywa tak, że kiedy wszystko zaczyna iść nie po naszej myśli, to już naprawdę wszystko. Śmierć bliskiej osoby zawsze jest czymś, co nas przybija tym bardziej, kiedy tą osobą był ojciec, który był jedyną rodziną. Niestety musimy żyć dalej, lecz wiadomo, że nikt z nas nie zapomni kogoś, kto był dla nas bliski. Jak radzić sobie w sytuacji, kiedy zostaje się zdradzoną przez narzeczonego, z którym miało się spędzić resztę życia? Niejedna osoba w końcu poddałaby się nieznośnemu losowi, który rzuca co rusz to inne kłody pod nogi. Od czego jednak ma się przyjaciół, którzy z ochotą wyciągną pomocną dłoń, nasza bohaterka właśnie taką przyjaciółkę posiada, bez namysłu zadzwoniła do niej, by poinformować, że ma dla niej etat mimo to, iż widziała, że kobieta nie przepada za jej szefem, który uchodził za uwodziciela, który nie szanuje kobiet. Rossie postawiona pod murem zgadza się na bycie asystentką przystojnego mężczyzny, nie wiedząc, jednak że będzie miał dla niej inną propozycję. Miała zostać jego żoną przez jakiś czas, byleby zamydlić oczy jego wspólnikom, czy jednak kobieta zgodziła się na tę propozycję, musicie przeczytać sami 😉, bo cóż, by to była za niespodzianka, jeśli zdradziłabym wam wszystko 😁. Historia pokazuje nam, że nie wszystko możemy kupić za pieniądze, czasami brakuje nam osoby, z którą można dzielić życie, spędzać czas, czy po prostu cieszyć się bliskością. W książce nie ma nudy, ciągle coś się dzieje, a nasi bohaterowie zaskakują nas na każdym kroku 😍. Więc polecam wam tę historię, na pewno was nie zawiedzie 😘.

Eric ma wszystko – wygląd, pieniądze, powodzenie. Do tego pracuje na Hawajach bo to tam jest właścicielem sieci hoteli.

Jednak mając wszystko łatwo się zgubić. Łatwo być nieostrożnym, myśląc że można wszystko i że nic nie ma ograniczeń. To zachowanie skutkuje brakiem zaufanie u partnerów biznesowych, a to coś bardzo ważne. Nie tylko pieniądze i pomysły są potrzebne do rozwoju. Musi być godnym zaufania.

A teraz jedyna szansa to małżeństwo. Czy znajdzie do tego odpowiednią osobę?
Rossalin zaczyna prace jako jego sekretarka. Jej przyjaciółka pracuje tam w księgowości i bardzo ją wspiera po tym jak narzeczony ją zdradził.

Trochę typowe, biznesmen potrzebuje kobiety aby sprawiać dobre wrażenie, jakby kobiety były tylko po to żeby poprawić męski wizerunek. Niezbyt podoba mi się ten wątek. Oczywiście mamy tajemnice, emocje, niebezpieczeństwo co wyrywa tą książkę z tej banalności, dodaje nutki ciekawości, a przede wszystkim na plus jest lekki styl pisania.

„Prawdziwa miłość powinna przezwyciężać wszystko, nawet ucieczkę w zagubieniu”.

Układ małżeński to powieść pokazująca historię dziewczyny, która została zdradzona przez swojego faceta, a jej jedyną bliską osobą jest przyjaciółka, która pomaga znaleźć jej pracę. Poznajemy także Ericka, przystojnego inwestora i właściciela hoteli na Hawajach, który ma ciężką przeszłość za sobą.

Autorka pokazuje w tej powieści, że miłość przychodzi niespodziewanie i czasami jest to uczucie, które także nas rani, pozostawiając po sobie doświadczenia, z których musimy wyciągnąć wnioski. Jednak każdy zasługuje na danie mu drugiej i ostatniej szansy, na pokazanie, że naprawdę zależy mu na nas. Nie każdy facet jest taki sam, zdarzają się wyjątki, więc nie można zamykać się całkowicie.

Książka pełna jest trudnych decyzji, tajemnic, kłamstw, intryg, chęci zemsty, straty najbliższych, przyjaźni, pożądania oraz namiętności.

