Masterclass kobiecości

Urzekająca Wydawnictwo
2023-01-01
2023-01-01
#kobiecość #rozwój osobisty #wiara

Nawet jeśli nie czytasz poradników, to ten musisz przeczytać!

„Masterclass kobiecości” to niecałe 300 stron do całkowitej zmiany myślenia. Ewelina podpowie Ci jak zacząć ŻYĆ, a nie bywać, jak cieszyć się, kiedy wokół szaleje burza! Na podstawie własnych doświadczeń oraz świadectw innych kobiet pokazuje, że wszystko zależy ode mnie i to ja decyduję czy chcę być szczęśliwa czy tkwić w beznadziei. Ta książka zainspiruje cię do zmiany, przede wszystkim swojego myślenia, zwróci uwagę co powinno być najważniejsze, a co mniej ważne. Pokaże jak ważne są relacje z innymi kobietami, że kobieca przyjaźń co prawdziwy skarb i warto o nią zabiegać.

Dziś nieco krócej niż zwykle, ale w tym przypadku nie ma co pisać, bo to i tak nie odzwierciedli treści, trzeba po prostu ją przeczytać!

Nie ważne na jakim etapie życia jesteś, ten tytuł pomoże ci pielęgnować swoją kobiecość na co dzień oraz zainspiruje do czerpania z życia, ile się da!

Nawet jeśli nie czytasz poradników, to ten musisz przeczytać!

Jedna z piękniejszych książek jakie w życiu czytałam.
Daje dosłownie takiego kopa i Powera - naprawdę po tej lekturze zmieniłam swój stosunek do samej siebie jak i życia które prowadzę. Dziękuje Ewelina, że napisałaś tak piękną książkę.
Uważam, ze jest to pozycja dla wszystkich kobiet - zarówno wierzących jak i nie wierzących, każda znajdzie w niej coś dla siebie!

Polecam.

Jedna z piękniejszych książek jakie w życiu czytałam.

Polecam.

"MASTER CLASS kobiecości" to historia kobiety, która pewnego dnia podjęła decyzję, że pora zawalczyć o siebie, o swoje życie , o swoją kobiecość. Dotarło do niej, że prawdziwe życie to nie jest pogoń za pieniądzem, a ciągła praca i rozrywka nie wypełnią pustki serca. Powiedziała - stop! frustracji, zazdrości innym kobietom, życiu z dnia na dzień bez żadnej refleksji. Zakasała rękawy i wzięła się do pracy. Nie czekała na cud z nieba, który odmieni jej życie. Zaakceptowała fakt, że musi coś puścić, że nie na wszystko ma wpływ, jednocześnie podejmując walkę o zmianę tego co jest w jej mocy. Skończyła z ciągłym narzekanie, porównywaniem się. Zrozumiała, że życie toczy się tu i teraz a czas na nikogo nie czeka, więc szkoda go marnować na to, co nas niszczy. "Zainwestowała" go w praktykowanie wdzięczności, uśmiech, troskę o ducha i ciało, o ważne dla niej relacje. Zamiast szukać problemów, odnajdywała rozwiązania. I udowodniła, że można. Dzięki drodze jaką przeszła , my możemy dziś czerpać pełnymi garściami.

Ewelina Chełstowska, autorka tej historii, oddając książkę w nasze ręce, podaje dłoń kobietom, by pomóc im wyjść z lęku, wstydu, marazmu. Pokazuje jak żyć własnym życiem, iść odważnie pod prąd, nie rezygnować z siebie. I nieważne ile masz lat i na jakim etapie życia jesteś. Nigdy nie jest za późno lub za wcześnie, by pójść własną drogą.
Ta książka jest od kobiety dla kobiety. Pozwól sobie na "przyjaźń" z nią. Ona przypomni ci w każdej chwili, że nie jesteś sama, zmotywuje do działania, zainspiruje, a nawet pocieszy.
Jest kwintesencją tego, co Urzekająca zdziałała w naszym życiu i nadal działa. Wszystkie treści którymi żyjemy już od ładnych kilku lat, dziś mamy zebrane w jednym miejscu i możemy w każdej chwili do nich powracać.

I zapewniam, nie jest to kolejny poradnik jakich wiele na rynku, napisany przez osobę, która nie ma pojęcia o czym pisze. Świadczą o tym choćby świadectwa kobiet zamieszczone w książce 💗

Od wielu lat gromadzi wokół siebie kobiety, inspirując je do rozwoju i pomagając odnaleźć własną tożsamość. Tryska dobrą energią i zaraża entuzjazmem. Jej projekt @urzekająca.pl zatacza coraz szersze kręgi, ucząc żyć pięknie i świadomie. Jak Córki Króla!

Ewelina Chełstowska, bo o Niej tu mowa, tym razem przychodzi do nas z książką "Masterclass kobiecości", którą można potraktować jako zaproszenie do pracy nad sobą, ale i rodzaj fundamentu, na którym można budować swój rozwój.

Na początku autorka szczerze dzieli się z nami historią swojego życia, analizuje swoją przemianę i wszystkie wartości, które pomogły jej uporządkować codzienność. Pięknie pisze o misji i celebrowaniu kobiecości, o swoim Nazarecie i luksusie bycia sobą.

"Dla mnie kobiecość jest lustem, w którym odbija się piękno Boga".

Przypomina o godności kobiety, odwołując się do nauczenia bł. Stefana Wyszyńskiego. Radzi, jak "być kobietą dobrego wpływu " i dbać o relacje z innymi kobietami. Odwołując się do własnych doświadczeń, analizuje destrukcyjną siłę narzekania i budującą moc wdzięczności. Podpowiada też, jak za pomocą codziennych nawyków zmienić swoje życie...

Ewelina pisze w sposób prosty i bezpośredni, dlatego Jej słowa trafiają prosto w serce. Motywuje, inspiruje i zachęca do tego, żeby wziąć życie w swoje ręce!

Nieocenionym atutem publikacji są również świadectwa innych kobiet, które dzielą się swoimi przeżyciami i refleksjami związanymi z kobiecością. Każda z nich wnosi coś, z czym się można utożsamić albo dyskutować. Dzięki temu każdy rozdział pulsuje życiem!

To nie jest książka dla każdej z nas. To książka dla Kobiety, która jest albo chce być blisko Boga, dlatego ma tak różne oceny. Są w niej zawarte z jednej strony banalne prawdy życiowe, z drugiej pokazany fundament, na którym nowoczesna kobieta (katoliczka - nie mylić z żoną i matką - męczennicą) powinna budować własne szczęście i czerpać radość z życia. Jedyny zarzut to historie przemiany duchowej czytelniczek Urzekającej, które nie osiągnęłyby takiego stanu gdyby nie wykupiły kursów na stronie (marketing nie na miejscu).

Master class trafił do mnie w idealnym momencie życia. Chyba każda z nas doświadczyła chociaż raz zwątpienia w siebie, w swoje możliwości, w swoją kobiecość lub w swoją moc sprawczą. Ewelina dzieli się z nami swoimi doświadczeniami i drogą do punktu w którym obecnie się znajduje. W swojej książce pokazuje jak wyjść z cienia i być najlepszą wersją samej siebie. Jak nie porównywać się do innych, nie zazdrości im tego co mają i jak żyją. Jak pracować nad sobą i własnymi wartościami . Wreszcie jak być kobietą, która jest szczęśliwa i spełniona. Przyznacie, że jest to ciężkie bo większość z nas w pewnym momencie przestaje myśleć o sobie i na pierwszym miejscu stawia innych - głównie dzieci. Warto jednak odnaleźć równowaga i pogodzić ze sobą wszystkie role jakie są nam dane.
Książka Eweliny jest bogata w treści. Także te w kierunku Boga. Poparta opowieściami innych inspirujących kobiet - takich jak ja lub Ty. Przyznam, że wcześniej pewnie nie zwróciłabym uwagi na Master class lub na profil @urzekajacapl . Dlaczego? Bo ciężko było mi przepracować pewne kwestie w moim życiu i było we mnie mnóstwo żalu, niespełnienia. Dlatego powtarzam że "Master class kobiecości" trafił do mnie w odpowiednim momencie.
Przyznajcie że ten różowy kolor rzuca się w oczy! Książka jest pięknie wydana - mnóstwo inspirujących cytatów zawiera.