Bohaterowie powieści byli jak takie małe dzieci, szczególnie Rossalin, która nie wiedziała, czego chce i zaprzeczała samej sobie, zmieniając zdanie. Natomiast Erick niby facet, który wie, czego chce, a jak przyszło, co do czego to uciekł z podkulonym ogonem, jak taka miękka faja. Najbardziej spodobał mi się przyjaciel głównego bohatera Bernie i po cichu liczę na jego historię.

Polecam wam gorąco sięgnąć po tę powieść o złych i dobrych decyzjach oraz o tym, że warto walczyć do końca. Idealna na letnie wieczory przy drineczku w ręce i odprężenie po ciężkim dniu jak znalazł.

Całość opinii znajdziecie na blogu Świat książkowy Mali 💙

„Prawdziwa miłość powinna przezwyciężać wszystko, nawet ucieczkę w zagubieniu”.

Katarzyna Lemiesz "Układ małżeński"
Wyd. @waspos 🔥
------------------------------------------------------------------
Erick jest bogatym właścicielem hoteli na Hawajach. Jest on uważany za uwodziciela, któremu żadna się nie oprze. Jednak kłopoty pojawiają się z chwilą, gdy inni nie chcą z nim już współpracować, ponieważ zachowuje się niedojrzale. Musi on jak najszybciej się ustatkować inaczej straci wiele . Na jego drodze staje Rossalin, która straciła rodziców i mieszka w nieciekawej dzielnicy. Zostaję zatrudniona jako jego asystentka. Od początku daje mu do zrozumienia, że nic pomiędzy nimi nie będzie. On natomiast uważa, że będzie inaczej .
Kochani jest to lekka i przyjemna historia, która oderwie nas na chwilę od rzeczywistości. Troszkę wkurzało mnie zachowanie Ericka, że nie umiał się zachować i nie zawsze traktował dobrze Rossalin. Uważał, że wszystko mu się należy i dlatego postawił sobie za cel wzięcie ślubu z nią. Fajnie, że historia miała w tle ciepłe kraje co bardzo sobie cenię. Motyw układu małżeńskiego jest dość częstym jaki ostatnio spotykam ale mi to nie przeszkadza. Czasami poprzez takie układy powstają naprawdę fajne historie miłosne. Polecam poznać tą opowieść❤️

Katarzyna Lemiesz "Układ małżeński"
Wyd. @waspos 🔥
------------------------------------------------------------------

Życie Ericka to jeden wielki skandal. Ten młody i bogaty właściciel sieci hoteli traktuje kobiety jak zabawki. Przez jego złą reputację inwestorzy chcą wycofać się ze współpracy. Wtedy pojawia się szalony pomysł - małżeństwo. Tylko skąd wziąć odpowiednią kandydatkę?

Rossalin właśnie szuka pracy. Jest więc bardzo uradowana, gdy przyjaciółka oferuje jej posadę asystentki szefa. Jak się okazuje jej przełożonym ma być właśnie Erick. Co więcej mężczyzna widzi w niej idealną kandydatkę na żonę. Czy Rossi przyjmie tą szaloną propozycję?

Bardzo lubię książki z motywem fake dating, więc obok tej historii z udawanym małżeństwem nie mogłam przejść obojętnie. Książka mnie zaskoczyła, ale pozytywnie. Początkowo spokojna historia zmienia się w taką pełną akcji, strzelanin i porwań. Nie ma tu miejsca na nudę. Do tego świetnie wykreowani bohaterowie, między którymi było ciągłe przyciąganie i odpychanie. Oboje mają za sobą trudną przeszłość, która ich wykreowała. To takie zderzenie dwóch światów - on bogaty, ona biedna. Autorka pokazała, że w miłości finanse nie grają roli. Całą historię szybko mi się czytało, a to za sprawą stylu, w którym pisze Katarzyna Lemiesz. Jest bardzo przyjemny. To jak? Zainteresowani?

• Przeczytane - 2023
  • NIE CZYTAM
  • Pozostałe
  • Recenzenckie 2023

Dodaj cytat z książki Układ małżeński