Niestety spodziewałam się czegoś lepsze, książkę czyta się bardziej jak bloga niż książkę. Dużo lania wody, nic odkrywczego, głównie mam wrażenie że książka jest reklamą klubu urzekanej, trochę chaotyczna. Drugi raz bym nie kupiła.
„+” oprawka fajna

„+” oprawka fajna

Kiedy w moje ręce wpadła książka "Masterclass kobiecości" Eweliny Chełstowskiej, myślałam, że będzie dotykać tej widocznej, zewnętrznej strony kobiety. A jednak Ewelina mocno koncentruje się na tym, co wewnątrz.

Zaznaczyłam sporo myśli – o tym, by cieszyć się tym, co mamy, i potrafić doceniać siebie. Podoba mi się przesłanie tej książki – kiedy kobieta zna swoją wartość, staje się po prostu dobra.

Bardzo jednak razi mnie masa błędów - szczególnie interpunkcyjnych. Jestem korektorem, więc bardzo niekorzystnie wpłynęło to na jej czytanie.

Książka niewnosząca nic nowego, powielająca znane slogany.

Książka niewnosząca nic nowego, powielająca znane slogany.

,,MasterClass Kobiecości” Ewelina Chełstowska

Rola kobiety w dzisiejszym świecie jest bardzo obszerna. Bowiem kariera zawodowa, bycie partnerką, żoną, matką to tylko niektóre z ról jakimi kojarzona jest kobieta we współczesnym świecie. Jak zatem znaleźć czas na rozwój duchowy, nie oceniać i nie narzekać, lecz dawać przykład żywej wiary, będąc ukochaną Córką Króla?

,,MasterClass Kobiecości” to inspirująca książka, która według mnie jest formą poradnika duchowa dla każdej kobiety. Rzuca także nowe światło na różne aspekty bycia kobietą w dzisiejszym społeczeństwie. Autorka łączy aspekty psychologii, rozwoju osobistego i wiary. Książka zawiera także przykłady z życia kobiet, które zmieniły swoje życie poprzez projekt Urzekająca. Treść jak i liczne cytaty oraz przykłady z życia wzięte ułatwiają czytelnikowi identyfikację z tematyką oraz nadają treściom dodatkowego wymiaru.

,,Bóg, jako jedyny, może zaspokoić najbardziej podstawową potrzebę twojego serca - potrzebę bycia kochanym bez względu na to kim jesteś, jaką wartość masz w swoich oczach i oczach innych”. ks. Franciszek Blachnicki

Poprzez pytania jakie zadaje autorka oraz to jakie treści porusza; doprowadzają czytelnika do prawdziwej zmiany życia i refleksji nad swoim życiem. Ewelina Chełstowska wiele razy podkreśla jak ważna jest świadomość obecności Boga w naszym życiu i choćbyśmy przeżywały najgorszy czas w swoim życiu to obietnice zawarte w Słowie Bożym dają nam nadzieję, że Bóg nas nigdy nie zostawi. Miłość Boga jest wyjątkowa, bezwarunkowa, najsilniejsza, ponieważ całą prawdę o nas samych zna Bóg i pomimo naszych upadków czy grzechów nas nie potępia.

Podsumowując, ,,MasterClass Kobiecości” to książka, na którą jeszcze nie trafiłam. Bowiem w umiejętny i motywujący sposób zawiera odpowiedzi na nurtujące nas pytania i zachęca do nieustannej pracy nad sobą. Jestem pewna, że otworzy oczy wielu czytelniczek i zainspiruje do głębszego zrozumienia i docenienia swojej kobiecości. Myślę, że ta książka będzie idealna dla kobiet w każdym wieku. Idealnie nadaje się na prezent dla mamy, przyjaciółki, może nawet nastolatki. Bo tylko od nas zależy czy znajdziemy w sobie siłę do zmiany swojego życia jak i otoczenia.

,,MasterClass Kobiecości” Ewelina Chełstowska

• Y-PINK
  • Domowa biblioteczka
  • 2023/przeczytane
  • :-) Mam

Dodaj cytat z książki Masterclass kobiecości